Оподаткування

Круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

17 травня 2016 року Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) провела круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

Мета заходу:

  • виявлення причин зростання реалізації контрабанди та контрафакту на ринку товарів ІТ та споживчої електроніки;
  • ​​визначення ключових напрямів протидії тіньовим схемам при імпорті.

До розгляду були запропоновані питання:

Лист АПІТУ прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману щодо тіньового імпорту

10 травня 2016 АПІТУ надіслала листа Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману щодо тіньового імпорту, в якому йдеться:

Вельмишановний Володимире Борисовичу,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з пропозиціями в контексті діяльності уряду щодо збільшення надходжень митних платежів.

Через тіньовий імпорт (без митного оформлення або із заниженням митної вартості) держава недоотримує імпортний ПДВ та мито, а через приховування прибутку при торгівлі нелегально ввезеними товарами без реєстрації розрахункових операцій – недоотримує податок на прибуток. Наявність тіньового імпорту також призводить до викривлення конкурентних умов і до збитків у легальних імпортерів.

За даними GfK, обсяг українського ринку товарів ІТ та споживчої електроніки за 2015 рік становив 47,3 млрд. грн. Внаслідок тіньового імпорту навіть у теперішніх умовах падіння споживання в натуральному вимірі, державний бюджет, за оцінками АПІТУ, недоотримує щорічно 3,6 мільярди гривень.

Прикріплений файлРозмір
059_Letter.pdf187.97 КБ

Стосовно податкової кваліфікації платежів за операціями з програмним забезпеченням

Стислий зміст листа Державної фіскальної служби України від 18.08.2015 та коментарі спеціалістів ТОВ «ПЮА «Синергія» до нього:

1.       Платіж за програмне забезпечення, призначене для використання за функціональним призначенням у власній господарській діяльності (для забезпечення внутрішніх процесів підприємства) з обмеженням числа копій для використання, незалежно від способу придбання (через Інтернет або на матеріальному носії), не є «роялті» (питання 1 і 4 Листа).

2.       Платіж за ліцензійним договором, відповідно до умов якого ліцензіату надається право на розмноження (тиражування) та розповсюдження копій програмного забезпечення, вважається «роялті (питання 2 Листа).

Прикріплений файлРозмір
leater dfs 18.08.2015.pdf1.45 MБ

Нелегальний імпорт IT товарів: на митному фронті без змін

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), що вже неодноразово підіймала питання боротьби з корупцією на митниці та «сірим» ринком, проаналізувала ситуацію з імпортом жорстких дисків (HDD) та процесорів для ПК (CPU) в I кварталі 2015 року.

Експерти виявили значну різницю між кількістю ввезеного та проданого товару, що прямо свідчить про великий обсяг контрабанди HDD та CPU.

Так, за даними компанії GfK в I кварталі 2015 року в Україні було продано понад 90 тис. штук HDD, в той час як через митницю, за нашою інформацією, пройшло близько 34 тис. одиниць цього товару.

Таке ж становище і з процесорами для ПК. За наявними в АПІТУ даними в I кварталі через митницю було ввезено 7,6 тис. штук СPU, з яких 4,8 тис. складають процесори ТМ Intel.

Однак, за оцінкою експертів АПІТУ, в I кварталі на ринок України було поставлено 25 тис. штук CPU лише від Intel. Отже лише 19% процесорів ТМ Intel були офіційно ввезені на територію країни, все інше – звичайна контрабанда.

Експерти АПІТУ нещодавно дослідили також імпорт флеш-носіїв за останні 5 місяців і виявили цілу низку фактів їх нелегального ввезення в Україну.

Податкові пільги та перспективи розвитку IT – галузі в Україні. Круглий стіл.

11 вересня компанія Intercomp Global Services спільно з Единбурзькою бізнес-школою в Україні (Edinburgh Business School) запрошують Вас взяти участь у круглому столі на тему: «Податкові пільги та перспективи розвитку IT – галузі в Україні».

В рамках круглого столу, учасники та експерти зможуть обговорити:

В налоговой объяснили, как получить ИT-льготы

В Государственной налоговой службе Украины рассказали о том, какие документы необходимо предоставить ІТ-компаниям, которые ходят работать в специальном налоговом режиме.

Речь идет о законе N5091-VІ "О внесении изменений в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно особенностей налогообложения субъектов индустрии программной продукции" (законопроект N9744). Закон был опубликован 2 августа и уже вступил в силу, однако специальный режим начнет действовать только с 1 января 2013 года. Специальный налоговый режим, который продлится 10 лет, включает в себя, среди прочего, ставку налога на прибыль в размере 5% и отмену НДС. 

Проект змін системи оподаткування в Україні

ПРОЕКТ ЗМІН СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНИ

(запропоновані Державною податковою службою України)

На виконання Програми економічних реформ президента України на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" в частині зменшення кількості малоефективних податків, визначення доцільності величини ставок податків, розширення об'єктів оподаткування, ревізії пільг і поліпшення системи адміністрування податків передбачено такі зміни системи оподаткування Україні.

Президент ветував Закон про ІТ пільги

Президент України ветував прийнятий ВРУ 24 травня 2012 року Закон України "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" (далі - Закон) з підстав, що викладені далі.

АПІТУ підписала відкритий лист Президенту України стосовно законів на підтримку національної індустрії програмного забезпечення

Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В.Ф.
Відкритий лист
учасників індустрії програмної продукції України
 
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
 
На сьогодні національна індустрія програмного забезпечення є надзвичайно потужним інноваційним та інтелектуальним кластером економіки України, який демонструє високі темпи розвитку. Навіть під час світової економічної кризи, ріст становив більше 30-40% на рік. Утім, відсутність ефективної державної політики в IT-секторі, не дозволяла у повній мірі скористатися цим стратегічним запасом міцності в інтересах країни. 
 

ВРУ прийняла за основу законопроект про податкові пільги для ІТ-компаній

​​22.03.2012 Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції №9744.

Положення законопроекту, зокрема, пропонують і запровадження пільгової ставки у 5 відсотків для оподаткування доходів фізичних осіб - працівників суб´єкта спеціального режиму оподаткування індустрії програмної продукції, у тому числі, його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів. При цьому, передбачається розрахункова формула для примусового встановлення мінімального розміру ставки податку згаданих доходів у разі, якщо сума цього податку є меншою ніж сума податку, обчислена шляхом множення двократного розміру мінімальної заробітної плати на загальну ставку податку на доходи фізичних осіб у 15 відсотків.

Пропозиції АПІТУ щодо вирішення проблемних питань розвитку ІТ-галузі

У лютому 2012 року планується проведення зустрічі між керівництвом Федерації роботодавців України та керівництвом Міністерства фінансів України. У ході зустрічі будуть обговорені найбільш важливі для бізнесу питання проведення у 2012 році податкової, митної, бюджетної політики. 

До вказаної зустрічі АПІТУ подала перелік найактуальніших проблеми, що стримують розвиток ІТ - ринку в Україні та пропозиції по їх вирішенню: 

1. Високе податкове навантаження на підприємства сфери інформаційних технологій.

Пропозиції:

1) Включення вартості персонального комп'ютера і програмного забезпечення, придбаних для особистого користування, до складу податкового кредиту при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб.

Аналіз основних положень законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” № 9744

У ВРУ зареєстровано законопроект „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” №9744, який є доопрацьованою версією законопроекту № 8268

У законопроекті пропонується скасувати обмеження щодо віднесення до складу витрат нарахування роялті на користь нерезидента за надання права на користування авторським правом на комп’ютерні програми, виклавши пункт 1 частини другої підпункту 140.1.2. пункту 140.1. статті 140 Податкового кодексу України у такій редакції:

„... До складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь:

Налогообложение операций в сфере предоставления информационных услуг

24 октября 2011 года пройдет семинар-практикум «Налогообложение операций в сфере предоставления информационных услуг», на котором слушатели узнают об основных требованиях законодательства, регламентирующего взаимоотношения в сфере интеллектуальной собственности, разработки и предоставления программного обеспечения, а также налоговые аспекты деятельности ИТ компаний.

Целевая аудитория семинара: директора, главные бухгалтера и финансовые директора IT компаний.

Спикером мероприятия выступит сертифицированный аудитор Алексей Шматко, партнер по налоговой и юридической практике  аудиторской фирмы  «Аксенова и партнеры».

Членам АПИТУ - скидка 15%

Программа семинара:

Секция 1: Администрирование налогов, сборов (обязательных платежей). Налог с доходов физических лиц

10:00 – 12.00

Администрирование налогов (обязательных платежей):

  • переписка ГНИ с плательщиком налогов;
  • требования относительно подтверждения данных, заявленных в отчетности;
  • налоговая информация;
  • порядок проведения налоговых проверок

Налог с доходов физических лиц:

RSS-матеріал