14 січня 2011 року Комітетом Асоціації підприємств інформаційних технологій України з програмного забезпечення проведено круглий стіл на тему: «Податковий кодекс України: оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з програмного забезпечення» у конференц залі Адріївський готелю "Хрещатик".
В круглому столі взяли участь представники компаній 1С Украина, АБІ Україна, АйБіЕм, Асбіс, АМИ, Асус, АУЭЛБУ, Бакотек, БМС Консалтинг, Верна, EPAM Systems, ЕсАй БІС, Комплексні Рішення, Літер, Майкрософт , Міратех, МONT Україна, Навігатор, Софтпром, ЕсАй БІС, ЦЕБИТ.
Запрошені:
- Віталій Окнов – завідувач сектору розвитку програмного забезпечення та інформаційних технологій Держкомінформнауки.
- Тетяна Зацерковна – партнер, генеральний директор ТОВ «ААН «СейЯ-Кірш-аудит».
- Дмитро Гадомський – ЮК «Арцінгер».
Велика кількість учасників (близько 50 осіб) і жвава дискусія підтвердили актуальність теми та необхідність подальшого обговорення піднятих на круглому столі проблем, в т.ч. з представниками компетентних органів державної влади.
Найгострішою проблемою учасники визначили відсутність чіткого окреслення терміну «послуги з постачання програмного забезпечення» (ст. 186.3), оскільки «операції з постачання цих послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ» (ст. 196.1, 196.1.14).
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
2011_02_09_Letter_009_CMU_Software.pdf | 147.99 КБ |
2011_02_09_Letter_010_CMU_technical_service.pdf | 132.5 КБ |
Всесвітній день телекомунікацій
Святкувався щорічно 17 травня з 1969 на відзнаку заснування Міжнародного телекомунікаційного союзу і підписання Першої міжнародної телеграфної конвенції в 1865.
Всесвітній день інформаційного суспільства
В листопаді 2005 Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства (ВСІС) закликав Генеральну Асамблею ООН проголосити 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства, щоб наголосити на важливості інформаційно-комунікаційних технологій і широкого кола питань інформаційного суспільства, піднятих ВСІС. Генеральна асомблея в березні 2006 прийняла резолюцію (A/RES/60/252) яка визначила, що Всесвітній день інформаційного суспільства буде святкуватися щорічно 17 травня.
Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства
В листопаді 2006 Повноважна конференція Міжнародного телекомунікаційного союзу в Анталії, Туреччина, вирішила святкувати обидва свята 17 травня як Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.
Вчора, 16 лютого 2009 відбулося засідання Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України (РНАТ) на тему «Шляхи виживання національних виробників товарів та послуг за умов економічної кризи». В засіданні взяв участь генеральний директор АПІТУ, член Президії РНАТ Юрій Пероганич.
Учасники прийняли резолюцію (проект в редакції, прийнятій на засіданні Президії Ради національних асоціацій товаровиробників 12.02.2009):
1. Звільнити від оподаткування ПДВ на природний газ та електроенергію, що поставляються для виробничих потреб промислових підприємств.
13.02.2009 в Українському домі відбувся Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства». Конгрес визначив напрямки розвитку вітчизняного ІКТ-ринку в умовах економічної турбулентності. До участі в конгресі були запрошені голова Правління АПІТУ Володимир Цой та генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.
Щорічний Конгрес Інтернет Асоціації України є помітною подією українського ринку інформаційних та телекомунікаційних технологій. Цього року вона була особливо знаковою, причому в багатьох відношеннях.
По-перше, цьогорічний Конгрес став п’ятим, ювілейним. В його рамках відбувся також ювілейний, десятий з’їзд ІнАУ. Такий чималий «стаж» в умовах стрімких змін українського ІКТ-ринку свідчить про значний авторитет як самої події, так і її організатора.
Проект проти кіберзлочинності
www.coe.int/cybercrime
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
book294.pdf | 116.05 КБ |
23 грудня 2008 року о 15.00 в Клубі Кабінету Міністрів України громадська організація Рада конкурентоспроможності України провела круглий стіл на тему „Через кризу до конкурентоспроможності України”. Цей захід відбувся в рамках проведення презентації чергового номеру часопису „Монітор конкурентоспроможності”, в якому вперше розроблено рекомендації Ради щодо методології формування стратегії розвитку країни.
Учасники круглого столу відзначили, що головними завданням української влади має стати згуртованість суспільства навколо подолання кризових явищ в економіці України. Першочерговими мають стати дії щодо знаходження конкретних механізмів та інструментів подолання кризи у фінансовому та промисловому секторах держави.
Було також відзначено, що прояви кризи в країні не мають стати на заваді цивілізованій суспільній дискусії щодо майбутнього України після кризи, погодження практичних підходів до розбудови конкурентоспроможної держави.
У заході прийматимуть участь провідні громадські організації, галузеві асоціації, об’єднання промисловців, підприємців та роботодавців, члени Уряду, народні депутати України, науковці та експерти.
Зібрання проходитиме в приміщенні Центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул.. Хрещатик, 2) початок об 11.00.
Організатором зборів є УСПП.
Реєстрація учасників – з 10.00
Про згоду прийняти участь у зустрічі організатори просять повідомити до 04.12.08 р. факсограмою за тел. (044) 536-96-37, 536-96-41 або електронною поштою: ndn@uspp.org.ua.
20-21 листопада 2008 в Київській Політехніці пройшов IІ міжнародний форум "Трансфер технологій та інновацій". Участь у форумі взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. Форум прийняв наступні рекомендації:
м. Київ, 20-21 листопада 2008 року
Обговоривши проблеми розвитку трансферу технологій та інноваційної діяльності та, враховуючи пропозиції, які зазначалися в доповідях представників науки, підприємництва, органів державного управління, досвід України, Німеччини та інших країн і, виходячи із необхідності створення в України сприятливих умов у сфері інноваційної діяльності та трансферу технологій задля подальшого їх розвитку, учасники форуму рекомендують:
І. Верховній Раді України:
Підсумкові матеріали Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства в перекладі українською мовою тепер доступні в електронному виді
На сайті Асоціації ІТ-дистриб'юторів опублікований повний український переклад Підсумкових документів Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства.
Опубліковані Женевська декларацію принципів, Женевський План дій, Туніське зобов’язання, Туніська програма для інформаційного суспільства, а також англо-український словник термінів, ужитих при перекладі.
Без зазначених матеріалів не обійтися при розробці й обґрунтуванні законодавчих актів, а також загальнонаціональних, галузевих та регіональних програм і проектів, пов’язаних з інформатизацією та побудовою інформаційного суспільства.
Корисне —» Держава —» Міжнародне законодавство —» Документи ВСІС –» Словник термінів
ВИКОРИСТАНІ СКОРОЧЕННЯ: ДП – Женевська Декларація принципів ПД – Женевський План дій ТЗ – Туніське зобов’язання ТП – Туніська програма для інформаційного суспільства
Корисне —» Держава —» Міжнародне законодавство —» Документи ВСІС –» Туніське зобов’язання
1. Ми, представники народів світу, зібралися в Тунісі 16–18 листопада 2005 року для проведення другого етапу Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства (ВСІС) для того, щоб знову висловити безумовну підтримку Декларації принципів і Планові дій, прийнятим на першому етапі Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства в Женеві в грудні 2003 року.
Корисне —» Держава —» Міжнародне законодавство —» Документи ВСІС –» Туніська програма
A. Вступ
B. Фінансові механізми для вирішення задач ІКТ для цілей розвитку
C. Управління Інтернетом
D. Упровадження і наступна діяльність
Додаток
1 Ми визнаємо, що прийшов час перейти від принципів до дій, з огляду на вже здійснювану роботу з виконання Женевського Плану дій і визначаючи ті сфери, де прогрес уже досягнуто, досягається або не був досягнутий.
Корисне —» Держава —» Міжнародне законодавство —» Документи ВСІС –» Женевський План дій
А. Вступ
В. Завдання, цілі та контрольні показники
С. Напрями дій
Корисне —» Держава —» Міжнародне законодавство —» Документи ВСІС –» Женевська Декларація принципів
Побудова інформаційного суспільства: глобальна задача в новому тисячолітті
А. Наше загальне бачення інформаційного суспільства
В. Інформаційне суспільство для всіх: ключові принципи