Panasonic купує 70% акцій Sanyo у групи Goldman Sachs

Корпорація Panasonic купує 70% акцій компанії Sanyo у групи Goldman Sachs, передає Business FM. Загальна сума операції, про яку, за даними японських ЗМІ, повинні оголосити 19 грудня, перевищить 6 млрд дол.

Основні утримувачі акцій концерну Sanyo - це страхові компанії Daiva Securities, Goldman Sachs і банківська група Sumimoto Mitsui.

Операція стала можливою тільки після того, як Panasonic домовився з японськими утримувачами цінних паперів про їх вартість. Раніше Goldman Sachs не хотів продавати свої акції дешевше, ніж по 250 ієн за штуку, незважаючи на те, що на Токійській фондовій біржі вони давно коштують значно дешевше.

Відзначимо, американська банківська холдингова компанія Goldman Sachs Group Inc. 26 листопада ц.р. завершила переговори про продаж своєї частки в японському виробнику електроніки Sanyo Electric одному з найбільших в світі виробників електропобутових товарів Panasonic Corp.

Нагадаємо, 7 листопада 2008 р. Panasonic і японська Sanyo Electric почали переговори про можливе партнерство компаній. Метою переговорів було обговорення можливої спільної діяльності компаній.

2 жовтня з'явилася неофіційна інформація, що Panasonic домовилася про покупку Sanyo Electric, проте, ніяких подробиць не повідомлялося. Разом з тим, указувалося, що попередня угода може бути укладена вже до кінця 2008 р. Раніше наголошувалося, що Panasonic вела переговори з трьома основними акціонерами Sanyo Electric - фінансовими компаніями Goldman Sachs, Sumitomo Mitsui Banking Corp. і Daiwa Securities SMBC - про покупку 100% акцій компанії. 3 жовтня Panasonic повідомила, що ніякого рішення щодо придбання Sanyo Electric не ухвалено.

Компанія Panasonic, що раніше називалася Matsushita і носила ім'я свого засновника Коносуке Мацусіта., заснована в 1918 р. Компанія відома своїми торговими марками Panasonic, National, Technics і Quasar, є світовим лідером в розробці і виробництві побутової електроніки і електронного устаткування для широкого кола споживачів, бізнесу і промисловості.

Джерело: http://www.rbc.ua/ukr/top/2008/12/18/480242.shtml