«Фішинг», «кейлогери», «трояни» – нові слова в лексиконі українців, які проводять оплати в Інтернеті: щороку кількість таких транзакцій зростає на 70%. Чимало користувачів незнайомі з базовими правилами безпеки при здійсненні онлайн-оплат, і цим користуються Інтернет-шахраї. Разом із перевагами зручних і швидких оплат у Всесвітній мережі користувачі мають розуміти наявні ризики і вживати заходів для захисту своєї фінансової інформації. У зв’язку з цим Portmone.com спільно з «Майкрософт Україна» оголосили освітню ініціативу, що має на меті роз’яснення українським користувачам, як безпечно здійснювати Інтернет-оплати.
За даними НБУ за підсумками 1-го кварталу 2010 р. в Україні було проведено 24 млн. безготівкових операцій по платіжних картах емітованих українськими банками. За вказаний період в системі Portmone.com було проведено більше 2,1 млн. успішних транзакцій, що складає 9% від всіх безготівкових операцій по платіжних картах. Із зростанням української Інтернет-аудиторії, онлайн розрахунки набувають дедалі більшої популярності не лише у столиці, але й у регіонах: за минулий рік частка регіональних користувачів Portmone.com збільшилася на 8%. Система онлайн-оплат Portmone.com регулярно проходить міжнародний аудит безпеки і отримує сертифікат PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), що засвідчує високий захисту інформації. Але захист з боку сайту не гарантує 100% безпеку – користувачі також мають дотримуватись правил безпечного користування платіжними картками і використовувати технічні методи захисту від Інтернет-шахрайства, такі як налаштування безпеки у браузері та оновлений антивірус.
«У світі системи онлайн-розрахунків пройшли нелегкий шлях розвитку і напрацювання методів боротьби з шахрайством, і Україна зараз має значну перевагу – використання досвіду європейських колег для максимального захисту користувачів. Тому з боку банків, платіжних систем, авторизованих сайтів системи оплати захищені. Більшість випадків шахрайства в Україні спричинені недостатньою обізнаністю користувачів з базовими правилами користування платіжними картками, – зазначає Ігор Горін, директор Portmone.com. – Дотримання правил безпеки і використання сучасних технологій, таких як безпечний браузер Internet Explorer 8, робить онлайн-оплати безпечними».
Умовно ризики при онлайн-оплатах можна розділити на людські та технологічні. Правила безпеки часто стосуються не тільки онлайн-оплат, але й користування картками взагалі, наприклад: «не передавати картку чи її реквізити третім особам», або «уважно читати умови надання сервісу на сайті». Левову частку технологічних ризиків допомагають вирішити браузер із вбудованими функціями безпеки, а також оновлена легальна операційна система та антивірус.
«Інтернет все глибше проникає у наше життя – йому ми довіряємо наше листування, фото найважливіших моментів нашого життя, наші фінансові дані. Але зловмисники теж це розуміють, тому важливо, щоб інформація була максимально захищена. У новому поколінні продуктів для домашніх користувачів – браузері Internet Explorer 8, антивірусі Microsoft Security Essentials, сервісах Windows Live – ми впровадили передові технології, що були розроблені для великих корпоративних систем і надають найвищий рівень захисту. Тепер ці технології доступні безкоштовно для користувачів вдома, щоб вони могли безпечно насолоджуватися перевагами цифрового стилю життя», – сказав Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».
Найпоширенішим видом шахрайства в українському Інтернеті є так званий «фішинг» - маскування сайту під відому платіжну систему чи банк з метою отримання даних користувача. На адресу користувача надходить лист нібито від платіжної системи, в якому повідомляється, що електронний рахунок заблоковано. Якщо виконати запропоновані у листі інструкції (для «розблокування» рахунку), з’явиться знайоме вікно платіжної системи для введення логіна та пароля. Це і є основна мета шахраїв – вкрасти реквізити користувача з допомогою використання фальшивого сайту, схожого на оригінал, для доступу до конфіденційних даних. Служба моніторингу та безпеки Portmone.com регулярно блокує «клонів» сайту, які намагаються скористатися неуважністю чи необізнаністю користувачів.
За даними незалежної дослідницької організації NSS Labs, Internet Explorer 8 краще за інші браузери захищає від фішингових атак – до 85%. Інші браузери показали результати, що не перевищують 30% щодо захисту від шкідливого програмного забезпечення. Щоквартальне тестування веб-браузерів NSS Labs відзначає Internet Explorer 8 як браузер, який максимально ефективно захищає користувачів під час роботи в Інтернет-просторі. До того ж, на відміну від інших, Internet Explorer 8 – єдиний браузер з вбудованим захистом від онлайн-загроз, що не потребує встановлення додаткових застосунків.
Засоби захисту Internet Explorer 8 дають можливість користувачеві чітко контролювати, які сайти можуть відслідковувати його активність в Інтернеті, а це забезпечує збереження особистих даних. Наприклад:
Для освоєння правил безпеки онлайн-оплат українськими користувачами «Майкрософт Україна» та Portmone.com оголошують конкурс «Пройди тест-драйв безпеки онлайн-платежів разом з Internet Explorer 8». Конкурс відбудеться на сайті Portmone.com з 5 червня по 10 липня 2010 р. Зареєстровані користувачі Portmone.com, які дадуть правильні відповіді на 10 запитань про безпеку електронних платежів, матимуть шанс отримати коробкову версію операційної системи Windows 7.
Про Portmone.com
Компанія «ПОРТМОНЕ» заснована у 2002 р. та входить до складу холдингу «Ефорс груп».
Міжбанківська система електронної доставки та оплати рахунків Portmone.com надає послуги з доставки та оплати рахунків за різноманітні товари та послуги в режимі он-лайн через Інтернет за допомогою міжнародних платіжних карток Vіsa і Mastercard.
Детальну інформацію про систему та послуги Portmone.com можна знайти на www.portmone.com.ua
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.