Спрощення митних процедур для сумлінних підприємств-резидентів

29 вересня 2009 року в Києві Державна митна служба України провела засідання круглого столу, присвячене презентації громадськості системи спрощень митних процедур для сумлінних підприємців при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності.

Запроваджена система спрощень спрямована на організацію сприяння підприємствам, які мають «незаплямовану» митну історію. Зокрема Держмитслужбою вводиться механізм визначення «ступеню довіри» до підприємств-резидентів, залежно від якого підприємства поділятимуться на два списки – «білий» та «зелений.

Підприємствам, які увійдуть до «Білого списку», будуть надаватися такі преференції:

 • Не здійснюється митний огляд у пункті пропуску через державний кордон України, але здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;
 • Незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби.
 • Унесеним до «Зеленого списку» підприємствам будуть надаватися наступні преференції:

 • Здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;
 • Незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби у скороченому варіанті.
 • Відтепер регіональні митниці і митниці отримали повноваження визначати сумлінні підприємства-резиденти і встановлювати по відношенню до товарів і транспортних засобів таких підприємств спрощений порядок застосування митних процедур.

  Підприємства, які не потрапили до цих списків, будуть здійснювати зовнішньоекономічні операції у звичайному режимі.

  У засіданні Круглого столу взяли участь фахівці Держмитслужби України та представники суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Від АПІТУ у засіданні взяли участь представники компаній-членів Асоціації: INTEL, IBM Україна, ERC, Софтпрм.

  Подробиці на сайті http://www.kmu.gov.ua/dmsu/control/uk/index