ВРУ ухвалила Закон "Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції"

16 жовтня 2012 ВРУ ухвалила Закон України "Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції" (законопроект № 8268). Закон прийнятий з урахуванням пропозицій Президента України. (див. http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/68946.html )

На даний момент остаточного тексту прийнятого закону на сайті ВРУ немає. Беручи до уваги пропозиції Президента України від 15 червня 2012, слід відзначити, що прийнятий закон, по-перше, не міститиме норм про встановлення на 10 років пільгової ставки єдиного соціального внеску, що було основоположним моментом законопроекту № 8268; по-друге, буде містити перелік об’єктів індустрії програмного забезпечення, які підпадають під дію державної підтримки.

Таким чином, Закон містить загальні норми щодо підтримки ІТ-індустрії. Зокрема, державна підтримка здійснюється на основі річних планів заходів, які розробляються Держінформнауки та затверджуються КМУ. ІТ-галузь стимулюватиметься за таким напрямками: удосконалення форм звітності, впровадження системи взаємодії суб’єктів індустрії з державними органами, моніторинг та виявлення проблемних питань, регулярне прогнозно-аналітичне дослідження тенденцій ринку тощо.