Юлія Тимошенко: Уряд скасує додаткове 13-відсоткове мито на імпортні товари

Уряд сьогодні прийме та направить на розгляд Верховної Ради законопроект щодо скасування додаткового 13-відсоткового мита на імпортні товари, що ввозяться на територію України. Про це повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання Уряду.

Закон про 13-відсоткове мито на імпортні товари був введений за ініціативою депутатів Верховної Ради та підписаний Президентом. Юлія Тимошенко зауважила, що введення 13-відсоткового мита ускладнює торговельні взаємовідносини з країнами-членами Світової організації торгівлі, адже це суперечить домовленостям, досягнутим між Україною та СОТ: «Якщо Україна хоче і далі свій товар експортувати в інші країни безперешкодно, ми не маємо права порушувати правила Світової організації торгівлі і в односторонньому порядку вводити такі заходи».

За словами Прем’єр-міністра, у разі, якщо інші країни введуть експортні обмеження щодо України, то держава «зникне зі світового ринку зі своїми товарами».

Прем’єр-міністр відзначила, що ця надбавка є необґрунтованою та впливає на підвищення цін на продукти харчування на внутрішньому ринку, «що є абсолютно недопустимим.

Наголошую на тому, що ІТ-товари не увійшли до переліку продукції, на яку Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку із світовою фінансовою кризою" вiд 04.02.2009 № 923-VI, було запроваджено 13% надбавку до ставок ввізного мита.