22 травня 2013 у Комітеті у закордонних справах ВР пройдуть слухання «Україна – СОТ: переваги і виклики для національної економіки».
У зв'язку з цим, з Агентства держмайна України до АПІТУ надійшло прохання надати інформаціно-аналітичні та статистичні матеріали стосовно наслідків вступу до СОТ для промисловості України, зокрема в галузі машинобудування.
При наявності таких матеріалів прохання надавати їх до Виконавчої адміністрації АПІТУ на адресу infoapitu.org.ua для узагальнення.
Довідка щодо угоди про інформаційні технології
Історична довідка
Декларація міністрів про торгівлю товарами для інформаційних технологій (далі Декларація), або як її часто називають Угода про інформаційні технології (Information Technology Agreement - ІТА) була прийнята на Сінгапурській конференції міністрів 13 грудня 1996 року. Декларацію підписали 28 членів COT1 (включаючи 15 країн-членів ЄС) і окрема митна територія Тайвань.
1 Австралія, Гонконг (Китай), ЄС, Індонезія, Ісландія, Канада, Корея, Норвегія, Сінгапур, США, Туреччина, Швейцарія (включаючи Ліхтенштейн), Японія
Президент Украины подписал Закон Украины № 676-VI "О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины". Соответствующий закон был принят Верховной Радой Украины 17 декабря 2008 года. Закон установил в Украине таможенную пошлину на всю ИТ продукцию (в том числе на готовые компьютеры, код УКТВЭД 8471 41 90 00) в размере 0%, как того и требовали протоколы соглашения по ВТО. Закон вступит в силу сразу после публикации.
Похожий закон Верховная Рада Украины принимала еще 3 июня 2008 года, однако он был ветирован Президентом, т.к. содержал несогласованные с ВТО ставки импортных пошлин для ряда товаров.
17 грудня 2008 р. Кабінет Міністрів України розпорядженням N 1570-р затвердив план першочергових заходів щодо виконання зобов'язань України в рамках членства у СОТ. Цим планом передбачено заходи, які стосуються системи державних закупівель, системи технічного регулювання, торгівлі товарами, що належать до сфери Угоди про інформаційні технології, товарами із засобами криптографічного захисту, а також товарами, що містять права інтелектуальної власності.
З наступного року Мінекономіки та МЗС доручено започаткувати переговори з питань приєднання України до Угоди про державні закупівлі, що дозволить уніфікувати процедури державних закупівель та допустити іноземних постачальників до участі в державних тендерах.
Відповідно до статті 2.4 Угоди про технічні бар'єри у торгівлі) до 2011 року Держспоживстандарт та інші центральні органи виконавчої влади, відповідальні за розроблення технічних регламентів мають забезпечити перехід до використання міжнародних стандартів як основи для розроблення технічних регламентів.
В сентябрьском, 2008 года журнала Гвардия 500 опубликована статья "Упрощенный импорт". Статья содержит рейтинги компаний - системных интеграторов и ИТ дистрибюторов. В статье также содержится комментарий генерального директора АПИТУ о последствиях для ИТ отрасли вступления Украины в ВТО.
Статья содержит вывод о том, что выход на внешние рынки и внедрение европейских регуляторных правил являются факторами стабильного роста ИТ рынка.
См. всю статью: gvardia_500_106.pdf, gvardia_500_108.pdf
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
gvardia_500_106.pdf | 254.46 КБ |
gvardia_500_108.pdf | 1.43 MБ |
Виконавча адміністрація АПІТУ сприяла участі представників компаній - Членів асоціації у семінарі "Вступ України в СОТ: зміни в митному регулюванні". Семінар організований 11 вересня 2008 року Американською торговою палатою в Україні.
Ігор Даньков, старший менеджер по непрямих податках і митному регулюванню та Денис Шендрик, старший митний консультант PricewaterhouseCoopers розповіли учасникам семінару про наступне:
Загальна інформація про СОТ: • Ключові принципи СОТ • Шлях України в СОТ • Основні документи по вступу України в СОТ • Ефект від вступу в СОТ - Вплив на митне регулювання: • Митні збори й мита • Митна оцінка • Країна походження • Класифікація товарів • Вільна торгівля • Митні процедури, Кіотська конвенція • Захист прав інтелектуальної власності • Митний аудит • Новий митний кодекс
Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич надав коментар журналу "Гвардія":
Як вступ України до СОТ відобразився на вітчизняному ІТ-ринку
Для вітчизняного ІТ-ринку вступ до СОТ є в цілому позитивним явищем. Обсяг ринку розшириться через встановлення 0% ставки мита на всю ІТ-продукцію. Збільшиться рівень проникнення комп’ютерів у домогосподарства, бізнес та державні органи. Збільшиться обсяг послуг, що надаються електронним способом, розширяться можливості електронної освіти. Прискориться формування так званого „інформаційного суспільства”. Суттєвий негатив – дещо зменшаться темпи росту випуску настільних комп’ютерів вітчизняними виробниками через незначне збільшення долі А-брендів.
Вступ до СОТ також відкрив для України можливість переговорів з Європейським Союзом про створення посиленої зони вільної торгівлі (ЗВТ+). Створення з країнами ЄС ЗВТ+ передбачає значне зближення вітчизняної системи технічного регулювання з європейською, що має значно спростити сертифікацію та імпорт не тільки готових кінцевих виробів, але й комплектуючих, запасних частин та витратних матеріалів.
Які тенденції прослідковуються в розвитку різних напрямів ІТ-галузі в даний момент?
У сфері програмного забезпечення при закупівлі продуктів і послуг все частіше використовується модель постачання / придбання «Програмне забезпечення як послуга». Продовжується розвиток моделі «Програмне забезпечення з відкритим кодом» і багато постачальників уже включають таке програмне забезпечення і послуги з його підтримки у свої пропозиції.
У сфері апаратного забезпечення переважаючими темпами розвиваються продажі мобільних та безпровідних пристроїв. Бізнесмени все частіше задумуються, чи варто брати в дорогу ноутбук, чи вистачить кишенькового пристрою. Цьому сприяють, наприклад, компоненти для мобільних Інтернет пристроїв та ультра-мобільних персональних комп’ютерів, які пропонує Intel в рамках її ультра-мобільної платформи, серверні та мережеві прикладення такі як Google Apps, до яких можна отримати доступ будь-звідки. Звичайно кишенькові пристрої ніколи не замінять ноутбуків та десктопів, а будуть використовуватися тільки для короткотермінових відряджень. Збільшується увага до питань підвищення довіри і безпеки споживачів при використанні інформаційно-комунікаційних технологій, захисту особових даних.
В цілому, в ІТ-сфері, на вибір продукту чи послуги все більший вплив мають індивідуальні вимоги кінцевого споживача, а не думка ІТ-менеджера.
В більш далекій перспективі при закупівлях ІТ-систем і ІТ-послуг увага буде приділятися також питанням їх екологічності. Покупці вибиратимуть тих постачальників, які підтримують "зелений ІТ рух". Деякі виробники вже почали роботи з оцінки кількості викидів CO2 під час життєвого циклу їх пристроїв у ланцюзі виробництво-споживання-утилізація.
Богдан Данилишин: Питання створення зони вільної торгівлі належить до стратегічних цілей двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та ЄС на середньострокову перспективу
11.07.2008, Прес-служба Мінекономіки: Відбулася зустріч Міністра економіки України Богдана Данилишина з директором Генерального директорату “Торгівля” Європейської Комісії, головою делегації ЄК на переговорах щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Євою Сінов’єц.
В деле похорон 10% ввозной таможенной пошлины на готовые компьютеры, код УКТВЭД 8471 41 90 00, забит последний гвоздь. 3 июня 2008 года Верховная Рада Украины приняла Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О таможенном тарифе Украины" (по приведению ставок ввозной пошлин в соответствие с уровнем, определенным графиком тарифных обязательств Украины по вступлению в ВТО на 2008 год).
В прошлый четверг [10.04.2008] 411 голосами «за» парламент ратифицировал протокол о присоединении Украины к Всемирной торговой организации, чем завершил пятнадцатилетний период переговоров и борьбы за членство в этом клубе. Через месяц наша страна станет полноправным участником ВТО. В среднесрочной перспективе членство в этой организации приобретет чрезвычайно сильное влияние на украинскую экономику — о чем, судя по всему, пока не догадываются ни политики, ни бизнесмены.
15 апреля состоялось заседание Комитета по вопросам налоговой и таможенной политики Верховной Рады Украины, на котором рассматривался проект изменений в Таможенный тариф в связи с обязательствами страны перед ВТО.
Нове в Розділі Корисне/ІТ-законодавство: ключові документи щодо вступу України до СОТ:
Детальнішу інформацію по вступу України в СОТ можна знайти на веб-сайті: http://www.wto.org/english/news_e/pres08_e/pr511_e.htm
Процесс вступления Украины во Всемирную торговую организацию (ВТО) вызвал неоднозначную реакции в обществе. Вопрос, приведет ли это к удешевлению или, наоборот, к удорожанию товаров - остается открытым. О том, как может данный шаг повлиять на отечественный IT-рынок в целом и рынок цифровой электроники в частности, корреспонденту ЛІГАБізнесІнформ рассказал Владимир Колодюк, президент холдинга "AVentures Group" (сети магазинов "City.com", "Unitrade").
Как вступление в ВТО отразится на рынке розничной торговли электроникой в нашей стране?
В отрасли информационно-коммуникационных технологий (ИКТ) в связи с вступлением Украины в ВТО, с одной стороны, изменится многое, а с другой стороны - сам факт вступления ощутимого влияния не произведет. Не претерпят значительных изменений ставки таможенных пошлин, которые более-менее соответствуют международным ставкам.
6 листопада на засіданні Комітету СОТ з торгівлі товарами інформаційних технологій Україна запропонувала учасникам офіційно затвердити її приєднання до Угоди про скасування тарифів на товари інформаційних технологій в рамках вступу в СОТ. Розклад відповідних тарифних зобов’язань України готовий і незабаром буде розповсюджений між учасниками Угоди. Якщо за два тижні вивчення ніхто з них не заперечуватиме, Україна стане 44-м членом Угоди про інформаційні технології (УІТ).
Вопросами ИКТ в рамках ВТО занимается Комитет по расширению торговли продукцией сектора информационных технологий (Committee of Participants on the Expansion of Trade in Information Technology Products). В работе комитета принимают участие не все страны - члены ВТО. В настоящее время их число составляет 29 государств, в том числе 15 стран - членов ЕС.