«Samsung назустріч знанням 2007»: подолання цифрової нерівності триває

Samsung Electronіcs підбиває підсумки унікальної соціальної програми «Samsung назустріч знанням», організованої за підтримки корпорацій Іntel та Mіcrosoft, і урочисто презентує десяти школам-переможницям сучасні комп'ютерні класи.

Київ, 17 жовтня 2007 року- «Samsung Electronіcs Україна» офіційно повідомляє результати другого року існування ініціативи, спрямованої на поглиблення знань в області інформаційних технологій та підвищення рівня використання ІТ у навчальному процесі для учнів і вчителів середніх шкіл України.

Цього року програма «Samsung назустріч знанням», ініційована компанією Samsung Electronіcs за підтримки корпорацій Іntel та Mіcrosoft, проходила в Україні протягом трьох місяців: із 20 квітня по 20 липня. Для участі в ній учителям і учням середніх шкіл нашої країни було запропоновано написати невелике есе на тему «Як цифрові технології можуть розкрити таланти учнів?». Величезний інтерес до проекту з боку тих, для кого він і створювався - вчителів і учнів середніх шкіл, другий рік підряд продовжує радувати організаторів, на чию адресу прийшло 1261 есе із 1052 шкіл України. Близько 75 % з них прислані за допомогою електронних засобів - переважно через спеціальну сторінку акції на веб-сайті Samsung ( http://education.samsung.ua ). І хоча в порівнянні з попереднім роком кількість робіт, отриманих за допомогою Інтернету, збільшилася (у 2006 році електронними засобами скористалися 60 % учасників проекту), розвиток ІТ-інфраструктури в регіонах як і раніше бажає кращого. Тим приємніше було отримувати листи із найвіддаленіших куточків України, що в черговий раз переконало організаторів у правильності створеної ними ініціативи з подолання цифрової нерівності та довело: інформаційними технологіями цікавляться не тільки в столиці.

Стосовно географії робіт примітний наступний факт: роботи на конкурс прийшли із усіх 25 регіонів України, що свідчить про дійсно загальнонаціональний характер проекту «Samsung назустріч знанням». При цьому найбільшу активність виявили представники Миколаївської області, що надіслали на конкурс 92 есе. Також у п'ятірці лідерів за цим показником Київська (87 есе), Черкаська (84 есе), Тернопільська (72 есе) і Львівська (69 есе) області.

До складу авторитетної експертної ради, якій випало непросте завдання визначення кращих робіт, увійшли глава представництва Samsung Electronіcs в Україні пан Джей Чан Йон, менеджер з освітніх програм компанії «Майкрософт Україна» Кортні Зукоскі, директор освітніх програм корпорації Іntel в Україні Тетяна Нанаєва та редакційний директор журналу hі-Tech PRO Володимир Табаков. У представлених на конкурс роботах експерти звертали особливу увагу на творчий підхід, інноваційність у використанні інформаційних технологій для вдосконалювання процесу навчання й розкриття творчих талантів учнів, а також значимість ідеї в аспекті підвищення якості освіти. В підсумку, керуючись перерахованими вище критеріями оцінки, кожний член журі оцінював певним балом кожну роботу, а потім на підставі суми цих оцінок був сформований загальний рейтинг робіт.

Переможці отримали в подарунок мобільні телефони Samsung E590 для себе й виграли сучасні комп'ютерні класи для своєї школи (всього десять повноцінних комп'ютерних класів по 15 ПК із 17-дюймовими РК-моніторами Samsung і багатофункціональний пристрій Samsung у кожному), а також програмне забезпечення від компанії Mіcrosoft - Wіndows VіstaTM і 2007 Office. Вчителі шкіл-переможців пройдуть безкоштовний курс навчання «Основи інформаційних технологій» у рамках програми Mіcrosoft «Партнерство в освіті» та програми Іntel «Навчання для майбутнього». Кожний переможець також отримав екземпляр другого видання «Англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування», виданого за підтримки «Майкрософт Україна», і комплект книг «Wіndows VіstaTM крок за кроком» для кожного ПК у комп'ютерному класі.

Підбиваючи підсумки другого року соціальної програми «Samsung назустріч знанням», глава представництва Samsung Electronіcs в Україні Джей Чан Йон відзначив: «Ми раді, що наша ініціатива не залишила байдужими учнів і вчителів у всіх регіонах України. Прислані есе змушували і радіти, і сумувати одночасно. Радіти, що в Україні стільки талановитих людей, яким небайдуже їхнє власне майбутнє та майбутнє їхніх дітей і країни, і сумувати, що далеко не всі вони можуть свої ідеї та задуми реалізувати. Ми ще раз переконалися: інформаційні технології в сучасному світі - це те, що поєднує, а не роз'єднує. Хлопці з індустріальних мегаполісів на Сході й маленьких сіл на Закарпаття хочуть учитися, розвиватися й реалізовувати свої таланти. Ми віримо, що завдяки їм побудова цифрового суспільства з рівними можливостями для всіх - абсолютно реальна перспектива, і запевняємо, Samsung надаватиме всіляку підтримку для досягнення цієї мети».

Менеджер з освітніх програм компанії «Майкрософт Україна» Кортні Зукоскі: «Корпорація Mіcrosoft прагне сприяти розвитку інформаційного суспільства. За допомогою цього конкурсу ми раді допомогти школярам, які хочуть вивчати й застосовувати інформаційні технології для реалізації своїх талантів і вмінь. Навчаючись у нових комп'ютерних класах, діти зможуть користуватися найсучаснішим на сьогодні програмним забезпеченням, і отримані навички дадуть їм змогу в майбутньому розкрити свій потенціал і бути успішними в сучасному світі».

Директор освітніх програм корпорації Іntel в Україні Тетяна Нанаєва підкреслила: «ІNTEL щорічно вкладає 100 млн доларів США у свої освітні програми у світі, що успішно реалізуються  в Україні з 2003 року. За програмою ІNTEL® «Навчання для майбутнього» за цей час підготовлено більше 80 тис. учителів у всіх областях нашої країни.

Як соціально відповідальна компанія, ІNTEL робить все можливе для об'єднання зусиль у формуванні інформаційного суспільства. Ми вже другий рік підтримуємо ініціативу Samsung, яка унікальна позиціонуванням технологій як засобу для розвитку таланта, особистості й збільшення конкурентоспроможності в умовах економіки знань».

Samsung Electronics Co., Ltd. — світовий лідер в області виробництва напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового медіа-обладнання, а також у сфері технологій цифрової конвергенції. Продажі батьківської компанії в 2006 році склали 63,4 млрд доларів США, чистий прибуток - 8,5 млрд доларів США. Штат компанії нараховує близько 138 тис. співробітників, які працюють у 124 офісах у 56 країнах світу. До складу компанії входять п'ять основних підрозділів: Digital Appliance Business, Digital Media Business, LCD Business, Semiconductor Business і Telecommunication Network Business.

Компанія Samsung Electronics, яка є одним із найшвидкозростаючих світових брендів, лідирує на ринках цифрових телевізорів, мікросхем пам'яті, мобільних телефонів і РК-дисплеїв. Додаткову інформацію можна знайти на веб-сервері Samsung: www.samsung.ua.