Через рік після початку продажів Windows 7 понад 18,7% українських користувачів уже працюють на комп'ютерах із цією операційною системою. Українці опановують нову Windows швидше, ніж користувачі у світі – загальносвітовий показник склав 17,1%. Очікується, що до другої річниці Windows 7 вона працюватиме вже на більш ніж половині всіх персональних комп'ютерів у світі.
За перший рік продано понад 240 млн. копій Windows 7. Це дозволило аналітикам назвати її операційною системою, яка продається найшвидше в історії. Зокрема, в Україні темпи продажів Windows 7 на 11% перевищили темпи продажів Windows Vista протягом першого року її існування.
«19% українців, які використовують Windows 7, – це лише початок. Вже зараз ми бачимо, як на нову ОС переходять великі корпорації, яким вона приносить економію коштів і ресурсів. Для користувачів Windows 7 – це не тільки швидка, зручна й красива операційна система, але й величезний вибір пристроїв – від ноутбуків до форм-фактору «все в одному». Наприклад, українська компанія «Навігатор» побудувала на Windows 7 цілу лінійку неттопів, ПК і навіть планшет власної розробки», – говорить Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».
54% ліцензій Windows 7 в Україні продаються попередньо встановленими на ПК, а 40% продажів припадає на корпоративний сектор у вигляді апгрейду з ХР або Vista. За даними IDC, близько 90% компаній в усьому світі вже почали перехід на Windows 7 або планують почати найближчим часом.
Рівень задоволеності користувачів новою операційною системою ще ніколи не був таким високим – за даними популярного сайту Lifehacker, 94% користувачів Windows 7 позитивно про неї відгукуються.
Вихід Windows 7 стимулював продаж в Україні не тільки десктопів та ноутбуків, але й пристроїв із сенсорними екранами – планшетних ноутбуків та неттопів. «З виходом Windows 7 покупець нарешті отримав можливість користуватися дуже зручною, гарною й швидкою операційною системою. Частка продажів ноутбуків із попередньо встановленою ОС у нашій мережі постійно зростає, зараз вона становить близько 80%, з них 90% на базі Windows 7 – ці цифри підтверджують високу якість та довіру до неї користувачів. Покупець розуміє, що може почати користуватися ноутбуком, як кажуть, «не відходячи від каси», – відзначає Олександр Коваленко, заступник генерального директора торговельної мережі «MOYO».
Windows 7 добре сприйняли й у корпоративному секторі. Згідно зі світовою статистикою Microsoft, нова операційна система дозволяє щорічно заощаджувати близько $140 на кожному ПК в організації за рахунок зниження ІТ-витрат, витрат на електроенергію, а також підвищення продуктивності користувачів. Повернення інвестицій (ROI) у перший рік склало близько 131%.
«Міграція ДТЕК на Windows 7 змінила відношення бізнес-користувачів до служби ІТ. Мало того, що кількість звернень до служби підтримки скоротилося вдвічі й час вирішення інцидентів зменшився на 20%. Для мене як керівника ІТ-дирекції показовим був той факт, що співробітники, побачивши Windows 7 у дії на комп'ютерах колег, просили ІТ-службу скоріше перевести на нову ОС також їх департамент. Зазвичай користувачі досить скептично ставляться до технологічних нововведень, але у випадку з Windows 7 переваги віддаленої та мобільної роботи, швидкість пошуку інформації й зручність інтерфейсу були очевидні навіть для неспеціаліста», – ділиться своїми враженнями Сергій Детюк, директор з інформаційних технологій ДТЕК, компанії зі штатом у близько 50 тис. співробітників, яка здійснила повну міграцію на Windows 7.
Згідно із прогнозами дослідницької компанії Gartner, вже у 2011 році 93% усіх нових комп'ютерів будуть працювати під управлінням Windows 7.
Додаткову інформацію про Windows 7 можна одержати за адресою www.microsoft.ua/windows7.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Віртуальний прес-центр «Майкрософт Україна»: http://microsoftua.spaces.live.com