Антикризові заходи

Олексадра Кужель просить допомоги підприємців у дерегуляції підприємницької діяльності

04 серпня 2009 року відбулося засідання Громадської колегії Держкомпідприємництва, на якому розглядалися наступні питання:

  1. Про антикризові заходи, спрямовані на подальшу дерегуляцію у різних галузях підприємницької діяльності
  2. Про питання у сфері державних, в тому числі адміністративних послуг
  3. Про участь у черговому розширеному засіданні Уряду, присвяченому розгляду та прийняттю пакету антикризових заходів, спрямованих на подальшу дерегуляцію підприємницької діяльності
  4. Про утворення місцевих та регіональних галузевих рад підприємців

Від АПІТУ в засіданні взяла участь юрист Вікторія Шидлик. На засіданні, зокрема, обговорювалися питання відміни платних послуг, які надаються державними органами. Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель звернулася до членів Громадської колегії з проханням допомогти їй у дерегуляції та повідомляти про наявні проблеми, з якими сьогодні стикаються підприємці. Також пані Кужель підтримала думку, що всі державні адміністративні послуги повинні бути безоплатними. За ініціативи Держкомпідприємництва Кабінетом Міністрів України вже прийнято ряд постанов про утворення місцевих та регіональних рад підприємців (постанова КМУ № 518 від 21.05.2009, наказ Держкомпідприємництва №117 від 01.07.2009), про заходи щодо упорядкування державних, в тому числі адміністративних послуг (постанови КМУ №724 від 01.07.2009 та №737 від 17.07.2009) та ін.

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Держкомпідприємництва О.В.Кужель щодо подальших дій Комітету, Громадська колегія вирішила:

1. Опрацювати розроблені Держкомпідприємництвом спільно з підприємницькою громадськістю антикризові заходи, спрямовані на подальшу дерегуляцію у різних сферах підприємницької діяльності, та надати після обговорення з підприємцями свої пропозиції, що доповнюють ініціативи Комітету.

Перелік органів державного нагляду (контролю)

Перелік органів державного нагляду (контролю) на які поширюється дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 р. №877-v

1. Державна інспекція з енергозбереження;

2. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії Міністерства палива та,енергетики;

3. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж;

4. Національна комісія з регулювання електроенергетики України;

5. Державна інспекція з нагляду за ядерною безпекою;

6. Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду;

7. Державна інспекція захисту рослин;

8. Державна служба з охорони прав на сорти рослин;

9. Державна служба з карантину рослин України Міністерства аграрної політики України;

10. Державна інспекція з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку Міністерства аграрної політики України;

11. Українська державна квітково-декоративна насіннєва інспекція;

12. Українська державна насіннєва інспекція;

Спрощено імпорт блоків живлення для комп'ютерів.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову „Про визнання таким, що втратив чинність, пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 р. № 1094 „Про державну експертизу з енергозбереження”. Зазначений пункт передбачав здійснення митного оформлення продукції за наявності позитивного висновку експертизи з енергозбереження документації на придбані енергоємну техніку, технології та матеріали відповідно до переліку, затвердженого Державним комітетом з енергозбереження.

Відміна цієї норми спростила процедури регулювання митного оформлення блоків живлення для комп'ютерів, що ввозяться на митну територію України.

Банківські послуги для фізичних осіб: дослідження GfK Ukraine

Компанія GfK Ukraine в першому кварталі 2009 року здійснила чергове дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб.

В першому кварталі 2009 року порівняно до аналогічного періоду 2008 року частка респондентів, які мають кредити на споживчі товари, зменшилася на 1,5 п.п. до 9%. Також менше громадян користувалися пластиковою карткою: 42,5% проти 44,7% у першому кварталі 2008 року.

Одночасно протягом січня-березня 2009 року зросла кількість респондентів, які повідомили, що вони мають банківські депозити. Якщо в першому кварталі 2008 року банківські депозити мали 6,8% респондентів, то на початку цього року їхня частка зросла до 7,5%. Також дещо збільшилися частка респондентів, які користуються грошовими переказами (з 11,3% у першому кварталі минулого року до 13,1% у першому кварталі цього року).

В першому кварталі 2009 року не зросли наміри користування жодною з банківських послуг. В порівнянні до аналогічного періоду 2008 року зменшилась частка тих, хто планує оформити споживчий кредит (на 4 п.п. до 2,6% респондентів) та кредит на інші потреби (на 1,8 п.п. до 1,5%).

Всеукраїнські збори об'єднань промисловців, підприємців і роботодавців з питань подолання кризових явищ в економіці

23 квітня 2009 року (четвер) в приміщенні Центру ділового та культурного співробітництва "Український дім" (вул. Хрещатик, 2) об 11.00 відбудуться Всеукраїнські збори об'єднань промисловців, підприємців і роботодавців з питань подолання кризових явищ в економіці.

Метою заходу є обговорення антикризової програми, напрацьованої об'єднання промисловців, підприємців і роботодавців, галузевими та громадськими організаціями для протидії соціально-економічній, фінансовій кризі в Україні.

У заході візьмуть участь провідні громадські організації, галузеві асоціації, об'єднання промисловців, підприємців і роботодавців, представники бізнесу, народні депутати України, члени Уряду, керівництво НБУ, ДПА України, науковці та експерти.

Прийняти участь у засіданні запрошений генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Запрошуємо представників АПІТУ взяти участь у зібранні. Про згоду взяти участь у заході просимо повідомити до 16 квітня 2009 року за тел. (044) 230 48 35 або електронною поштою: office@apitu.org.ua

Объем продаж компьютеров, не связанный с кредитованием, сохранился на прежнем уровне

Гостем студии совместной телепрограммы журнала «Гвардия» (рейтинговый проект ИД «Галицкие контракты») и Украинского бизнес-канала «UBC-рейтинг» стали Юрий Пероганич, генеральный директор Ассоциации предприятий информационных технологий Украины (АПІТУ) и Анатолий Балюк, глава компании «Диавест».

Анатолий Балюк отметил, что если ранее кредитование составляло более 50% всего объема продаж, то сейчас объем продаж, не связанный с кредитованием сохранился на прежнем уровне. Юрий Пероганич сообщил, что в предыдущие годы 2006-07 рынок IT демонстрировал очень высокий рост, в частности, в секторе продаж компьютеров - до 40% в год. По итогам 2008 года ожидается, что украинский рынок вырастет всего на 5%, а уже в 2009 рынок может уменьшиться на 30%, т.е. фактически откатиться на уровень 2006 года.
Джерело: http://kontrakty.ua/content/view/8152/129/

Юлія Тимошенко: Уряд скасує додаткове 13-відсоткове мито на імпортні товари

Уряд сьогодні прийме та направить на розгляд Верховної Ради законопроект щодо скасування додаткового 13-відсоткового мита на імпортні товари, що ввозяться на територію України. Про це повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання Уряду.

Закон про 13-відсоткове мито на імпортні товари був введений за ініціативою депутатів Верховної Ради та підписаний Президентом. Юлія Тимошенко зауважила, що введення 13-відсоткового мита ускладнює торговельні взаємовідносини з країнами-членами Світової організації торгівлі, адже це суперечить домовленостям, досягнутим між Україною та СОТ: «Якщо Україна хоче і далі свій товар експортувати в інші країни безперешкодно, ми не маємо права порушувати правила Світової організації торгівлі і в односторонньому порядку вводити такі заходи».

За словами Прем’єр-міністра, у разі, якщо інші країни введуть експортні обмеження щодо України, то держава «зникне зі світового ринку зі своїми товарами».

МКС Системная Интеграция поставила систему видеосвязи в БГ БАНК

МКС Системная Интеграция приняла участие в создании системы видеосвязи в ОАО «БГ БАНК», 99,35% акций которого принадлежат «Банку Грузии». Внедрение видеосистемы с использованием IP сети позволяет проводить «живые» совещания в режиме телеприсутствия. Это значительно уменьшает расходы банка на командировки менеджмента, а также снижает затраты на связь и обслуживание ИТ-системы. Поставку видеосистемы TANDBERG 770 MXP в соответствии с требованиями ОАО «БГ БАНК» выполнила компания «МКС Системная Интеграция».

Прикріплений файлРозмір
MKS SI_logo_web.gif18.79 КБ

Президент підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення платіжного балансу України"

Закон передбачає у разі досягнення критичного стану платіжного балансу України застосування процедури запровадження, зміни та скасування тимчасової надбавки до діючих ставок увізного мита на такі товари (за групами чи кодами УКТЗЕД): 0202, 0203, 0206-0210, 0504-0506, 0509, 0511 (крім товарної позиції 0511 10 00 00) , 2204 - 2208, 2701, 57, 60 - 65, 7321, 8414, 8418, 8516, 8702, 8703, 8704.” До цих „виняткових” товарів ІТ-продукція не входить.

23 грудня 2008 року Президент України запропонував відхилити зазначений Закон, оскільки ціла низка його норм не відповідала Конституції.

4 лютого 2009 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення платіжного балансу України у зв'язку із світовою кризою» було прийнято Верховною Радою України в новій редакції.

Президент України підписав даний Закон, враховуючи негативний стан платіжного балансу України та значний рівень спаду промисловості в останні місяці. Водночас не всі зауваження Глави держави були враховані в повному обсязі.

По-перше, Законом Кабінету Міністрів України надається право приймати рішення про продовження застосування процедури запровадження тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари шляхом видання Урядом України відповідної постанови. Такий підхід не відповідає Конституції України, згідно з якою податки і збори встановлюються виключно законами України і сплачувати в порядку і розмірах, установлених законом.

У зв'язку з цим, Президент України прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України стосовно визначення відповідності Конституції України надання зазначених повноважень Уряду.

Оплата труда: оптимизация в условиях кризиса. Рекомендации «Хэй Групп»

В февральском номере журнала "Дистрибуция и логистика" (№ 1, 2009) в статье директора международной консалтинговой компании «Хэй Групп» Валерия МАРЦИНОВИЧА "Оседлайте бурю" приведены рекомендации как общими усилиями, при поддержке сотрудников, выстоять предприятию в период кризиса.

КАК ПОДНЯТЬ МОРАЛЬНЫЙ ДУХ, СНИЖАЯ ЗАТРАТЫ
Сложный экономический период вынуждает работодателей проанализировать затраты на оплату труда, поскольку это – важная статья экономии. Но как при этом не нанести ущерба моральному духу и заинтересованности персонала? Между тем, чего хотят сотрудники, и тем, что может предложить работодатель, всегда существует некоторое противоречие. В период кризиса оно обостряется и может вылиться в конфликт. Чтобы этого не случилось, специалисты рекомендуют следовать пяти ключевым советам.

Обама не поскупился на спасение национальных ИТ

Президент США подписал план по спасению экономики страны, предусматривающий государственные инвестиции в размере $787 млрд, значительная часть которых будет потрачена на поддержку ИТ-отрасли.

План по спасению экономики США под названием «American Recovery and Reinvestment Act of 2009», подписанный президентом США Бараком Обамой (Barack Obama) во вторник, 17 февраля, предусматривает государственные инвестиции в размере $787 млрд. Значительная часть этих средств будет потрачена на поддержку ИТ-отрасли в Америке.

Шляхи виживання національних виробників товарів та послуг за умов економічної кризи - бачення РНАТ

Вчора, 16 лютого 2009 відбулося засідання Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України (РНАТ) на тему «Шляхи виживання національних виробників товарів та послуг за умов економічної кризи». В засіданні взяв участь генеральний директор АПІТУ, член Президії РНАТ Юрій Пероганич.

Учасники прийняли резолюцію (проект в редакції, прийнятій на засіданні Президії Ради національних асоціацій товаровиробників 12.02.2009):

1. Звільнити від оподаткування ПДВ на природний газ та електроенергію, що поставляються для виробничих потреб промислових підприємств.

Обмін інформацією про проблемні банки

На пропозицію Членів АПІТУ на сторінці Проблемні банки сайту АПІТУ організується обмін даними про банки, котрі не виконують свої зобов’язання по платежах.

Адреса сторінки: http://apitu.org.ua/problem_banks

Для доступу до сторінки Проблемні банки слід Зареєструватися на сайті АПІТУ http://apitu.org.ua/user/register та повідомити офіс АПІТУ, тел. +380 44 230 4835, +380 67 505 1201. Сторінка стане доступною після авторизації Вашої реєстрації адміністратором сайту.

Для розміщення інформації на зазначеній сторінці або зняття з неї інформацї в разі якщо банк відновив платежі, слід звернутися до АПІТУ електронною поштою.

Глава IBM Самюел Палмісано зустрівся з президентом США Бараком Обамою

Tech Industry CEOs Back Obama's Rescue Package

Corporate America Sees Benefit of Massive Federal Spending to Help Turn Around Slumping Sales, Combat Huge Job Losses

Керівники технологічної індустрії підтримують план порятунку, внесений Обамою

President Barack Obama won a well-timed plug for his economic-rescue plan from the U.S. high-tech industry, a group he nurtured heavily during the campaign.

Mr. Obama's gathering with 13 chief executives at the White House Wednesday -- the first corporate sit-down of his presidency -- showed how much the two sides now need one another's support. Ten of the 13 executives run companies that would broadly be considered from the technology industry.

Barack Obama discussed his stimulus plan with CEOs at the White House Wednesday. JetBlue's David Barger, third from left, was among 13 invited.

Mr. Obama is lobbying heavily for his $819 billion package of government spending and tax cuts in the face of sharp criticism from congressional Republicans, and even some Democrats, that the plan is too costly. Corporate America, meanwhile, is desperate to turn around slumping sales with the help of a burst of spending from the federal government.

"I'd say that the message has to be that the situation is dire," said David Cote, chief executive of Honeywell Inc., who described the prevailing emotion as one of "incredible fear." Joining him were the heads of International Business Machines Inc., Xerox Corp., Motorola Inc., Corning Inc. and Eastman Kodak Co., among others.

RSS-матеріал