Прес-конференція «Типові помилки та запитання щодо застосування з 01.01.2012 Закону України «Про захист персональних даних»

23 грудня 2011 року в Міністерстві юстиції відбулася прес-конференція за участю першого заступника Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Лілії Олексюк та директора Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції Олени Зеркаль. Прес-конференцію було присвячено роз’ясненню типових помилок та запитань щодо застосування з 1 січня 2012 року Закону України «Про захист персональних даних».

Основну увагу була акцентовано на тому, що відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних не є автоматичною, тобто суб’єкти господарювання, які не зареєстрували до 01.01.2012 базу персональних даних не будуть автоматично притягнуті до відповідальності. Порушення законодавства про захист персональних даних виявляються виключно у ході перевірки з боку
Державної служби України з питань захисту персональних даних. Підставами перевірки є графік перевірок, затверджений Головою Державної служби України з питань захисту персональних даних (такий графік оприлюднюватиметься на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних) та/або обґрунтована скарга щодо порушення права особи на збір та захист її персональних даних.

За словами, Олени Зеркаль, у разі виявлення порушення законодавства про захист персональних даних, Державна служба виноситиме припис про їх усунення у визначений термін. Адміністративний протокол складатиметься та направлятиметься до суду лише у випадку не виконання вимог припису, або у разі виявлення серйозних порушень під час перевірки. При цьому, штрафи за порушення можуть бути призначені викключно за рішенням суду на підставі протоколу про адміністративне правопорушення.