4.04.2016 за ініціативи АПІТУ на базі Держспецзв’язку відбулася робоча нарада представників Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генштабу ЗСУ, Харківського університету повітряних сил, Держспецзв’язку, УДЦР та АПІТУ, на якій обговорювалося питання можливості використання на території України в торгових мережах пристроїв радіочастотної ідентифікації (RFID). А саме, внесення змін до п.15 Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою КМУ від 9.09.2006 №815, та скасування п.4 Рішення НКРЗІ №415 від 11.08.2015.
За результатами обговорення досягнуто принципове рішення у питанні дозволу на імпорт та експлуатацію на території України в торгових мережах пристроїв RFID, які використовуються в світі та в Європі, зокрема в торговій мережі Zara.
Вирішено:
25 березня 2016 року відбулось перше засідання новообраної Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ), в якій АПІТУ представлена в особі генерального директора Юрія Пероганича. Винесені на порядок денний питання були розглянуті у повному об’ємі. Головою Громадської ради при ДСІВ обрано Олега Чорнобая, а його заступником Ірину Абдуліну. Також члени Громадської ради проголосували про створення двох профільних комітетів. Комітет з питань промислової власності при Громадській раді очолив Геннадій Андрощук, відповідний комітет з питань авторського права та суміжних прав – Юрій Гандзюк.
13 листопада 2014 року в агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Актуальні задачі з дерегуляції ринку ІТ та телекомунікацій та спрощення діяльності на ньому суб’єктів господарювання».
Організаторами заходу виступили Інтернет Асоціація України, Асоціація підприємств інформаційних технологій України та Українська асоціація операторів зв'язку «Телас».
В засіданні взяли участь понад 60 учасників, в тому числі представники провідних асоціацій в сфері ІКТ, операторів телекомунікацій, Народні депутати України, члени НКРЗІ і керівники підрозділів регулятора, представники ДССЗЗІ, Міністерства юстиції, ЗМІ.
Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПИТУ) взяла участь у V-ій національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті», що відбулася з 22 по 24 жовтня 2013 р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».
2 березня 2012 року відбулися установчі збори новоствореної Громадської ради при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), у яких взяли участь Голова НКРЗІ Петро Яцук та член НКРЗІ Ірина Поліщук. На зборах сформовано склад Громадської ради при НКРЗІ у кількості 24 осіб – представників наступних інститутів громадянського суспільства - список членів Громадської ради.
Головою Громадської ради при НКРЗІ обрано голову Правління АПІТУ Елліну Шнурко-Табакову.
21 лютого 2012, в інформаційно-аналітичній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки». У прес-конференції взяли участь Елліна Шнурко-Табакова, голова Правління АПІТУ, Юрій Омельченко, керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine та Павло Миколюк, юридичний представник Adobe Systems Ink в Україні.
Присутність на прес-конференції представників 5 телеканалів — «1+1», «СТБ», «5 канал», «ТВІ», «Канал 24» свідчить про актуальність обговорюваної теми для суспільства.
Основний меседж прес-конференції був озвучений у виступі Елліни Шнурко-Табакової, яка підкреслила, що боротьбу з комп’ютерним піратством держава насамперед повинна почати з себе.
Див. також: «Щодо комп'ютерного піратства в Україні» — відкритий лист АПІТУ до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури).
В этот же список попадают материальные носители, такие как оптические диски. Такие нормы содержатся в проекте закона N6523 от 15 июня 2011 года, принятого в первом чтении 1 февраля 2011 года в ВР. Проект сегодня на пресс-конференции обсуждали представители различных отраслевых объединений, передает корреспондент ЛIГАБiзнесIнформ.
То, что сегодня коснется непосредственно импортеров, коснется каждого. В проекте есть глобальный пункт о том, что нужно ввести какой-то сбор для любой техники, которая в состоянии что-то скопировать. В первую очередь, это означает повышение цен для конечного потребителя. При этом не дается перечень того, что должно облагаться этим сбором", - отметила председатель правления АПИТУ Эллина Шнурко-Табакова.
21 грудня представники низки вітчизняних професійних об‘єднань та підприємств провели спільну прес-конференцію «Законопроект 6523 ігнорує інтереси авторів та руйнує інформаційне середовище України». Її учасники – представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Асоціації правовласників і постачальників контенту, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) та ТОВ «Індормедіа» акцентували увагу присутніх на загрозах, які несе відповідний законопроект, прийнятий у першому читанні, та виступали проти прийняття відповідного законопроекту у цій редакції - повідомляє ІнАУ.
7 вересня 2011 року відбулось перше засідання Громадської Ради при Держінформнауки, на якому було обрано керівництво Громадської ради, схвалено Положення про Громадську Раду, сформовано орієнтовний план роботи та план проведення консультацій із громадськістю.
Головою Громадської Ради обрано Максима СТРІХУ, віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої школи України», заступниками - Тетяну ПОПОВУ, голову Правління ІНАУ та Ігоря ЛИСИЦЬКОГО, віце-президента Асоціації "Інформаційні технології України".
Також на засіданні сформовано склад Секретаріату Громадської ради, до якого увійшли: Юрій ПЕРОГАНИЧ, генеральний директор АПІТУ, Іван ПЄТУХОВ - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ, Олеся АРХИПСЬКА - керівник проекту громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір».
1 червня 2010 відбулася установча зустріч оргкомітету з проведення першого в Україні «Форуму з Управління Інтернетом» (IGF-UA). В засіданні взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.
Учасники оргкомітету узгодили проведення форуму 3-4 вересня 2010 року та орієнтовний перелік панелей для дискусій:
- Управління Інтернетом, в т.ч. управління доменом .ua
- Проблеми нових медіа
- Критичні ресурсы (зокрема перехід з IPv4 на IPv6)
- Кібербезпека
Члени АПІТУ запрошуються надсилати пропозиції щодо тем доповідей і можливих доповідачів.
Головне завдання Форуму – стимулювати широку громадську дискусію про методи і інструменти управління мережею Інтернет, представити усе різноманіття її використання в інтересах суспільного розвитку. IGF-UA покликаний об’єднати представників державних організацій, бізнесу, ЗМІ, інтернет-спільноти в справі розвитку українського Інтернет-простору.
12 травня в Держмитслужбі відбулась селекторна нарада, яку проводив Перший заступник Голови Державної митної служби України Гутник Анатолій Євгенович. В нараді взяв участь генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич.
А. Є. Гутник повідомив, що Держмитслужба визначила три стратегічні напрями своєї роботи:
1. Забезпечення достовірності декларування.
2. Уніфікація роботи митних органів на всій території України.
3. Підвищення відповідальності митників за вчинення службових правопорушень.
Завдяки цим заходам за 4 місяці 2010 до державного бюджету надійшло 23,9 млрд. грн., що на 37% більше ніж за січень-квітень 2009.
Держмитслужба вдосконалює критерії віднесення підприємств до "білих" і "зелених" списків. Сьогодні у "білих" списках 325, а в "зелених" 118 підприємств.
12 квітня в Секретаріаті КМУ відбулася нарада з підготовки проведення "Днів електронної демократії".
Планується, що 28 квітня в Будинку Уряду буде проведено виставку, а 29 квітня - в Клубі КМУ круглий стіл з тематики електронного урядування.
В нараді брали участь представники Управління у зв'язках з громадськістю та Упрвління стратегії розвитку інформаційних ресурсів та технологій Секретаріату КМУ, Головдержслужби, асаціацій сфери ІТ та медіа, міжнародних фондів і програм.
Ю. Пероганич (АПІТУ) запропонував у рамках провести презентацію діяльності Громадської ради з питань ІКТ та картин - переможців виставки дитячих малюнків, котру організувала АПІТУ. Олексанр Орєхов (Майкрософт) запропонував презентувати CRM, портальні рішення компанії та рішення C2G.
Програма виставки і круглого столу продовжує формуватися, тому компанії - Члени АПІТУ, котрі мають рішення, які полегшуть доступ людей до влади через ІТ технології, можуть долучитися до організації заходів Дня електронної демократії.
В разі зацікавленості звертайтеся до офісу АПІТУ.
30 березня 2010 р. відбувся семінар на тему „Процедури прийняття попередніх рішень та адміністративного оскарження рішень митних органів”, який був організований USAID|ЛІНК „Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” спільно з Державною митною службою України.
Під час проведення семінару експерт з митних питань проекту пан Брайан О’Шиа розповів учасникам про міжнародну практику (СОТ/Кіотська Конвенція та ін.) застосування попередніх рішень та адміністративних оскаржень, а також були висвітлив ті зобов’язання та рекомендації, які повинна робити митниця при застосуванні попередніх митних рішень.
Представник Державної митної служби України розповів про український досвід та реалії здійснення процедури прийняття попередніх рішень та озвучив статистику видачі подібних рішень.
На семінарі від АПІТУ була присутня юрист Ксенія Губенко.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Advance Rulings Overview_0.2a.ppt | 502 КБ |
Advance Rulings Overview_0.2a_UKR.ppt | 501 КБ |
15-16 марта в Москве состоялась Конференция Ассоциаций сферы информационных и компьютерных технологий России и стран СНГ. Основными участниками Конференции стали IT-Ассоциации: АКЦИТ (Краснодар), ТомКИТ (Томск), ДВ АПИТ (Хабаровск), АКСИТ (Екатеринбург), РАКС (Самара), АП КИТ (Москва), ПАПИТ (Пермь), НП «ИнТех-Дон» (Ростов-на-Дону), НП «РУССОФТ» (Санкт-Петербург), АПЭАП (Москва), НП «АСТРА» (Москва), АПИТУ (Киев). Руководители Ассоциаций обсудили возможности консолидации и сотрудничества IT-компаний и Ассоциаций на региональном и федеральном уровне. Для встречи с Ассоциациями были также приглашены представители крупнейших корпораций: Microsoft, Intel, 1С и другие.
На Конференции были представлены региональные проекты IT-Ассоциаций и проекты крупнейших вендоров для их возможной реализации, основываясь на уже полученном успешном опыте проведения совместного мероприятия – Всероссийской Олимпиады в сфере информационных технологий «IT-Планета 2009».
Среди заслушанных проектов:
30 листопада в Києві в готелі Редіссон відбувся семінар, на якому інститиути німецького наукового товариства імені Фраунгофера шукали можливостей співпраці з українськими установами і підприємствами. На семінарі були представлені німецькі наукові розробки у галузі застосування інформаційних технологій для електронного урядування, виробництва, перевезень і мобільності.
Товариство Фраунгофера зі сприяння прикладним дослідженням - найбільше об’єднання інститутів прикладної спрямованості.
Учасники семінару ознайомилися з доповідями німецьких фахівців. (програма семінару - додається).
З інформацією про застосування інформаційних технологій в Україні на семінарі виступив генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.
За детальнішою інформацією звертайтеся до офісу АПІТУ.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Programmentwurf_24.11.09-ua_.doc | 208 КБ |