Уряд ухвалив низку нормативно-правових актів, спрямованих на підтримку малого та середнього бізнесу

Уряд на своєму засіданні ухвалив низку нормативно-правових документів, спрямованих на подальшу дерегуляцію та створення сприятливих умов для провадження підприємницької діяльності.

Зокрема, ухвалений законопроект «Про внесення змін до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачає створення при органі центральної виконавчої влади лише одного контролюючого органу. Крім того, даний проект встановлює 13-денний термін для усунення підприємцями порушень, виявлених під час перевірок.

Згідно з ухваленим проектом Закону «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» підприємці зможуть на законодавчому рівні користуватися цією системою, а також документ упорядковує питання здачі в оренду житла і земельних ділянок.

Розроблений Урядом законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» вдвічі скорочує та впорядковує види ліцензування.

Запропоновані Урядом зміни до деяких законодавчих актів щодо спрощення дозвільної системи у сфері господарської діяльності та постанова Уряду про деякі питання щодо застосування принципу мовчазної згоди прописують та роз’ясняють механізм впровадження даного принципу.

Ухваленим законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств» встановлюється кримінальна відповідальність за підроблення документів, які подаються до реєстрації, і за силове захоплення приміщень.

Крім того, Уряд також врегулював деякі питання підготовки кваліфікованих робітників. Так, пропонується започаткувати практику, коли випускники середніх шкіл разом з атестатом отримують робітничу професію.

Крім того, на засіданні було ухвалено низку постанов та розпоряджень, зокрема, щодо надання суб’єктам малого та середнього підприємництва кредитно-гарантійної підтримки; впровадження кластерної моделі розвитку народних художніх промислів; про затвердження плану заходів на 2010-2011 роки із створення інноваційно-технологічного кластера «Сорочинській ярмарок» для сприяння розвитку сільських територій; про проведення перевірок на продовольчих, непродовольчих та змішаних ринках тощо.

Прес-служба Кабінету Міністрів України