Прес-релізи

АПІТУ: Хаос на ринку квадрокоптерів вимагає негайного втручання держави

Владні органи України повинні якнайшвидше навести лад у законодавстві, аби унеможливити контрабанду, та прописати регламенти використання нових технологічних розробок, що вже сьогодні є частиною нашого життя, і експерти Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) готові допомагати у цих законодавчих реформах.

Квадрокоптери (дрони чи безпілотні літальні апарати з чотирма несучими гвинтами, розміщеними в одній площині) з'явилися ще у 20-х роках минулого століття, проте нове народження отримали у 2010-му році  - вже як авіамоделі та безпілотні апарати.  Це стало можливим завдяки появі легких та чутливих гіроскопів на основі п'єзоелементів, які використовувались в радіокерованих моделях вертольотів, та сучасним мікропроцесорам. Крім того, оснащення їх потужними та надійними безколекторними електродвигунами, що живляться від літій-полімерних акумуляторів, значно спростило механічну конструкцію апаратів.

Все більше таких пристроїв з'являється і в Україні. За оцінками експертів Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) щомісяця в Україні продається лише квадрокоптерів DJI та аксесуарів до них на суму близько 400 000 євро, з них нелегально - на загальну суму у мінімум 250 000 - 300 000 євро.

Галузева ІТ-асоціація та професійні аналітичні агенції об'єднують зусилля для боротьби з тіньовим імпортом

IMG_20160526_121534

Про співпрацю, координацію дій та обмін аналітичною інформацією для боротьби з «тіньовим» схемами при імпорті товарів ІТ та споживчої електроніки домовилися представники Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та міжнародних аналітичних компаній GfK та IDC під час зустрічі, що відбулася в рамках засідання Комітету імпортерів АПІТУ 26 травня 2016.

Нелегальний імпорт IT товарів: на митному фронті без змін

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), що вже неодноразово підіймала питання боротьби з корупцією на митниці та «сірим» ринком, проаналізувала ситуацію з імпортом жорстких дисків (HDD) та процесорів для ПК (CPU) в I кварталі 2015 року.

Експерти виявили значну різницю між кількістю ввезеного та проданого товару, що прямо свідчить про великий обсяг контрабанди HDD та CPU.

Так, за даними компанії GfK в I кварталі 2015 року в Україні було продано понад 90 тис. штук HDD, в той час як через митницю, за нашою інформацією, пройшло близько 34 тис. одиниць цього товару.

Таке ж становище і з процесорами для ПК. За наявними в АПІТУ даними в I кварталі через митницю було ввезено 7,6 тис. штук СPU, з яких 4,8 тис. складають процесори ТМ Intel.

Однак, за оцінкою експертів АПІТУ, в I кварталі на ринок України було поставлено 25 тис. штук CPU лише від Intel. Отже лише 19% процесорів ТМ Intel були офіційно ввезені на територію країни, все інше – звичайна контрабанда.

Експерти АПІТУ нещодавно дослідили також імпорт флеш-носіїв за останні 5 місяців і виявили цілу низку фактів їх нелегального ввезення в Україну.

Звернення Асоціації підприємств інформаційних технологій України до громадян України, Росії, до міжнародного співтовариства

Київ, 3 березня 2014

Звернення Асоціації підприємств інформаційних технологій України до громадян України, Росії, до міжнародного співтовариства

Члени Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) з великою тривогою сприйняли інформацію про те, що військові підрозділи Російської Федерації увійшли на територію України, а Рада Федерації за поданням Президента Росії дала згоду на застосування російських військ в Україні.

АПІТУ об'єднує дистрибуторів, виробників комп'ютерної техніки, роздрібні мережі, системних інтеграторів. На підприємствах АПІТУ та наших партнерів працює понад 500 000 людей.

За 10-річну історію асоціації не зафіксовано жодного випадку утисків будь-кого за ознакою мови, етнічного походження, нації чи віросповідання. Нам незрозумілі спроби представити події в Україні як «фашистський переворот» і «перемогу екстремістів». Жодної загрози російським громадянам, чи громадянам України, які розмовляють російською мовою ми не бачимо. Такі загрози є надуманими і абсолютно не відповідають дійсності. Український народ має лише дружні, братні почуття до російського народу.

Ми закликаємо владу Росії негайно вивести свої війська з української землі і припинити будь-яку явну чи таємну діяльність, спрямовану на підрив миру і стабільності в Україні.

«Василь Кисиль и Партнеры» в составе АПИТУ

Правление Ассоциации предприятий информационных технологий Украины приняло
ЮФ «Василь Кисиль и Партнеры» в состав ассоциации.

«В своей деятельности в рамках членства в АПИТУ мы видим возможность сделать
профессиональный вклад в разработку, анализ и усовершенствование
законодательной и нормативной базы, которая регулирует деятельность области,
а также в установление цивилизованных механизмов взаимодействия участников
рынка. Кроме того, наш 20-летний успешный опыт работы на рынке юридических
услуг доказывает, что непосредственное общение с представителями
определенной индустрии помогает понять ее специфику и предлагать клиентам решения, которые полностью отвечают их нуждам», – комментирует Анна Бабич,
партнер направления «Телекоммуникации, медиа и технологии» ВКП.

Результати першого засідання Громадської Ради при Держінформнауки

7 вересня 2011 року відбулось перше засідання Громадської Ради при Держінформнауки, на якому було обрано керівництво Громадської ради, схвалено Положення про Громадську Раду, сформовано орієнтовний план роботи та план проведення консультацій із громадськістю.

Головою Громадської Ради обрано Максима СТРІХУ, віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої школи України», заступниками - Тетяну ПОПОВУ, голову Правління ІНАУ та Ігоря ЛИСИЦЬКОГО, віце-президента Асоціації "Інформаційні технології України".

Також на засіданні сформовано склад Секретаріату Громадської ради, до якого увійшли: Юрій ПЕРОГАНИЧ, генеральний директор АПІТУ, Іван ПЄТУХОВ - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ, Олеся АРХИПСЬКА - керівник проекту громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір».

Підприємства інформаційних технологій просять Кабмін не допускати перетворення Держспоживстандарту на фіскальний орган

Підприємства інформаційних технологій просять Кабмін не допускати перетворення Держспоживстандарту на фіскальний орган

Київ, 7 червня 2010. Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) сьогодні звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням не допустити ускладнення системи реєстрації сертифікатів та збільшення вартості послуг органів системи Держспоживстандарту України.

За наявною в АПІТУ інформацією, наказами Держспоживстандарту України №№ 147, 148 та 149 прийнятими 14 травня 2010 р., всередині системи Держспоживстандарту для внутрішнього документообігу введено три нові форми суворої звітності:

  • Рішення за заявкою на проведення сертифікації продукції;
  • Акт відбору зразків продукції;
  • Протокол сертифікаційних випробовувань.

Також зазначеними наказами, начебто з метою „упорядкування” цін за внесення відомостей у Реєстр УкрСЕПРО та „удосконалення” проведення експертизи документів, в 4 рази збільшена вартість бланків сертифікатів, в 16 разів – послуг експертизи і реєстрації Реєстром сертифікату на партію продукції.

21 травня 2010 р. відбулося перше засідання правління АПІТУ у новому складі

До нового складу Правління Загальними зборами АПІТУ 29 квітня 2010 р. обрані: Валерій Базиленко – директор з продажу „ASUS Technology Pte Ltd”, Анатолій Балюк – голова правління „DiaWest”, Павло Жданович - директор ТОВ „Софтпром”, Олександр Радченко – голова правління ЗАТ „Інвестиційна група НАВІГАТОР”, Анжеліка Рубежова – директор „ELKO Kiev”, Микола Фабро –виконавчий директор ТОВ „Юг-Контракт”, Володимир Цой – президент компанії МТІ, Юрій Чубатюк – президент „Еверест”, Дмитро Шимків – генеральний директор „Майкрософт Україна”. Правління обрало Володимира Цоя головою правління, Юрія Чубатюка – заступником і розподілило відповідальних за напрямки діяльності Асоціації. Зокрема, питання комітету ІТ-дистрибуції координуватиме Микола Фабро, комітету ІТ-роздрібу – Анатолій Балюк, комітету по програмному забезпеченню – Павло Жданович. Анжеліка Рубєжова координуватиме організацію загальних неформальних зустрічей керівників компаній – членів АПІТУ. Рішенням Правління компанії „Видавничий дім „СофтПрес” та „ІТ-рішення” прийнято в асоційовані члени АПІТУ.

«ABBYY Украина» и «ДКТ» - новые члены АПИТУ. Число членов Ассоциации достигло 50

Киев, 17 февраля 2010. Правление Ассоциации предприятий информационных технологий Украины (АПИТУ) рассмотрело и удовлетворило заявления компаний «ABBYY Украина» и «ДКТ» о вступлении в члены Ассоциации. Таким образом, членами АПИТУ являются 50 компаний.

По мнению председателя правления АПИТУ Владимира Цоя, опираясь на более широкую членскую базу, АПИТУ консолидирует для своей деятельности большие ресурсы, имеет больший вес и способности лоббирования интересов своих членов.

Компания ABBYY – один из ведущих мировых производителей программного обеспечения в области лингвистики, семантики, обработки текстов и систем оптического распознавания символов. Наиболее известные продукты компании: линейка продуктов ABBYY FineReader – система бесклавиатурного ввода текстов, мировой лидер по качеству распознавания, семейство электронный словарей ABBYY Lingvo (англо-русских и многоязычных) для персональных компьютеров и для Pocket PC. ABBYY FormReader – система, предназначенная для массового ввода в компьютер данных из различных форм, заполненных от руки (анкет, бланков, опросных листов, заявлений и т. п.).

Компания «ДКТ» – работает на компьютерном рынке Украины с 1993 года и специализируется на поставках портативных ПК, а также создании на их базе комплексных решений. Специалисты компании обладают огромным опытом в этой области. Компания «ДКТ» предлагает большой выбор ноутбуков всемирно известных торговых марок, включая Apple, Sony и Toshiba, периферии и аксессуаров для них. Вся реализуемая компанией техника обеспечивается гарантией и сервисным обслуживанием по всей территории Украины. Благодаря правильно поставленной работе сервис-центра «ДКТ» ноутбуки продвигаемых компанией торговых марок известны в Украине как наиболее надежные и обеспеченные наилучшей сервисной поддержкой.

В Мінекономіки обговорять окремі аспекти створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

5 жовтня розпочнеться черговий раунд переговорів між Україною та ЄС щодо створення зони вільної торгівлі. Міністерство економіки запрошує взяти участь у обміні думками, щодо окремих аспектів переговорного процесу під час консультацій, які відбудуться 11 вересня 2009 року о 15 годині в приміщенні Мінекономіки (Львівська пл. 8, к . 904)

Під час заходу присутні будуть ознайомлені з основними результатами сьомого раунду переговорів, а також відбудеться обмін думками щодо подальших кроків Української сторони в згаданому переговорному процесі.

Для участі у консультаціях реєструйтеся до 14 години 9 вересня 2009 р. у електронному вигляді за адресою: lawyerapitu.org.ua

Программа конференций в рамках ЕЕВС 2009 Telecom&Broadcasting

С 21 по 23 октября 2009 года в выставочном центре «КиевЭкспоПлаза» в рамках крупнейшей в Украине выставки по телекоммуникациям и телерадиовещанию ЕЕВС Telecom&Broadcasting состоится серия международных конференций по наиболее актуальным аспектам развития ИКТ отрасли.

В частности, в программе международной конференции «Телекоммуникации и широкополосные сети», которая состоится 21 октября, будут обсуждаться перспективы развития операторов телекоммуникаций, предоставление современных телекоммуникационных услуг, таких как широкополосный доступ в Интернет, мобильный Интернет, IPTV сервисы, мобильное телевидение. Особый акцент будет сделан на возможности технологии LTE (Long Term Evolution) и перспективах ее развития в Украине. В программе конференции примут участие ведущие поставщики телекоммуникационных решений, представители международных организаций (UMTS Forum), украинские операторы связи и провайдеры телекоммуникационных услуг.

Центральным событием деловой программы ЕЕВС 2009 станет вторая международная конференция «Технологии спутниковой связи и вещания», которая состоится 22 октября. Основными вопросами конференции будут: развитие Национальной спутниковой системы связи, создания первого украинского спутника связи, а также вопросы международного сотрудничества в сфере спутниковой связи и телерадиовещания. В программе конференции будут освещаться актуальные аспекты правового регулирования, нормативной базы и сертификации оборудования сетей спутниковых телекоммуникаций.

Олексій Петренко та Володимир Цой - переможці більярдного турніру АПІТУ

21 травня 2009 року в ресторації-більярді Генштаб, м. Київ, відбулася чергова неформальна зустріч акціонерів і топ-менеджерів компаній-членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України - турнір з більярду. Зустріч продовжила традиції проведення більярдних турнірів, започатковану в рамках Асіоціації IT-дистриб'юторів.

Участь у зустрічі взяли більше 50 осіб, які мали змогу поспілкуватися в невимушеній атмосфері, а також відпочити в колі друзів і партнерів. Всі бажаючі змагалися в турнірі, який вів майстер спорту з більярду, неодноразовий призер чемпіонатів Києва і України Мирон Орлов. Для новачків Мирон Джонович провів урок з основ цієї інтелектуальної гри.

Переможці отримали призи від спонсорів - професійний кий від компанії Інтел Юкрейн Мікроелектронікс Лтд. (Олексій Петренко, віце-президент компанії Версія Сістемс, І місце) та монітор преміум-сегменту Samsung SyncMaster T220 від компанії Самсунг Електронікс Україна (Володимир Цой, голова Правління АПІТУ, президент компанії MTI, ІІ місце). Всі учасники турніру отримали пам'ятні медалі АПІТУ.

МКС Системная Интеграция поставила систему видеосвязи в БГ БАНК

МКС Системная Интеграция приняла участие в создании системы видеосвязи в ОАО «БГ БАНК», 99,35% акций которого принадлежат «Банку Грузии». Внедрение видеосистемы с использованием IP сети позволяет проводить «живые» совещания в режиме телеприсутствия. Это значительно уменьшает расходы банка на командировки менеджмента, а также снижает затраты на связь и обслуживание ИТ-системы. Поставку видеосистемы TANDBERG 770 MXP в соответствии с требованиями ОАО «БГ БАНК» выполнила компания «МКС Системная Интеграция».

Прикріплений файлРозмір
MKS SI_logo_web.gif18.79 КБ

Компанії - Члени АПІТУ у Вікіпедії

До Вікіпедії - вільної енциклопедії вже, зокрема, занесено дані про компанії:

Поточний список компаній - членів АПІТУ у Вікіпедії див http://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Члени_АПІТУ

Ці дані включають історію компаній, перелік видів діяльності, торгових марок, офіційних статусів, зображення логотипа, контактні дані. Планується, що протягом двох місяців у Вікіпедії буде детальна інформація про всі 44 компанії - члени АПІТУ.

Через кризу до конкурентоспроможності України

23 грудня 2008 року о 15.00 в Клубі Кабінету Міністрів України громадська організація Рада конкурентоспроможності України провела круглий стіл на тему „Через кризу до конкурентоспроможності України”. Цей захід відбувся в рамках проведення презентації чергового номеру часопису „Монітор конкурентоспроможності”, в якому вперше розроблено рекомендації Ради щодо методології формування стратегії розвитку країни.

Учасники круглого столу відзначили, що головними завданням української влади має стати згуртованість суспільства навколо подолання кризових явищ в економіці України. Першочерговими мають стати дії щодо знаходження конкретних механізмів та інструментів подолання кризи у фінансовому та промисловому секторах держави.

Було також відзначено, що прояви кризи в країні не мають стати на заваді цивілізованій суспільній дискусії щодо майбутнього України після кризи, погодження практичних підходів до розбудови конкурентоспроможної держави.

RSS-матеріал