Кабінет Міністрів затвердив Концепцію сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

21.11.2007, 16:00, Прес-служба Мін'юсту: Уряд схвалив Концепцію сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. Відповідне розпорядження, що було розроблене Міністерством юстиції, ухвалено сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, Концепцію ухвалено на виконання заходів щодо виконання Плану дій Україна–ЄС. За словами Міністра, міжнародний досвід свідчить, що уряди різних країн світу, зокрема таких як Великобританія, Канада, Данія, Угорщина, Хорватія, Македонія, Естонія, вважають за необхідне передбачати механізми сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затверджуючи відповідні стратегічні документи.

Крім того, за словами Міністра, досвід самої України свідчить, що відсутність концептуально визначених напрямків державної політики щодо сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства уповільнює впровадження демократичних процесів. А неналежним чином налагоджена взаємодія органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства не дозволяє в повній мірі врахувати при виробленні державної політики інтереси громадян та їх об‘єднань.

Олександр Лавринович повідомив, що ухвалена Концепція взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства визначає принципи і форми такої взаємодії. Зокрема, введено не лише загальноприйняті принципи, такі як “соціальне партнерство”, “участь інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної політики”, а й такі важливі принципи, як “визнання органами виконавчої влади діяльності інститутів громадянського суспільства”, “невтручання” тощо.

Крім того, передбачено розвиток співпраці та комунікацій трьох суб‘єктів правовідносин – органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства та суб‘єктів господарювання. Така співпраця, за словами Міністра юстиції, широко практикується в розвинених демократичних країнах. Вона, зокрема, спрямована на посилення соціальної відповідальності суб‘єктів господарювання.

Окремим розділом визначено питання щодо сприяння органами виконавчої влади міжнародній діяльності інститутів громадянського суспільства. А також – щодо напрямків удосконалення актів законодавства з питань діяльності інститутів громадянського суспільства.

Олександр Лавринович повідомив, що Концепція передбачає моніторинг взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства. Передбачено також підготовку щорічного плану заходів з реалізації Концепції.

Такий підхід, зазначив Міністр, має надати роботі з громадськістю більшої конкретності і змістовності.

Олександр Лавринович наголосив, що до підготовки проекту акта у якості розробників залучалися представники громадських організацій. Крім того, для врахування інтересів інститутів громадянського суспільства Секретаріатом Кабінету Міністрів було проведене громадське обговорення зазначеної Концепції.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=98104902