АПІТУ рекомендує

24 жовтня 2008 відбулося позачергове розширене засідання Правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Розглянуто питання про наслідки погіршення економічного становища в Україні для відносин учасників каналів виробництва та поставок ІТ продукції (вітчизняних та зарубіжних виробників, дистриб’юторів, роздрібних мереж).

Учасники наради констатували:

  • загострення проблем несвоєчасної оплати за поставлену продукцію;
  • зменшення можливостей кредитування операцій виробництва і торгового обігу;
  • втрат учасників ринку від непередбачуваних і швидких змін курсів валют;
  • зменшення прогнозованих темпів зростання обсягів ринків ІТ товарів.

В результаті обговорення учасники прийняли рекомендації, спрямовані на стабілізацію фінансового становища ІТ компаній, мінімізацію фінансових втрат, зменшення вартості ІТ продукції для кінцевих споживачів.

Досягнуто домовленості протягом 4 кв. 2008 – 1 кв. 2009 рекомендувати виробникам

  • утриматися від затоварення ринку, відкоригувати плани поставок, а також
  • протягом зазначеного періоду не змінювати структуру каналів поставок.

Комітету з питань дистрибуції доручено сформувати список компаній, що є недобросовісними платниками та розробити публічні критерії для визнання компаній недобросовісним платником.

На зібранні, що відбулося у приміщеннях Федерації роботодавців України, були присутні представники компаній: АМІ, APC, ASBIS, ASUS, Canon, Dell, Elko, IBM, Intel, Lexmark, Microsoft, Окі, Samsung, В.М, Unitrade Group, Версія Системс, ДатаЛюкс, ДКТ, К-Трейд, Компас, Літер, MTI, МУК, Техніка для бізнесу.

* * * * *

Довідково: Членами АПІТУ є 43 IT-компанії, серед яких найкрупніші дистриб’ютори, вітчизняні та зарубіжні виробники комп’ютерної техніки, роздрібні мережі, системні інтегратори, консалтингові компанії. Асоціація консолідує зусилля своїх членів для створення сприятливих умов діяльності постачальників і продавців IT-продукції та уніфікованих правил для роботи з партнерами і покупцями, а також координує дії у сфері розробки і лобіювання прийняття нормативно-правових актів, що регулюють відносини суб'єктів IT-ринку. Асоціація активно сприяє розвитку ІТ-ринку. Детальнішу інформацію про Асоціацію можна отримати на сайті http://apitu.org.ua