1 червня 2010 відбулася установча зустріч оргкомітету з проведення першого в Україні «Форуму з Управління Інтернетом» (IGF-UA). В засіданні взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.
Учасники оргкомітету узгодили проведення форуму 3-4 вересня 2010 року та орієнтовний перелік панелей для дискусій:
- Управління Інтернетом, в т.ч. управління доменом .ua
- Проблеми нових медіа
- Критичні ресурсы (зокрема перехід з IPv4 на IPv6)
- Кібербезпека
Члени АПІТУ запрошуються надсилати пропозиції щодо тем доповідей і можливих доповідачів.
Головне завдання Форуму – стимулювати широку громадську дискусію про методи і інструменти управління мережею Інтернет, представити усе різноманіття її використання в інтересах суспільного розвитку. IGF-UA покликаний об’єднати представників державних організацій, бізнесу, ЗМІ, інтернет-спільноти в справі розвитку українського Інтернет-простору.
Міжнародний IGF-форум вперше був проведений під егідою Організації Об’єднаних Націй в 2006 році. Подібні заходи стали традиційним майданчиком для висвітлення актуальних проблем у сфері Інтернет-коммунікацій та щорічно проводяться у різних країнах світу. Проведення аналогічних форумів було започатковано також на регіональному та національному рівнях – наприклад, Європейський Діалог з управління Інтернетом (EuroDIG), який цього року був проведений втретє і в якому вперше Україна (за сприяння ІнАУ, офісу Ради Європи в Україні, Європейської Медіа Платформи та Київського міжнародного університету) брала активну участь. На національному рівні такі Форуми проводяться в багатьох країнах. Цього року до цієї ініціативи долучилась також і Росія.
Метою проведення українського Форуму є співставлення усіх професійних точок зору і організація відкритої дискусії для пошуку консенсусу між представниками держави, бізнесу, професійними співтовариствами і громадянським суспільством з питань подальшого розвитку Інтернету в Україні. IGF-UA є також важливою відправною точкою для активізації участі українських представників в роботі міжнародних організацій, що займаються питаннями Інтернет-управління. Сьогодні йде робота по формуванню організаційного комітету IGF-UA.
Попередньо планується розглянути наступні питання:
- управління мережею Інтернет (хто, як, на яких засадах, заради чого, з використанням яких механізмів, яким чином, під чиїм контролем);
- питання управління критичними ресурсами Інтернет: національні домени верхнього рівня, кириличні домени, Ipv4-Ipv6, урахування телефонних номерів;
- проблеми безпеки в мережі Інтернет;
- законодавство, державне регулювання та саморегулювання в мережі Інтернет – українській контекст та європейський досвід;
- ліквідація цифрового розриву та захист приватного життя в мережі Інтернет.
На даний момент до Оргкомітету IGF-UA дали попередню згоду приєднатися офіс Ради Європи в Україні, Київський Міжнародний університет, Європейська Медіа Платформа, Незалежна асоціація Мовників в Україні (НАМ), Комісія з журналістської етики. Очікуються відповіді від Києво-Могилянської академії, Академії Української преси, посольства Франції в Україні.
З ініціативою проведення IGF-UA, виступила Інтернет Асоціація України.