АПІТУ звернулося до Держспецзв'язку з питань впровадження в Україні стандарту IEEE 802.11ac

15 травня 2013 р. Вих. № 24 

Адміністрації Державної служба спеціального
зв’язку та  захисту інформатизації України

Щодо стандарту IEEE 802.11ac

          Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) висловлює вам свою повагу та звертається з проханнями про таке.

          Найсучаснішою технологією для організації безпровідних локальних обчислювальних мереж (ЛОМ) всередині приміщень є технологія, що базується на стандарті ІЕЕЕ 802.11ас. Новий стандарт дає можливість збільшити швидкість обміну даними до 1 Гбіт/с та вище, покращити якість, збільшити відстані  між пристроями та зменшити їх енергоспоживання до 6 разів. Дана технологія застосовує діапазон до 5 ГГЦ, що дозволяє їй забезпечувати зворотну сумісність з попередніми стандартами, зокрема з ІЕЕЕ 802.11n.

          Зараз доступна робоча версія 5.0 стандарту IEEE 802.11ac, готовність якого визначена на рівні 95%, а базовий опис стандарту англійською мовою у вільному доступі розміщений за адресою http://cdn.rohdeschwarz.com.

          Прогнозується, що до 2015 року кількість пристроїв у світі, що підтримують дану технологію, досягне одного мільярду. Пристрої, які використовують дану технологію, вже представлені на світових ринках, включаючи Україну.

          У зв’язку з вищенаведеним:

          1. Для визнання в Україні стандарту ІЕЕЕ 802.11ас, як базового, просимо звернутися до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до «Плану використання радіочастотного ресурсу України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. № 815.

          2. Для планування компаніями – членами АПІТУ поставок в Україну пристроїв, які підтримують стандарт IEEE 802.11ac, просимо поінформувати АПІТУ  про стан та можливі перспективи розгляду даного питання.

Генеральний директор                                                   Юрій Пероганич