Нормативно-правові акти

Законодавство України та зарубіжних країн, міжнародні договори

Рекомендації круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

1234524 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Асоціація підприємств інформаційних технологій України провели у Верховній Раді України засідання круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства».

57 учасників круглого столу обговорили питання модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначили ключові напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.

З доповідями виступили:

Прикріплений файлРозмір
Recomendations_education.pdf150.57 КБ

Зміни законодавства про ліцензування програмного забезпечення

Державні санітарні норми та правила, що стосуються дошкільних навчальних закладів

Державні санітарні норми та правила «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» — необхідний документ для врахування тими, хто створює рішення і постачає комп'ютери та програми для дитячих садків. 

Остання редакція таких правил затверджена наказом МОЗ України від 01.08.2013 № 678

Засоби для технічного захисту інформації — перелік Держспецзв'язку

6 серпня на сайті  на  Адміністрації Держспецзв'язку  розміщено Перелік засобів загального призначення, які дозволені для забезпечення технічного захисту інформації (ТЗІ), необхідність охорони якої визначено законодавством України (станом на 01 серпня 2012 року) http://dstszi.kmu.gov.ua/dstszi/control/uk/publish/article?art_id=78319&cat_id=39181

Перелік призначений для використання суб'єктами системи ТЗІ під час розроблення, модернізації та впровадження комплексів ТЗІ на об’єктах інформаційної діяльност та комплексних систем захисту інформації (КСЗІ) в автоматизованих системах.
 
Структура переліку:

Назва, позначення

засобу та його технічних умов

Призначення

засобу

Виробник (постачальник),

місто, контактний телефон

Президент доручив підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства

Президент України Віктор Янукович доручив профільним міністерствам та відомствам підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Відповідне доручення Глава держави дав з метою забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя, а також реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування.

Новий Митний кодекс України в електронному виді одним doc-файлом

Новий Митний кодекс України в електронному виді одним doc-файлом опублікований тут

Про особливості нового Митного кодексу є інформація тут.

 

Указ Президента України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації" від 23.11.2011 №1067/2011

На виконання Закону України «Про телекомунікації» постановляю:

1. Утворити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

2. Затвердити Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (додається).

3. Затвердити граничну чисельність працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у кількості 375 штатних одиниць.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 23 листопада 2011 року 1067/2011
 

ПОЛОЖЕННЯ
про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації

 

Указ Президента України "Про ліквідацію Національної комісії з питань регулювання зв'язку України" від 23.11.2011 №1065/2011

1. Ліквідувати Національну комісію з питань регулювання зв'язку України.

2. Утворити комісію з ліквідації Національної комісії з питань регулювання зв'язку України (далі – ліквідаційна комісія) на чолі з ЯЦУКОМ Петром Петровичем.

3. Голові ліквідаційної комісії:

затвердити персональний склад ліквідаційної комісії;

забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, пов'язаних із ліквідацією Національної комісії з питань регулювання зв'язку України, у тому числі попередження про наступне звільнення Голови і членів Національної комісії, працівників апарату та територіальних органів (підрозділів) Національної комісії, забезпечення при їх звільненні безумовного виконання вимог законодавства України про державну службу, про працю;

поінформувати у шестимісячний строк про результати проведеної роботи.

4. Кабінету Міністрів України:

внести у двомісячний строк пропозиції про визнання такими, що втратили чинність, актів Президента України з питань діяльності Національної комісії з питань регулювання зв'язку України;

привести у місячний строк свої рішення у відповідність із цим Указом.

5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

Президент України підписав пакет антикорупційних законів

 

З 01 липня 2011 року набудуть чинності такі закони щодо боротьби з корупцією:

Міністерство юстиції здійснюватиме повноваження спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики. Відповідне рішення схвалено 8 червня 2011 р. у ході засідання Національного антикорупційного комітету. На Мін‘юст покладені повноваження координації діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації антикорупційної стратегії, визначено відповідальним за формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, інформуватиме громадськість про заходи щодо запобігання і протидії корупції, здійснені відповідно до вимог закону «Про засади запобігання і протидії корупції».

При цьому, Генеральну прокуратуру уповноважено забезпечувати системну координацію діяльності правоохоронних органів з питань протидії корупції.

Постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 року №522

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 травня 2011 №522
Київ
Про затвердження Методики проведення оцінки ефективності здійснення органами виконавчої влади контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Методику проведення оцінки ефективності здійснення органами виконавчої влади контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, що додається.

2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування застосовувати Методику, затверджену цією постановою, під час провадження діяльності, пов'язаної із здійсненням контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України в частині делегованих їм повноважень.

Прем'єр-міністр України 
М. АЗАРОВ 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 травня 2011 р. N 522 

Наказ Державної податкової адміністрації України від 14 квітня 2011 № 213 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків та внесення змін до наказу ДПА України від 27.05.2008 N 355

Відповідно до норм статей 75 - 86 розділу II Податкового кодексу України та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", з метою забезпечення єдиного порядку організації перевірок платників податків наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків (додаток 1, додається).

2. Внести зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355, із змінами (додаток 2, додається).

3. ДПА в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі забезпечити доведення цього наказу до підпорядкованих податкових органів.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступника Голови ДПА України Носачову І. В.

Голова комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
Голова ДПС України 
В. Ю. Захарченко 
 
Додаток 1
до наказу ДПА України
14.04.2011 N 213

 

Методичні рекомендації щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків

АПІТУ опонує намірам Держспоживстандарту запровадити подвійну сертифікацію товарів


У зв’язку із прийняттям Держспоживстандартом наказу від 22.09.2010 року № 425 «Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні» та наказу від 14.10.2010 року № 467 «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає оцінці відповідності вимогам технічних регламентів в Україні» Асоціація підприємств інформаційних технологій України звернулась до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади з проханням спростити технічне регулювання.

Таке звернення АПІТУ зумовлене тим, що під сферу дії кожного із вищевказаних наказів Держспоживстандарту потрапила майже одна і та ж сама продукція з числа радіоелектронних та електропобутових виробів. Внаслідок цього, на продукцію, що присутня в обох списках, з 01 січня 2011 року замість одного документу (сертифікату відповідності), необхідно отримувати для митного оформлення при імпорті та подальшої реалізації два документи (сертифікат та декларацію про відповідність).

Прикріплений файлРозмір
2010-11-11_apitu_letter_071.pdf97.9 КБ
2011-02-08_РП_КМУ_Відповідь_ТР.pdf1.64 MБ

Постанова Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 №71 Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем’єр-міністр України
М. АЗАРОВ

Інд.27

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2011 р. № 71
Порядок проведення митними органами невиїзних документальних перевірок

1. Цей Порядок визначає основні вимоги щодо проведення митними органами невиїзних документальних перевірок (далі — перевірка), предметом яких є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено законом на митні органи.

2. Перевірка проводиться після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України згідно із статтею 69 Митного кодексу України.

3. Перевірка проводиться у разі:

Податковий кодекс України

02 грудня 2010 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2755-VI - Податковий кодекс України. Кодекс офіційно опублікований 04.12.2010 у газеті Голос України № 229 (№ 229-230).

Кодекс набирає чинності з 01.01.2011, крім деяких пунктів, які зазначено у Розділі ХІХ «Прикінцеві положення».

Податковий кодекс України у форматі MS Word: Tax_Code_of_Ukraine.doc (3.77 MБ).

Прикріплений файлРозмір
Tax_Code_of_Ukraine.doc3.77 MБ
RSS-матеріал