Додаток 1 до Положення про узгоджені ді

Додаток 1
до Положення про узгоджені дії


Вимоги
щодо порядку підготовки і подання заяви та документів, що до неї додаються

1. Вступ

Комплект документів, що додаються до заяви, має бути складений у тому порядку, який зазначено в пунктах 6.9 та 6.10 Положення про узгоджені дії. Цей комплект документів повинен мати суцільну нумерацію та бути підшитий у папці-швидкозшивачі. Копії установчих документів, змін до установчих документів мають бути оформлені відповідно до вимог законодавства. Заява про надання дозволу на узгоджені дії або про надання дозволу на зміни в узгоджених діях, яка подається до органів Комітету, підписується керівником юридичної особи - заявником (уповноваженою ним особою) або фізичною особою - заявником.

Відомості та інші документи, що додаються до заяви, підписуються заявником, який або від імені якого здійснюються ці узгоджені дії, або уповноваженою ним особою та засвідчуються печаткою. Також зазначаються прізвище, посада, місце роботи, контактний телефон того, хто готував відповіді на питання відповідного розділу, дата закінчення підготовки відомостей.

Спільна заява підписується керівниками всіх юридичних осіб та фізичними особами - заявниками (або уповноваженими ними особами).

Заява, що подається фізичною особою, та документи, додані до неї, повинні бути підписані цією фізичною особою. Підпис засвідчується печаткою за місцем роботи фізичної особи або нотаріально.

Документи та інформація іноземною мовою повинні супроводжуватися перекладом на українську мову, який засвідчується в установленому порядку.

Документи, викладені на двох і більше аркушах, повинні бути пронумеровані, прошиті і скріплені печаткою.

Інформація, передбачена додатками до Положення про узгоджені дії, має бути викладена з використанням нумерації розділів і пунктів цих додатків. Оформлення інформації має бути таким, як запропоновано в додатках. Усі табличні форми Положення надаються і в електронному вигляді (у форматі Excel).

Документи, передбачені пунктом 6.12 Положення про узгоджені дії, подаються в оригіналі або в копіях, засвідчених у встановленому порядку.

Кожна особа, яка готує відомості, несе відповідальність за точність інформації, що викладається.

2. Зміст економічного обґрунтування узгоджених дій

В економічному обґрунтуванні узгоджених дій висвітлюються такі питання:

мета;

очікувані результати щодо кожного учасника;

вплив узгоджених дій на відповідні товарні ринки, зокрема наслідки узгоджених дій, передбачених пунктом 3.1 Положення про узгоджені дії, з урахуванням присутності реальних та потенційних конкурентів, тенденцій зміни попиту та пропозиції, насичення товарних ринків;

зміна споживчих якостей товарів і таке інше.

3. Зміст економічного обґрунтування позитивного впливу узгоджених дій, змін узгоджених дій на конкуренцію

В економічному обґрунтуванні позитивного впливу узгоджених дій, змін узгоджених дій на конкуренцію висвітлюються такі питання:

підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на зовнішніх ринках; економічні та фінансові наслідки узгоджених дій, які можуть знайти відображення у зміні собівартості, ціни, прибутку і таке інше. Перелічені та інші показники повинні переконувати в тому, що узгоджені дії, передбачені статтею 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції", можуть бути дозволені відповідними органами Антимонопольного комітету України, оскільки ці дії не призводять до суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині і сприяють відповідно:

удосконаленню виробництва, придбанню або реалізації товару;

техніко-технологічному, економічному розвитку;

розвитку малих або середніх підприємців;

оптимізації експорту чи імпорту товарів;

розробленню та застосуванню уніфікованих технічних умов або стандартів на товари;

раціоналізації виробництва.

Економічне обґрунтування позитивного впливу узгоджених дій, змін узгоджених дій включає також визначення негативних наслідків від цих дій та порівняння позитивного впливу (ефекту) та негативних наслідків від узгоджених дій, змін узгоджених дій.

4. Призначення представників

Для представлення інтересів учасників узгоджених дій згідно з пунктом 4.1 Положення про узгоджені дії представники повинні подати письмові підтвердження своїх повноважень (у формі договору, доручення чи довіреності учасника(ів) заявленої(их) дії(й) своєму представнику представляти інтереси учасника(ів) заявленої(их) дії(й) перед органами Комітету).

У цьому дорученні необхідно вказати:

прізвище, ім'я та по батькові представника, його посаду та місце роботи;

адресу представника, номери телефону, телефаксу;

назву суб'єкта(ів) господарювання, інтереси якого(их) уповноважений представляти представник.

У дорученні також обов'язково зазначається, що ризики негативних наслідків, пов'язаних із переглядом органом Комітету рішення, прийнятого на підставі поданої представником недостовірної інформації, несуть учасники узгоджених дій, які призначили представника, або їхні правонаступники.

5. Інформація з обмеженим доступом

Якщо сторони, які подають заяву, вважають, що їхнім інтересам буде завдано шкоди в разі публікації або розголошення будь-яким іншим чином певної інформації, що подається відповідно до пункту 6.12 Положення про узгоджені дії, то ця інформація подається окремо в запечатаному печаткою конверті, а на кожній сторінці чітко зазначається "інформація з обмеженим доступом". Необхідно вказати вид інформації і пояснити, чому цю інформацію не потрібно розголошувати або публікувати.

Якщо заява подається більш ніж однією особою, тоді інформацію з обмеженим доступом можна подавати окремо і посилатися на неї як на доповнення. У таких випадках комплект документів, що додаються до заяви, вважатиметься повним після одержання всіх доповнень.

При поданні заяви і документів, що додаються до неї, органи й особи, зазначені в пункті 4.1 Положення про узгоджені дії, мають указати, які відомості не підлягають розголошенню.

Начальник Головного управління
конкурентної політики

М. Бараш