Відповідь Міністерства фінансів України щодо оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з постачання ПЗ

 Міністерство фінансів України надало відповідь на лист АПІТУ від 16.05.2011 № 023/4 щодо внесення змін до Податкового кодексу України та повідомило свою позицію із піднятих  Асоціацією запитань. Мінфін вважає за недоцільне виключення з-під об’єктів оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з постачання програмного забезпечення та не підтримує законопроект запропонований АПІТУ (див. http://apitu.org.ua/vat). Свою позицію Мінфін, зокрема, пояснює таким:

  • під час надання пільг певним галузям існує небезпека перетворення короткочасної економічно обґрунтованої підтримки на довготермінову політику перерозподілу доходів держави на користь окремих секторів економіки або підприємств;
  • скасування пільг з ПДВ спростить його адміністрування;
  • не оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з постачання послуг з ПЗ викривлює сутність цього податку;
  • недоотримання ПДВ бюджетом з вищевказаних послуг, податок з яких сплачувався раніше, може призвести до дефіциту ресурсу з цього податку, який бюджет має віддати платникам, що заявили на його відшкодування.

За попередніми оцінками Мінфіну розрахунки АПІТУ щодо зростання обсягу надходжень до державного бюджету, внаслідок скасування ПДВ на операції із постачання послуг з ПЗ, на 7,7 % було зроблено некоректно. Зокрема при розрахунку щодо оподаткування ПДВ вказаних послуг не враховано подальше оподаткування цих послуг компанією-покупцем, яка сплачує власні податкові зобов’язання і у собівартості реалізованих послуг якої включені ці послуги. Однак, Міністерство не надає жодних конкретних розрахунків, які б спростовували розрахунки АПІТУ та підтверджували втрати державного бюджету внаслідок скасування ПДВ на операцій із постачання послуг з програмного забезпечення.

Зауважуємо, що таких розрахунків також не містила і пояснювальна записка до законопроекту від 31.03.2011 № 8321 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур”, яким повернено оподаткування ПДВ на операції із постачання послуг, що перелічені у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 ПК України, серед яких послуги із постачання ПЗ.

Прикріплений файлРозмір
2011-05-16-Letter_Minfin.pdf123.04 КБ
2011-06-15-reply-minfin.pdf829.03 КБ