Контрабанда флеш-носіїв за січень-квітень 2015 перевищила 200 000 000 грн

19 червня 2015 р., вих. № 079

Голові Державної фіскальної служби України

Насірову Роману Михайловичу

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з таким.

Незважаючи на неодноразові звернення АПІТУ продовжується нелегальний імпорт багатьох IT-товарів, зокрема флеш-носіїв, жорстких дисків (HDD), процесорів для ПК (CPU) і т.д.

Експерти асоціації знову проаналізували ринок флеш-носіїв і знову виявили значну різницю між кількістю ввезеного та проданого товару, що прямо свідчить про великий обсяг контрабанди.

Найбільш кричущі факти (за січень-квітень 2015 року) :

  1. ТМ Verico через митницю не пройшла жодна одиниця товару групи «флеш-носії» цього бренду, тоді як, за даними GfK, в цей період в Україні було реалізовано 40 тис. шт. карт пам’яті та USD Drives цього виробника на загальну суму біля 8 млн. грн.
  2. ТМ Silicon Power – офіційно в країну було ввезено лише 85 тис. одиниць товару  групи «флеш-носії» цього бренду, а його продажі за даними GfK в цей період становили  понад 400 тис. шт.
  3. ТМ А-Data – офіційно ввезено в країну 4 тис. одиниць товару  групи «флеш-носії» цього виробника, а реалізовано за даними GFK – 40 тис. шт.

Товари зазначених торгових марок реалізуються в мережах магазинів мобільного зв’язку та інших.

Загалом, за підрахунками експертів АПІТУ, за період січень-квітень 2015 року в Україну було ввезено всього 328 тис. одиниць товару групи «Флеш-носії», тоді як загальний обсяг продажів цих продуктів в зазначений період, за даними GfK, перевищив  1, 344 млн. шт.

Зрозуміло, що ввезення флеш-носіїв має свою специфіку через їх надзвичайно високу ціну по відношенню до їх мініатюрного об’єму та незначної ваги.

Однак, зважаючи на те, що за оцінками АПІТУ загальна сума реалізації контрабандного товару групи «флеш-носії» лише за 4 міс. цього року перевищила 200 млн. грн., ця товарна група потребує особливої уваги органів ДФС, включаючи визначення походження цього товару в точках реалізації.

Генеральний директор                                                    Юрій Пероганич

Прикріплений файлРозмір
079_Лист_ДФСУ_контрабанда_флеш.pdf188.19 КБ