Представник Асоціації обраний до Правління Громадської ради при ДМСУ

26.12.2006 в приміщенні ДМСУ відбулися установчі збори Громадської ради при Державній митній службі України.

Учасники зборів вибрали Правління Громадської ради. До складу Правління увійшов директор Асоціації ІТ-дистриб’юторів Юрій Пероганич. Головою Громадської ради одноголосно обрано Трусова Сергія Івановича, який є редактором журналів "Митниця" та "Митний брокер".

Громадська рада створена у відповідності з Наказом ДМСУ № 946 від 27.10.06. Зі створенням Громадської ради при Держмитслужбі припинила свою діяльність Громадська колегія при Голові ДМСУ.

Громадські ради утворені також при більшості митниць. Ці громадські об’єднання надають змогу їх членам брати участь в управлінні державними справами та дозволяють врахувати громадську думку в процесі підготовки й організації виконання рішень Держмитслужби України.

Щоб співпрацювати з такою потужною адміністративною машиною як Держмитслужба, Громадські ради при митницях пропускатимуть через широке обговорення та громадську призму прозорості усі проекти нормативних документів стосовно митної справи, збиратимуть конструктивні пропозиції кожного учасника зовнішньоекономічної діяльності, узагальнюватимуть їх, подаватимуть до митної служби і, що дуже важливо, відслідковуватимуть їх подальшу долю.

Зокрема очікується, що зауваження та пропозиції членів громадських рад при регіональних митницях та митницях стосуватимуться не лише підготовки нормативних документів, а й технологічних процесів митного контролю. До Громадської Ради при Держмитслужбі надаватимуться пропозиції щодо удосконалення митного законодавства, що стане запорукою конструктивної співпраці громадськості та державного виконавчого органу, яким є Державна митна служба.

З наказом про створення Громадських рад, положеннями та додатками до них можна ознайомитись на веб-сайті Держмитслужби у розділі „Нормативно-правові документи / Накази та листи ДМСУ.