Активізація ринку програмного забезпечення

Відповідь ДМСУ про визначення митної вартості носіїв інформації, що містять ПЗ для обладнання з обробки даних

АПІТУ отримала відповідь від ДМСУ від 10.10.2012 № 15/2-15.2-2/1825 на свій лист від 05.09.2012 № 048 про надання доповнень до попереднього роз'яснення ДМСУ про застосування положень частини 4 ст. 51 глави 8 розділу ІІІ нового Митного кодексу України (МК).
 
На запитання АПІТУ " За якими критеріями під час визначення митної вартості товару, до складу якого входить програмне забезпечення (носій інформації, що містить програмне забезпечення) встановлюється чи це програмне забезпечення для обладнання з обробки даних чи воно спрямоване на функціонування цього товару?", ДМСУ роз'яснила: "якщо програмне забезпечення входить до складу товару, який не є носієм інформації, та спрямоване на функціонування цього товару, тобто товар без такого програмного забезпечення не зможе виконувати притаманні йому функції, при визначенні митної вартості вартість програмного забезпечення не відокремлюється від вартості товару".
Прикріплений файлРозмір
048_ДМСУ_щодо_визначення_митної_вартості_за_новим_МК.pdf112.97 КБ
20121010_Reply_DMSU_customs_value.pdf576.74 КБ

Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися

АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.

На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )

Прикріплений файлРозмір
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf72.63 КБ
047_Запит_ДСІВ.pdf88.47 КБ
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf120.65 КБ
Reply_CMU_service_info.pdf990.08 КБ

АПІТУ підписала відкритий лист Президенту України стосовно законів на підтримку національної індустрії програмного забезпечення

Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В.Ф.
Відкритий лист
учасників індустрії програмної продукції України
 
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
 
На сьогодні національна індустрія програмного забезпечення є надзвичайно потужним інноваційним та інтелектуальним кластером економіки України, який демонструє високі темпи розвитку. Навіть під час світової економічної кризи, ріст становив більше 30-40% на рік. Утім, відсутність ефективної державної політики в IT-секторі, не дозволяла у повній мірі скористатися цим стратегічним запасом міцності в інтересах країни. 
 

Три изъяна новых условий для IТ: мнение юриста

Хотя новые налоговые условия, заложенные законами об экономическом эксперименте в IT-индустрии (N8267 и N9744), можно расценивать как позитивные, с практической их реализацией могут возникнуть трудности. Такое мнение ЮРЛИГЕ высказал партнер ЮК "Трайдент" Дмитрий Гузий.

Положительно оценивая достаточно простые и понятные условия о размере ставок налоговых платежей, юрист отмечает практические трудности на этапе применения на практике новых положений. По его словам, определение налоговых операций, для которых применяются новые ставки, и критерии признания "субъектом хозяйствования индустрии программной продукции" частично несогласованны между собой. Кроме того, они не согласовываются с положениями законодательства в сфере интеллектуальной собственности, в частности авторского права, считает он.

ВРУ прийняла за основу законопроект про податкові пільги для ІТ-компаній

​​22.03.2012 Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції №9744.

Положення законопроекту, зокрема, пропонують і запровадження пільгової ставки у 5 відсотків для оподаткування доходів фізичних осіб - працівників суб´єкта спеціального режиму оподаткування індустрії програмної продукції, у тому числі, його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів. При цьому, передбачається розрахункова формула для примусового встановлення мінімального розміру ставки податку згаданих доходів у разі, якщо сума цього податку є меншою ніж сума податку, обчислена шляхом множення двократного розміру мінімальної заробітної плати на загальну ставку податку на доходи фізичних осіб у 15 відсотків.

Круглий стіл в МВС з проблем захисту авторських прав в Інтернеті

«Проблеми захисту авторських прав в Інтернеті. Удосконалення діючого законодавства України» - тема круглого столу, проведеного 28 лютого 2012 в Міністерстві внутрішніх справ України.

Участь у круглому столі зокрема взяли:

Серед учасників круглого столу також представники підприємницьких асоціацій, громадських організацій, юридичних компаній.

Прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки»

21 лютого 2012, в інформаційно-аналітичній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки». У прес-конференції взяли участь Елліна Шнурко-Табакова, голова Правління АПІТУ, Юрій Омельченко, керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine та Павло Миколюк, юридичний представник Adobe Systems Ink в Україні.

Присутність на прес-конференції представників 5 телеканалів — «1+1», «СТБ», «5 канал», «ТВІ», «Канал 24» свідчить про актуальність обговорюваної теми для суспільства.

Основний меседж прес-конференції був озвучений у виступі Елліни Шнурко-Табакової, яка підкреслила, що боротьбу з комп’ютерним піратством держава насамперед повинна почати з себе.

Див. також: «Щодо комп'ютерного піратства в Україні» — відкритий лист АПІТУ до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури).

Витяг з Рекомендацій МАІВ до 2012 Спеціального звіту 301 щодо дотримання та захисту авторських прав, що стосуються України

Рекомендації: В результаті наявності дуже серйозних проблем правозастосування, а також численних правових недоліків, що мають давню історію, МАІВ рекомендує у 2012 році включити Україну до Пріоритетного Списку Спостереження. Крім того, в грудні 2011, МАІВ рекомендувала Уряду США переглянути права і можливості, які наразі має Україна в «Загальній системі преференцій» – програмі уряду США з надання безмитного режиму імпорту до США для сприяння економічному росту країн, що розвиваються, та, у разі відсутності негайного поліпшення у сфері охорони прав інтелектуальної власності, припинити надання Україні переваг за цією програмою. МАІВ також рекомендує уряду США проводити позачергове обстеження України для прискорення виконання заходів, передбачених Планом дій 2010 року не пізніше середини 2012.

Пропозиції АПІТУ щодо вирішення проблемних питань розвитку ІТ-галузі

У лютому 2012 року планується проведення зустрічі між керівництвом Федерації роботодавців України та керівництвом Міністерства фінансів України. У ході зустрічі будуть обговорені найбільш важливі для бізнесу питання проведення у 2012 році податкової, митної, бюджетної політики. 

До вказаної зустрічі АПІТУ подала перелік найактуальніших проблеми, що стримують розвиток ІТ - ринку в Україні та пропозиції по їх вирішенню: 

1. Високе податкове навантаження на підприємства сфери інформаційних технологій.

Пропозиції:

1) Включення вартості персонального комп'ютера і програмного забезпечення, придбаних для особистого користування, до складу податкового кредиту при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб.

Щодо комп'ютерного піратства в Україні

АПІТУ звернулася до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури) з відкритим листом такого змісту:

Відсутність продуктивних дій влади, спрямованих на боротьбу з комп’ютерним піратством, неодноразово призводила до віднесення України до списку держав з найвищим рівнем комп’ютерного піратства. Згідно з опублікованими в травні 2011 даними досліджень міжнародної Асоціації виробників програмного забезпечення (BSA), за 2010 рівень піратства (поширення нелегального програмного забезпечення) в Україні становив 86% (сьоме місце в світі).

Аналіз основних положень законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” № 9744

У ВРУ зареєстровано законопроект „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” №9744, який є доопрацьованою версією законопроекту № 8268

У законопроекті пропонується скасувати обмеження щодо віднесення до складу витрат нарахування роялті на користь нерезидента за надання права на користування авторським правом на комп’ютерні програми, виклавши пункт 1 частини другої підпункту 140.1.2. пункту 140.1. статті 140 Податкового кодексу України у такій редакції:

„... До складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь:

Про підготовку матеріалів до парламентських слухань

8 вересня 2011 Верховна Рада україни прийняла постанову «Про проведення парламентських слухань на тему: "Створення в Україні сприятливих умов для розвитку індустрії програмного забезпечення" », див. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3710-17 Ці парламентські слухання планується провести 14 грудня 2011 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України. АПІТУ залучена до підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів до цих слухань, проекту доповіді, пропозицій до проекту рекомендацій парламентських слухань, списку учасників та доповідачів із вищезазначеного. Члени АПІТУ запрошуються, при наявності, надати інформацію до 10 жовтня на електронну адресу: lawyer@apitu.org.ua. Подання, поясювальну записку до постанови, а також висновок профільного комітету ВРУ див.: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=40152

RSS-матеріал