Новини Асоціації

Рекомендації круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

1234524 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Асоціація підприємств інформаційних технологій України провели у Верховній Раді України засідання круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства».

57 учасників круглого столу обговорили питання модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначили ключові напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.

З доповідями виступили:

Прикріплений файлРозмір
Recomendations_education.pdf150.57 КБ

Тіньовий імпорт IT- товарів, який наносить великі збитки Державі. Шляхи вирішення проблеми

Відеозапис прямого ефіру ТРК «Київ», програма «У центрі уваги», 31 травня 2016, 17:10–18:00

Про критичну ситуацію на ринку ІТ-товарів та споживчої електроніки, де частка тіньового імпорту досягає 30%, говорили гості студії – Вікторія Трощенко, директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР та Юрій Пероганич, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

В ході розмови з ведучою програми Любов'ю Мочаловою вони розповіли про ситуацію з тіньовим імпортом побутової та електротехніки, а також мобільних терміналів, від якого держава втрачає мільярди гривень від несплати податків та зборів, як допомогти людям вибрати якісну продукцію, а також про необхідність запровадження контролю переміщення товарів та відповідної реєстрації, зокрема, відновлення системи обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів.
 

 

Галузева ІТ-асоціація та професійні аналітичні агенції об'єднують зусилля для боротьби з тіньовим імпортом

IMG_20160526_121534

Про співпрацю, координацію дій та обмін аналітичною інформацією для боротьби з «тіньовим» схемами при імпорті товарів ІТ та споживчої електроніки домовилися представники Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та міжнародних аналітичних компаній GfK та IDC під час зустрічі, що відбулася в рамках засідання Комітету імпортерів АПІТУ 26 травня 2016.

Круглий стіл АПІТУ «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

24 травня 2016 АПІТУ спільно з Комітетами ВРУ з питань науки і освіти та з питань інформатизації та зв’язку провели круглий стіл на тему: «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

Круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

17 травня 2016 року Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) провела круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

Мета заходу:

  • виявлення причин зростання реалізації контрабанди та контрафакту на ринку товарів ІТ та споживчої електроніки;
  • ​​визначення ключових напрямів протидії тіньовим схемам при імпорті.

До розгляду були запропоновані питання:

Відбувся турнір АПІТУ з боулінгу

7 квітня в одному з найкращих боулінг клубів міста - клубі «Космополіт» (м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 6). відбувся турнір АПІТУ з боулінгу. Участь у турнірі взяли представники восьми компаній-членів АПІТУ.

У наполегливій боротьбі перемогу виборола команда компанії ERC у складі Євгена Прибатеня, Олексія Блінова і Володимира Максимовича.

Команда була нагороджена Кубком АПІТУ і призами від партнера турніру компанії SI BIS. 

Використання пристроїв RFID у торгових мережах

10298675_246170768916324_3688571490779905386_n4.04.2016 за ініціативи АПІТУ на базі Держспецзв’язку відбулася робоча нарада представників Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генштабу ЗСУ, Харківського університету повітряних сил, Держспецзв’язку, УДЦР та АПІТУ, на якій обговорювалося питання можливості використання на території України в торгових мережах пристроїв радіочастотної ідентифікації (RFID). А саме, внесення змін до п.15 Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою КМУ від 9.09.2006 №815, та скасування п.4 Рішення НКРЗІ №415 від 11.08.2015.

За результатами обговорення досягнуто принципове рішення у питанні дозволу на імпорт та експлуатацію на території України в торгових мережах пристроїв RFID, які використовуються в світі та в Європі, зокрема в торговій мережі Zara. 

Вирішено:

Зустріч із Ростиславом Замлинським

zved

18 березня 2016 відбулася зустріч представників компаній — членів Комітету імпортерів АПІТУ із Першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Ростиславом Замлинським. 

Пан Ростислав Замлинський представив пропозиції щодо співпраці при проведенні зовнішньоекономічної діяльності, презентував потенціал Львівщини у здійсненні імпортних операцій, висловив готовність Львівської ОДА надавати всіляку підтримку та сприяння у веденні законного бізнесу. 

Турнір АПІТУ з настільного тенісу

У суботу, 6 лютого, в тенісному клубі розважального комплексу «Блокбастер» (м. Київ, Московський Проспект 34В),  відбувся Турнір АПІТУ з настільного тенісу (фотозвіт про турнір).​
 
 
Участь у турнірі взяли представники 14 компаній – членів АПІТУ. Боротьба була напруженою.

Новорічна зустріч АПІТУ

22 грудня 2015 року в ресторані “Вернісаж” (Київ, вул. Січових стрільців, 10) відбулася традиційна новорічна зустріч представників компаній – членів АПІТУ.

Фотозвіт про зустріч на сторінці Фейсбук.

Відкрита заява щодо ситуації, яка склалась в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками компаній і вилученням обладнання у компаніях ІКТ

ВІДКРИТА ЗАЯВА

щодо ситуації, яка склалась в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками компаній і вилученням обладнання у компаніях ІКТ

Шановні учасники ринку інформаційно-комунікаційних технологій, представники влади і користувачі ІКТ-послуг!

Ми, представники інститутів громадянського суспільства та об’єднань підприємств в сфері ІКТ, висловлюємо своє глибоке обурення ситуацією, яка склалась останнім часом в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками у ІКТ-компаніях. Практика вилучення серверного обладнання правоохоронними органами України набула загрозливого для українського громадянського суспільства і економіки характеру.

Брутальні дії співробітників Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ при проведенні слідчих дій стосовно ІКТ-компаній та їх клієнтів, жорстокість у виборі заходів процесуального впливу, неадекватність вживаних репресивних інструментів свідчать про те, що їх основною метою є не розслідування злочинів і встановлення винних у їх скоєнні, а залякування представників ІКТ-сектору та створення схем для вимагання і корупції.

Ця ситуація нагадує конвульсії злочинного режиму Януковича в період Майдану, який намагався вдаватися до таких же дій проти ІКТ-компаній, оскільки саме вони стали одним з найактивніших носіїв демократичних цінностей, технологічно забезпечували вільний доступ до інформації в Україні, гаряче підтримували спротив сповзанню України у диктатуру.

Зараз, коли українське суспільство нарешті отримало надію на те, що  держава не на словах, а по справах взяла курс на європейські суспільні стандарти, підтримку бізнесу, створення сприятливого інвестиційного середовища, таким діям правоохоронців має бути негайно покладено край, а конкретні виконавці мають понести покарання. На жаль, неодноразові звернення з даних питань до відповідних державних органів залишаються без відповіді. Все це породжує втрату довіри у щирість заяв представників української влади відданості демократичним змінам у країні, її відмови від напрацьованих корупційних схем, підтримки свободи слова і вільного доступу до інформації. Це спричинило масову втечу ІКТ-бізнесу за кордон, багатократну втрату інвестиційної привабливості України та податкових надходжень, губить надію на можливість позитивних змін.  

З огляду на зазначене, ми вимагаємо:

1. Негайне запровадження мораторію на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку; тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем має здійснюватися виключно шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких системах без їх вилучення, відповідно до ч. 2 ст.159 КПК України.

2. Забезпечення тимчасового доступу до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку в рамках розслідування кримінальних справ виключно співробітниками підрозділів боротьби з кіберзлочинністю відповідних силових структур.

3. Проведення атестації і сертифікації співробітників підрозділів боротьби з кіберзлочинністю відповідних силових структур на предмет встановлення їх компетенції у технічних питаннях функціонування електронних інформаційних систем та знання вимог законодавства України, зокрема КПК щодо тимчасового доступу до обладнання.

4. Негайне повернення вилученого серверного обладнання компаніям ТОВ «Діван.ТВ», ТОВ «Сервіс Онлайн», ТОВ «Стіп Хост» та іншим підприємствам, щодо яких були здійснені незаконні і неадекватні дії з вилучення обладнання, та притягнення до відповідальності співробітників правоохоронних органів, причетних до цих незаконних вилучень.

В разі неприйняття зазначених заходів нам не залишиться іншого виходу, як апелювати до міжнародної спільноти, подавати позови до держави Україна в міжнародні суди і застосовувати форс-мажорні механізми щодо обслуговування державних органів України.

Заява відкрита до підписання всіма зацікавленими сторонами.

Для підтримки Заяви потрібно заповнити форму за адресою: https://docs.google.com/forms/d/1eaym_KEwT4lZqEZyJ53Gp5W__o_L0tp19SMqC1IScX4/viewform?c=0&w=1

Заяву підтримали:

Інтернет Асоціація  України (ІнАУ)

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ)

Асоціація "Інформаційні технології України"

Всеукраїнське об'єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікаційних          та інформаційних технологій

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій (УАФІТ)

Українська асоціація венчурного та приватного капиталу

Громадська спілка "Харківський кластер інформаційних технологій" (Kharkiv IT    Cluster)

Компанія "ІКС-Маркет" приєдналася до асоційованих членів АПІТУ

У липні 2015 року до асоційованих членів АПІТУ приєдналася компанія "ІКС-Маркет". Вона стала 71-м членом АПІТУ.

Компанія «ІКС-Маркет» знана на ринку інформаційних технологій, системної інтеграції і автоматизації підприємств роздрібної торгівлі, сфери послуг, логістики і промисловості. Спеціалізується на розробці комплексних рішень різних виробничих завдань, пропонуючи ринку обладнання провідних виробників - Mettler Toledo, Datalogic, Honeywell, IBM, Fujitsu, Epson, Zebra, Argox та інших. 

Детальніше про компанію... 

Зустріч членів АПІТУ із Сергієм Тарутою

20150727_171021

Для розвитку бізнесу та власного розвитку як особистості, необхідно не тільки спілкування з партнерами і конкурентами в сфері IT, а й з успішними людьми з інших сфер – політики, бізнесу, науки, мистецтва, спорту.

Асоціація підприємств інформаційних технологій України організовує на регулярній основі зустрічі з такими цікавими людьми.

Поршою такою зустріччю, що відбулася ще в 2014, була зустріч із заступником глави Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим. 

27 липня 2015 відбулася зустріч із Сергієм Тарутою — мільярдером, співвласником ІСД, колишнім головою Донецької облдержадміністрації, а нині народним депутатом України. 

Количество членов АПИТУ достигло 70

27 мая АПИТУ пополнилась еще тремя новыми членами: одним действительным - компания "СОФИЛАЙТ", и двумя ассоциированными  компании "МАГНУССОН" и "Управляющая компания".

Компания "СОФИЛАЙТ" занимается импортом и дистрибуцией электро и светотехнического оборудования.  Данная товарная группа весьма родственна с группой товаров ИТ. Компания имеет большой опыт взаимодействия с таможенными и налоговыми органами, заинтересована объединить усилия АПИТУ в обелении рынка.

В АПИТУ формируется пул ассоциированных членов — юридических компаний. Компания "МАГНУССОН" присоединилась к этому пулу. Наличие в АПИТУ юридических компаний усиливает наши позиции в разработке нормативных документов.

«Управляющая Компания» еще один ассоциированный член АПИТУ. Эта компания способствует созданию в Украине цивилизованного рынка переработки электроники, обеспечению высоких стандартов процессов утилизации, предлагает технологические решения в области переработки, соответствующие мировым стандартам и экологической безопасности. Это уже вторая компания   член АПИТУ, которая занимается проблемами утилизации электронного оборудования. До этого членом АПИТУ стала компания «Центр управления отходами».

Відбулися Загальні збори АПІТУ

21 травня 2015 року в столичному конференц-залі Панорама-хол відбулися Загальні звітно-виборні збори Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).

Збори заслухали та схвалили звіт голови Правління АПІТУ Елліни Шнурко-Табакової про діяльність Асоціації у 2013–2015 роках, інформацію керівника Комітету імпортерів АПІТУ Миколи Фабро (Інвестком) та Комітету АПІТУ з освіти – Олександри Ткаченко (Епсон).

Учасники зборів затвердили зміни до Статуту Асоціації:

  • щодо спрощення процедури прийняття та виключення дійсних та асоційованих членів АПІТУ.
  • щодо кількості строків при зайнятті посади голови Правління однією особою.

Також збори прийняли Основні напрямки роботи на 2015-2016, переобрали Правління та Ревізійну комісію.

До складу Правління увійшли: Валерій Базиленко (ASUS), Ірина Волк (Майкрософт), Павло Жданович (СофтПром), Володимир Костенко (ERC), Тетяна Нанаєва (Інтел), Олександр Радченко (Навігатор), Олександра Ткаченко (Епсон), Микола Фабро (Інвестком), Ігор Федченко (SI BIS), Володимир Цой (МТІ), Елліна Шнурко-Табакова (СофтПрес).

Члени Правління обрали Елліну Шнурко-Табакову головою Правління. 

Фотозвіт про збори на фейсбуці

RSS-матеріал