АПІТУ підтримує законопроект № 1888 в частині відновлення обліку кодів ІМЕІ

Асоціація підприємств інформаційних технологій України направила Відкритий лист на підтримку законопроекту № 1888 в частині відновлення роботи системи «обліку кодів ІМЕІ»

Лист підписаний 30 квітня 2015 за № 051 і направлений Президенту України Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману, Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, керівникам депутатських фракцій і груп, головам профільних Комітетів Верховної Ради України

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Вельмишановні Петре Олексійовичу, Володимире Борисовичу та Арсенію Петровичу! Вельмишановні народні депутати України!

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) засвідчує свою повагу і звертається з наступним вкрай важливим державним питанням.

В Україні склалася ситуація коли ринок наповнюється контрабандним і контрафактним товаром, що руйнує засади чесного і прозорого бізнесу, призводить до багатомільйонних втрат надходжень імпортного ПДВ та мита до державного бюджету.

Ми не можемо миритися з цим становищем і вважаємо, що держава має використовувати всі можливі інструменти контролю над нелегальним імпортом мобільних пристроїв. Лише за таких умов в країні зможуть працювати сумлінні імпортери.

При достатній політичній волі народних обранців, які вболівають за державу, наразі є можливість кардинально вирішити цю ситуацію. Відповідні норми прописані в законопроекті №1888 народного депутата О. І. Данченка «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України».

АПІТУ підтримує законопроект № 1888 в частині відновлення роботи системи «обліку кодів ІМЕІ», більше того, ми пропонуємо доповнити даний законопроект більш жорсткими нормами:

- зобов’язати операторів припиняти обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання, ІМЕІ-код якого має статус недозволеного для обслуговування в таких мережах;

- ввести суворі санкції (навіть до позбавлення ліцензії) до операторів, які відмовляються припиняти обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання, ІМЕІ код якого має статус недозволеного для обслуговування в телекомунікаційних  мережах

- надати можливість постійного доступу в режимі онлайн, до бази кодів ІМЕІ в режимі читання для всіх зацікавлених суб’єктів з метою унеможливлення занесення до такої бази контрабандного та контрафактного кінцевого обладнання.

Водночас, Асоціація не вважає доцільним пропоноване даним законопроектом введення реєстру дозволених радіоелектронних засобів (РЕЗ). Для запобігання ввезенню РЕЗ, які не можна використовувати в Україні, достатньо вести реєстр заборонених технологій, характеристик та частот РЕЗ. Користуючись таким реєстром, органи з сертифікації не зможуть видавати декларації відповідності і такий товар не потрапить на ринок України.

Ми переконані, що ці вимоги, закріплені у нормах закону, здатні зробити більше для захисту національного ринку України від нелегального імпорту, ніж тисячі митників і прикордонників. Адже в такому разі в Україні зникне можливість користуватися контрабандними мобільними пристроями що приведе до економічної недоцільності завезення таких пристроїв поза правовим полем.

Довідково: АПІТУ заснована в 2007 році і об’єднує найбільші компанії, які виробляють (як в Україні так і за кордоном), імпортують і постачають на внутрішній ринок товари і послуги інформаційних технологій. Серед 64 членів Асоціації значну частку складають компанії-імпортери товарів ІТ та споживчої електроніки: ASBIS, ELKO, ERC, Ipmatika, Logitech, MTI, N-I-S, Алло, Броклайн, ДАКО, Дефендер, ІНАУТ (Logicfox), Індіго Мюзік, Інвестком (Юг-Контракт), МУК, Навігатор, Рома, Техніка для бізнесу, Трініті Електронікс. Разом із Самсунг Електронікс Україна Компані, що також є членом АПІТУ, ці підприємства забезпечують, у грошовому вимірі, близько 70% імпорту у товарних групах планшетів, ноутбуків, нетбуків, смартфонів та інших пристроїв, що містять модулі GSM.

З повагою, 

Голова Правління                                                           Еліна Шнурко-Табакова

Прикріплений файлРозмір
051-open-letter-in-support-of-1888.pdf173.53 КБ