10 березня в Києві юрист АПІТУ Ксенія Губенко прийняла участь у засіданні Комітету ЗМІ Асоціації правників України на тему „Проблемні аспекти тимчасового ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та іншого програмного продукту на митну територію України. Включення роялті до митної вартості товарів. Особливості проведення митними органами пост-аудитів”.
До порядку денного засідання були винесені наступні питання: тимчасове ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та інших програмних продуктів на митну територію України, включення роялті в митну вартість таких носіїв, а також особливості проведення митними органами пост-аудитів. Було проаналізовано митну практику Європейського Союзу з питання включення роялті в митну вартість носіїв звуку та зображення із записом фільмів і іншого контенту, а також правила ГАТТ / СОТ (останні є невід'ємною частиною законодавства України). З травня 2008 року Україна є повноправним членом СОТ, що неухильно тягне за собою повне і неухильне виконання норм і принципів Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.
Відповідно до Угоди, суми платежів за право відтворення імпортованих товарів не повинні включатися до митної вартості таких товарів, при цьому, згідно з міжнародною практикою (зокрема, Європейського Союзу), для митних цілей термін «відтворення» тлумачиться широко і включає в себе право на публічний показ творів у кінотеатрах і їх публічне сповіщення по каналах мовлення.
Крім того, було акцентовано увагу на питанні проведення пост-аудитів митними органами України, тимчасового ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та інших програмних продуктів на митну територію України.
По результатам засідання було прийнято рішення направити звернення до спікера Парламенту В.М. Литвина та Голові Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Герман А.Н. з проханням прискорити розгляд законопроекту № 4646 «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з приєднанням України до Конвенції про тимчасове ввезення», який був зареєстрований 11 червня 2009 а також провести зустріч з начальником Київської спеціалізованої митниці та керівництвом Державної митної служби України.
АПІТУ і надалі буде активно приймати участь в подібних заходах та намагатися відстоювати інтереси своїх членів в даних питаннях.