Друкарська периферія на ринку України: в 2008 обсяг поставок впаде нижче 1 млн., вважає IDС

Київ, 12 грудня 2008 р. – Як показують дослідження аналітичної компанії IDC, в третьому кварталі 2008 відбулося зниження обсягу поставок друкуючої периферії (включаючи принтери, багатофункціональні пристрої та однофункціональні копіри форматів А4 та А3) на ринок України по відношенню до аналогічного періоду минулого року на 8%, до 214 тис. шт.

Спад був обумовлений переважно зменшенням поставок струменевої периферії (на 28%), в першу чергу за рахунок падіння купівельної активності в роздрібному сегменті через погіршення економічної ситуації в країні. В той же час ринок лазерної периферії виріс на 15% завдяки збільшенню поставок МФП при незначному зниженні продажів принтерів. Правда, на позитивну динаміку ринку лазерної периферії в ІІІ кв. суттєво вплинув "сірий" імпорт, внаслідок чого по неофіційних каналах в країну була завезена велика кількість привабливих за ціною продуктів.

Поставки матричних принтерів знизилися на 23%, однак слід мати на увазі, що попит на подібні пристрої традиційно має нерегулярний характер.

"Сезонний фактор все ж має зіграти позитивну роль в четвертому кварталі, і ми вважаємо, що обсяг ринку буде не нижчий за рівень ІІІ кв., не дивлячись на кризу, що поглиблюється, та девальвацію гривні, – відзначає провідний аналітик IDC Олексій Гвозденко. – Однак в порівнянні з аналогічним періодом минулого року це буде означати практично дворазове скорочення поставок".

IDC очікує, що внаслідок низьких показників третього, та особливо четвертого кварталів, обсяг поставок друкуючої периферії до України за підсумками 2008 р. впаде нижче позначки в 1 млн. пристроїв, яку він переступив в 2007 р. В 2009 р. його скорочення продовжиться, можливо навіть, до рівня 2006 р.

Про компанію

IDC – основний постачальник маркетингових досліджень та консалтингових послуг, організатор конференцій в галузі ІТ, телекомунікаіцій та побутових високотехнологічних пристроїв. IDC допомагає професіоналам ІТ, керівникам та інвесторам приймати грунтовні рішення при закупці обладнання та розробці стратегій бізнесу. Понад 900 аналітиків IDC в 50 країнах оцінюють тенденції і можливості галузі ІТ та технологій на світовому, регіональному та місцевому рівнях. Вже понад 43 роки знання IDC допомагають клієнтам компанії у вирішенні найважливіших завдань. Більше про IDC можна дізнатися на сайті www.idc.com.

IDC – 18 років в Центральній та Східній Європі

З 1990 р. IDC надає найважливішу інформацію про ринки інформаційних технологій і телекомунікацій в Центральній та Східній Європі. Почавши з єдиного співробітника в невеликому офісі, ми виросли до провідної фірми регіону в галузі досліджень ринків ІТ, проведення конференцій та надання консалтингових послуг. Більш докладно про діяльність IDC в регіоні ЦСЄ можна дізнатися на сайті www.idc-cema.com.