Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк відвідав Інститут проблем математичних машин і систем НАН України

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк у четвер, 7 лютого, відвідав з робочою поїздкою Інститут проблем математичних машин і систем НАН України.

А.Яценюк ознайомився з структурою автоматизованих робочих місць депутатів для системи «Рада-4», з технологією роботи та функціями Ситуаційного центру, а також з роботами Інституту, зокрема «Онкотест», «Нейротехнології», «Інтелектуальний будинок», «Системи захисту інформації».

У ході зустрічі А.Яценюка з провідними вченими Інституту, яка проходила за участю президента Академії наук України Бориса Патона, йшлося про необхідність прискорення робіт з оновлення системи «Рада-3», яка діє зараз у сесійному залі парламенту, та про підготовчі роботи до запуску системи «Рада-4».

За словами Голови Верховної Ради України, сьогодні чітко визначено технічне завдання системи «Рада-4». Він сказав, що зараз очікується відповідь Інституту щодо якнайшвидшої можливості розробки, встановлення, вартості такої системи. «Я думаю, що вже треба починати, ми вже запізніли з цим питанням», - наголосив А.Яценюк. «Коли у всьому світі працює інформаційне суспільство, ми продовжуємо працювати у стосах макулатури», - наголосив він.

Повертаючись до теми оновлення системи «Рада-3», А.Яценюк висловився за необхідність передбачити встановлення спеціальних сенсорів, щоби дати можливість депутатам голосувати особисто, як передбачає Конституція України. «Це все реально», - підкреслив він.

При цьому А.Яценюк підкреслив, що «ми повинні думати про майбутнє». «Буде Верховна Рада сьомого скликання, восьмого скликання. Україна розвивається, багато чого змінюється», - зазначив він, додавши, що йому прикро, що «левова частка політиків не розуміє, що дуже багато змінюється і на їх зміну прийде нова генерація».