Через кризу до конкурентоспроможності України

23 грудня 2008 року о 15.00 в Клубі Кабінету Міністрів України громадська організація Рада конкурентоспроможності України провела круглий стіл на тему „Через кризу до конкурентоспроможності України”. Цей захід відбувся в рамках проведення презентації чергового номеру часопису „Монітор конкурентоспроможності”, в якому вперше розроблено рекомендації Ради щодо методології формування стратегії розвитку країни.

Учасники круглого столу відзначили, що головними завданням української влади має стати згуртованість суспільства навколо подолання кризових явищ в економіці України. Першочерговими мають стати дії щодо знаходження конкретних механізмів та інструментів подолання кризи у фінансовому та промисловому секторах держави.

Було також відзначено, що прояви кризи в країні не мають стати на заваді цивілізованій суспільній дискусії щодо майбутнього України після кризи, погодження практичних підходів до розбудови конкурентоспроможної держави.

Велику увагу було приділено питанням рекапіталізації банків, а також інноваційного розвитку держави, як основним засобам на шляху подолання кризи. На обопільну думку учасників круглого столу, саме „технократичний” підхід в умовах, що склалися в країні за 16 років, має бути основою стратегічного планування майбутнього нашої держави. Разом з тим було наголошено на підвищенні відповідальності влади щодо своїх обов’язків та ефективного державного управління, без чого вихід з кризи не можливий.

Учасники підкреслили, що наріжними каменем сьогодення є слабкість державного менеджменту та відсутність в українському політику мі чітких і прозорих дій щодо подолання кризових явищ як в суспільстві, так і в економіці.

У зазначеному заході взяли участь члени Уряду, народні депутати України, представники Секретаріату Президента та Кабінету Міністрів України, а також представники галузевих асоціацій, зокрема: Геєць В.М., Бураковський І.В., Бойко Ю.В., Ігор Лисицький. Від АПІТУ були присутні Юрій Пероганич та Вікторія Шидлик.

За підсумками круглого столу має бути підготовлено звернення до Кабінету Міністрів України стосовно дієвих механізмів та інструментів подолання кризових явищ в країні, спровокованих глобальною фінансово-економічною кризою.