05.09.2008 в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського (Консерваторії) відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня підприємця.
В урочистостях взяли участь Голова Верховної Ради України Арсеній ЯЦЕНЮК, Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія КОРОЛЕВСЬКА, Міністр економіки України Богдан ДАНИЛИШИН, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Оксана ПРОДАН, представники Кабінету Міністрів та центральних і місцевих органів виконавчої влади, народні депутати, лідери об’єднань підприємців та громадських об’єднань, преса.
З цієї нагоди розпорядженням Голови Верховної Ради України за видатні досягнення у розвитку підприємницького середовища цінними подарунками (годинниками з зображенням споруди ВРУ) нагороджено кількох найактивніших керівників об'єднань підприємців.
Серед нагороджених - генеральний директор АПІТУ Юрій ПЕРОГАНИЧ. Нагороду вручали Арсеный ЯЦЕНЮК та Наталія КОРОЛЕВСЬКА.
Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк у четвер, 7 лютого, відвідав з робочою поїздкою Інститут проблем математичних машин і систем НАН України.
А.Яценюк ознайомився з структурою автоматизованих робочих місць депутатів для системи «Рада-4», з технологією роботи та функціями Ситуаційного центру, а також з роботами Інституту, зокрема «Онкотест», «Нейротехнології», «Інтелектуальний будинок», «Системи захисту інформації».
Як уже повідомлялося, представник АПІТУ брав участь у зустрічі Міністра закордонних справ України А.П.Яценюка з представниками асоціацій українських товаровиробників та заінтересованих міністерств і відомств України, м.Київ, 7 вересня 2007, на якій обговорювалися питання підготовки до переговорів з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі в рамках нового базового договору між Україною та ЄС.
На адресу АПІТУ надійшов лист з МЗС України з Інформацією про цю зустріч ( 20070907_ftz_information.doc ) та проектом Плану заходів з підготовки до переговорів щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС ( 20070907_ftz_plan.doc ).
ЗВТ передбачає приведення до нульової ставки тарифів у взаємній торгівлі (з окремими вилученнями), тому від українських асоціацій товаровиробників Мінекономіки та МЗС "очікують пропозиції щодо забезпечення доступу на ринок ЄС та щодо дій, які потрібно здійснити у таких сферах як технічне, санітарне та фітосанітарне регулювання, захист прав інтелектуальної власності та інших сферах регуляторного співробітництва." До 01.10.2007 Мінекономіки підготує опитувальник з цих питань, який буде направлений підприємницьким асоціаціям.
Виконавчу адміністрація АПІТУ звертає Вашу увагу на необхідність врахування в стратегіях розвитку підприємств ту обставину, що протягом найближчих років планується відмінити митні тарифи у взаємній торгівлі України з країнами ЄС та привести українські стандарти, зокрема технічного регулювання, до стандартів ЄС.
Підприємства ІТ-галузі запрошуються надавати через Виконавчу адміністрацію АПІТУ пропозиції та перестороги, що стосуються зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, для їх врахування в переговорному процесі делегацій України та ЄС з даного питання, зокрема щодо доцільності/недоцільності розробки перехідних заходів для захисту вітчизняного ринку або доцільності/недоцільності максимального прискорення встановлення нульових тарифних ставок для окремої номенклатури або всіх ІТ-товарів у торгівлі з країнами ЄС.
Вітаються також пропозиції щодо скасування обмежень, які стримують експорт на європейські ринки української ІТ-продукції.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
20070907_ftz_information.doc | 61.5 КБ |
20070907_ftz_plan.doc | 31 КБ |
7 вересня ц.р. в МЗС України відбулася зустріч Міністра закордонних справ України А.Яценюка з керівниками асоціацій товаровиробників країни, присвячена питанням створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Метою зустрічі було продовження діалогу з представниками українського бізнесу та врахування його позицій у переговорному процесі з ЄС щодо нового базового договору та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ).
У заході взяли участь представники 33 галузевих асоціацій товаровиробників та понад 20 зацікавлених міністерств і відомств економічного профілю.
Генеральний директор АПІТУ Ю.Пероганич, виступаючи перед учасниками зустрічі зазначив, що існуючі ставки мита на готові комп'ютери та комплектуючі є достатньо зваженими для стимулювання виробництва комп'ютерів в Україні. Серед проблем, що стримують товарообмін між Україною та ЄС у сфері ІТ Ю.Пероганич відмітив наявність нетарифних бар'єрів, таких як невизнання сертифікатів відповідності країн ЄС, необгрунтоване віднесення низки ІТ-продукції до виробів медичного призначення, необхідність реєстрації нерезидента в Україні для сплати ПДВ при імпорті програмного забезпечення через Інтернет. Користуючись присутністю на зустрічі керівника Робочої групи з питань ЗВТ, заступника Міністра економіки В.Т.Пятницького, Ю.Пероганич підняв питання про завищений термін амортизації для засобів обчислювальної техніки. В переговорному процесі запропонував ширше використовувати тексти угод про асоціацію, що були у свій час укладені з ЄС країнами Балтії.