30 березня 2010 р. відбувся семінар на тему „Процедури прийняття попередніх рішень та адміністративного оскарження рішень митних органів”, який був організований USAID|ЛІНК „Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” спільно з Державною митною службою України.
Під час проведення семінару експерт з митних питань проекту пан Брайан О’Шиа розповів учасникам про міжнародну практику (СОТ/Кіотська Конвенція та ін.) застосування попередніх рішень та адміністративних оскаржень, а також були висвітлив ті зобов’язання та рекомендації, які повинна робити митниця при застосуванні попередніх митних рішень.
Представник Державної митної служби України розповів про український досвід та реалії здійснення процедури прийняття попередніх рішень та озвучив статистику видачі подібних рішень.
На семінарі від АПІТУ була присутня юрист Ксенія Губенко.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Advance Rulings Overview_0.2a.ppt | 502 КБ |
Advance Rulings Overview_0.2a_UKR.ppt | 501 КБ |
10 березня в Києві юрист АПІТУ Ксенія Губенко прийняла участь у засіданні Комітету ЗМІ Асоціації правників України на тему „Проблемні аспекти тимчасового ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та іншого програмного продукту на митну територію України. Включення роялті до митної вартості товарів. Особливості проведення митними органами пост-аудитів”.
До порядку денного засідання були винесені наступні питання: тимчасове ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та інших програмних продуктів на митну територію України, включення роялті в митну вартість таких носіїв, а також особливості проведення митними органами пост-аудитів. Було проаналізовано митну практику Європейського Союзу з питання включення роялті в митну вартість носіїв звуку та зображення із записом фільмів і іншого контенту, а також правила ГАТТ / СОТ (останні є невід'ємною частиною законодавства України). З травня 2008 року Україна є повноправним членом СОТ, що неухильно тягне за собою повне і неухильне виконання норм і принципів Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.
На черговому засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України 2 березня 2010 року ухвалений проект нового складу Ради.
Зазначений проект рішення, який був підтриманий Головою Держкомпідприємництва О. Кужель і буде внесено на найближче засідання Уряду, закінчить формування прозорого і системного механізму взаємодії бізнесу і органів виконавчої влади.
Окрім того, на засіданні було затверджено новий перелік та склад комісій Ради, який відповідає інтересам присутнього в Раді бізнесу.
Виходячи з того, що Рада не є галузевим об’єднанням, а представляє інтереси усього українського бізнесу, у відповідності до поданих членами Ради пропозицій, на засіданні Ради також були затверджені пріоритетні напрямки діяльності на 2010 рік, реалізація яких забезпечить розвиток економіки України.
В засіданні брали участь генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич та юрист АПІТУ К. Губенко.
10 вересня 2009 в Києві відбувся Круглий стіл з питань подальшого розвитку доменної зони .UA. Круглий стіл провели Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців та підприємців (УСПП) та Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України.
В засіданні взяли участь представники вітчизняного ринку доменних реєстрацій, громадських організацій та професійних об’єднань, керівники та представники Держкомінформатизації України, АМКУ, СБУ, ДССЗЗІ, Державної адміністрації зв’язку, Секретаріату Кабміну, Члени Координаційної ради при ОП «Український мережевий інформаційний центр», представники відомих підприємств галузі – всього близько 60 осіб. Від АПІТУ взяли участь директор асоціації Юрій Пероганич та юрист Ксенія Губенко.
Учасники Круглого столу розглянули питання розвитку системи реєстрації, адміністрування, технічного супроводу і користування іменами в доменній зоні .UA
У складі Виконавчої адміністрації сталися такі зміни: