НаУКМА за допомогою технологій Microsoft отримала можливість надати корпоративну пошту студентам та випускникам

11 грудня, м. Київ – Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) спільно з «Майкрософт Україна» впроваджують безкоштовні сервіси Windows Live @ edu для студентів та викладачів.

Програма Live @ edu дозволяє створити безпечний комунікаційний простір для всіх учасників навчального та суспільного життя університету в єдиному домені ukma.edu.ua. Студенти та викладачі матимуть доступ до свого віртуального простору – поштової скриньки, календаря, контактів – з будь-якого пристрою, приєднаного до Інтернету, а також, при бажанні, і з мобільного телефону. Це значно полегшить комунікацію з майже 3500 студентів та більше 1000 викладачів та співробітників університету. Програма дозволяє користуватися сервісами Live @ edu і після закінчення університету.

«НаУКМА – один з найбільш інноваційних вишів країни, що випускає висококласних фахівців, які вільно користуються сучасними ІКТ і готові до роботи у будь-якій сфері. Одним з пріоритетів розвитку для нас є розбудова інтегрованого корпоративного інформаційного середовища. Програма Windows Live @ edu надає для цього всі можливості: електронна пошта для студентів і випускників, спільні календарі та оповіщення про події, можливість ініціювати онлайн-дискусії дозволять створити майданчик для ефективного спілкування і навчання в режимі онлайн», – говорить віце-президент НаУКМА з інформаційного забезпечення Тетяна Ярошенко.

Студентам та викладачам доступний цілий ряд сервісів для комунікаційних та спільних навчальних потреб: електронна пошта Outlook Live, текстові й голосові повідомлення, обмін файлами (у тому числі зображеннями) з допомогою SkyDrive, спільні адресні книги та календарі, оповіщення, дискусійні групи і т.д. При цьому студенти отримують електронну адресу в домені університету, вільну від реклами сторонніх фірм і захищену від спаму та вірусів. Спільний онлайн простір полегшить формування співтовариств студентів і випускників НаУКМА, спростить процеси взаємодії з учасниками таких груп та формування постійних каналів комунікації з ними.

«З допомогою сервісів Windows Live @ edu студенти не тільки отримують додаткові можливості для навчання та спілкування, а й навички користування інструментами бізнес-комунікацій, що готує їх до майбутньої кар’єри. Використання сучасних поштових сервісів та календаря, можливість планування завдань та доступ до університетської поштової скриньки з мобільного телефону дає студентам неоціненний досвід роботи в режимі онлайн», – відзначив Андрій Бурлуцький, менеджер по роботі з освітніми та науковими закладами компанії «Майкрософт Україна».

Робота над запуском програми Live @ edu у НаУКМА була розпочата в жовтні 2009 року, починаючи з листопада в системі почали створювати студентські облікові записи. На першому етапі впровадження поштові скриньки обсягом 10 Гб були створені для всіх студентів першого року навчання. На 2010 рік заплановано поступове створення університетських поштових скриньок для всіх студентів НаУКМА.
Значну частину витрат на хостинг та розвиток комунікаційних сервісів бере на себе корпорація Microsoft, що дає університету істотну економію на ліцензіях і підтримці поштової інфраструктури для студентів і випускників, при повному контролі за створенням і управлінням обліковими записами. Усі комунікації захищені вбудованими засобами шифрування SSL security (HTTPS).

Програма Windows Live @ edu уже впроваджена у цілому ряді українських університетів, серед яких Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ), Національний авіаційний університет (м. Київ), Національний аерокосмічний університет «ХАІ», Харківський національний економічний університет та ін.
Докладніше із програмою для вищих навчальних закладів Windows Live @ edu можна ознайомитися на сайті: www.microsoft.com/liveatedu.

Додаткову інформацію про проекти «Майкрософт Україна» у сфері освіти можна знайти за адресою: www.microsoft.ua/Education.

Про Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА)

Найстаріший університет Східної Європи, заснований 1615 року, нині – один з найпрестижніших університетів України.

Більшість освітніх інновацій, що стали загальноприйнятими і звичними в Україні, вперше були запроваджені в НаУКМА: трирівнева система навчання (бакалавр-маґістр-PhD), 100-бальна кредитно-рейтингова система оцінювання знань, комплексне письмове одноденне тестування при наборі студентів, можливість вступу на дві спеціальності одночасно і т.д. Діють Києво-Могилянська бізнес-школа, перша в Україні докторська школа європейського зразка. Викладачі НаУКМА є членами 47 міжнародних наукових та професійних асоціацій. У НаУКМА 6 факультетів, близько 3500 студентів, 28 наукових центрів та лабораторій, 17 бакалаврських, 20 магістерських, 36 аспірантських та 14 докторських програм.

За рейтингами вищих навчальних закладів України НаУКМА традиційно входить до трійки лідерів.
Додаткова інформація про НаУКМА – на сайті www.ukma.kiev.ua.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.