Відкритий лист новому парламенту щодо створення Комітету Верховної Ради України

Голові Підготовчої депутатської групи
Верховної Ради України восьмого скликання 
Гройсману В.Б.

Лідерам політичних партій, які представлені
у Верховній Раді України восьмого скликання 

Кандидатам у Народні депутати восьмого скликання

Вих. №

від 21 листопада 2014р.

Щодо створення Комітету Верховної Ради України 
з питань інформаційних технологій та комунікацій

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Вперше в історії України до парламенту увійшла переважна більшість політичних сил, які уособлюють європейський вектор розвитку країни і відповідають надіям громадян на реальні економічні реформи на основі сучасних моделей модернізації суспільства.Ми переконані, що ключовим елементом реформ, які здатні якнайшвидше перетворити Україні на модерну державу, має бути впровадження ІКТ в усі сфери суспільного життя. Ця робота потребує фахового парламентського контролю. Нас дуже надихає, що нарешті в парламент України входить значна кількість фахівців інформаційних технологій та телекомунікацій, здатних виконувати цю роботу професійно.

На жаль, Робоча група з підготовки пропозицій щодо організації і проведення пленарних засідань першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання не врахувала запит сучасного суспільства і пропонує механічне об’єднання Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій та Комітету з питань транспорту і зв’язку.

Ми переконані, що суміщення в єдиному органі парламентського контролю такої галузі, як транспорт, та сфери ІКТ, завадить розвитку обох галузей і загальмує інноваційний процес реформування. І про це свідчить досвід роботи ВРУ попередніх скликань, який довів неефективність поєднання в одному комітеті таких різнорідних сфер, як транспорт та ІКТ.

Створення Комітету Верховної Ради України з питань інформаційних технологій та комунікацій, до компетенції якого мають належати питання розвитку інформаційного суспільства, інформатизації, електронного урядування, електронного документообігу, телекомунікацій, поштового зв’язку мало б дати Україні ефективний законодавчий інструмент для перетворення на сучасну «цифрову» державу. Так, як це робить Європа, прийнявши стратегію «Європа 2020» та програмний документ «Цифровий порядок денний для Європи».

Виконання вимог бізнесу і громадськості щодо Комітету підвищить ефективність парламенту завдяки концентрації в одному Комітеті надважливих у сучасному світі питань розвитку країни за рахунок розвитку інформаційного суспільства.

ІКТ-громадськість вимагає створення у новій Верховній Раді України Комітету з питань інформаційних технологій та комунікацій заради розвитку нашої держави.

Слава Україні!

Голова Правління
Інтернет Асоціації України                                                                  Тетяна Попова

Голова Ради
Української Асоціації операторів зв'язку «Телас»                              Леонід Ошеров

Віце-президент УСПП,
Голова Комісії з питань науки та ІТ                                                    І.Пєтухов

Віце-президент
Українсько-китайської Асоціації співдружності                                  В.Повх

Голова Правління
Асоціації підприємств інформаційних технологій України                   Елліна Шнурко-Табакова

Лист відкритий для підписання всіма інститутами громадянського суспільства