Україна приєднається до Угоди про інформаційні технології

6 листопада на засіданні Комітету СОТ з торгівлі товарами інформаційних технологій Україна запропонувала учасникам офіційно затвердити її приєднання до Угоди про скасування тарифів на товари інформаційних технологій в рамках вступу в СОТ. Розклад відповідних тарифних зобов’язань України готовий і незабаром буде розповсюджений між учасниками Угоди. Якщо за два тижні вивчення ніхто з них не заперечуватиме, Україна стане 44-м членом Угоди про інформаційні технології (УІТ).

Щоб приєднатися до УІТ, країна СОТ має дотримуватись трьох базових принципів: 1) усі товари, перелічені в Декларації міністрів про торгівлю товарами інформаційних технологій (Сінґапур, 1996) мають бути охоплені; 2) всі тарифи на ці товари мають бути скасовані; 3) всі митні збори й податки, пов’язані з імпортом цих товарів мають бути зв’язані на нульовому рівні.

На думку В. Балути, керівника торговельно-економічної місії України в Женеві Приєднання до УІТ дозволить Україні створити нові умови для розвитку мереж обміну інформацією, сучасних технологій зв’язку і всіх суміжних секторів послуг, які використовують інформаційні технології.

Джерело: http://wto.in.ua/index.php?lang=ua&&page=12&get=3&id=562

Див. також: http://www.wto.org/english/tratop_e/inftec_e/inftec_e.htm