АПІТУ отримала відповідь від Посольства України в Королівстві Таїланд (далі - Посольство) на своє звернення від 28.12.2012 №052 щодо процедури отримання висновку суб'єктами підприємницької діяльності України про форс-мажорні обставини в Королівстві Таїланд.
Посольство інформує, що уповноваженим органом із згаданого питання є Департамент запобігання катастрофам Міністерства внутрішніх справ Королівства Таїланд (Department of Disaster Prevention and Mitigation, the Ministry of Interior).
З метою початку процедури розгляду та визначення порушення контрактних зобов’язань через форс-мажорні обставини суб’єкти підприємницької діяльності України повинні заповнити відповідну аплікаційну форму (додається) англійською мовою у тайськомовній анкеті. Для орієнтування під час заповнення зазначеної анкети Посольством зроблено її переклад англійською та українською мовами.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Reply_Emabassy_of_Ukraine_in_the_Kingdom_of_Thailand.doc | 104.5 КБ |
Асоціація підприємств інформаційних технологій України отримала відповідь від Держмитслужби України на своє звернення від 16.11.2010 щодо висновків про неналежність продукції до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та товарів подвійного використання (див. нижче). У своєму листі від 10.01.2011 №11/6-10.18/271 Держмитслужба повідомляє, що при імпорті побутової техніки та електроніки широкого вжитку імпортерам не потрібно отримувати висновки СБУ ( див. також лист СБУ від 23.12.2010 № 18/3-11250).
16 листопада 2010 року АПІТУ звернулась до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади з проханням вжити заходів для спрощення процедури митного оформлення побутової техніки, електроніки та інших побутових товарів широкого вжитку.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
2011-01-10_Лист_від_ДМСУ.pdf | 319.23 КБ |
2010-11-16_Лист_в_ДМСУ.pdf | 2.17 MБ |
15 вересня 2010 року відбудеться семінар на тему "Митне оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності".
Наказом Державної митної служби № 609 від 9 червня 2010 затверджено Примірне положення про відділ контролю митної вартості та класифікації товарів регіональної митниці, митниці.
Положення визначає права, завдання, функції та організаційну структуру відділу. Він створюється як структурний підрозділ регіональної митниці (митниці) і буде брати участь у процедурах митного контролю та митного оформлення товарів, спостерігаючи за правильністю визначення заявленої декларантом митної вартості товарів (у тому числі в разі зміни митного режиму) як бази оподаткування, а також, за правильністю класифікації та кодування товарів згідно з УКТЗЕД.
До компетенції відділу Положення відносить, крім того, вирішення спірних питань при визначенні вартості, кодування та класифікації. На нього покладено розгляд скарг, заяв та звернень юридичних осіб та громадян; інформування про видання нормативно-правових актів з викладених вище питань. Відділ буде брати участь у перевірках діяльності структурних підрозділів митниці.
По матеріалам ЛІГА:ЗАКОН
Держмитслужба уточнила свій лист від № 11/1-10.10/6714-ЕП, що стосується зовнішньоекономічних договорів та інших документів, що використовуються в міжнародній практиці замість них, у питанні визначення моменту укладення зовнішньоекономічного контракту .
У разі фіксації договору в декількох документах, датою його укладення вважається, згідно зі ст. 640 ГК, момент одержання відповіді з прийняттям пропозиції про укладення (акцепта).
Тому в графі 44 вантажної митної декларації товарів, що переміщуються через кордон України, слід вказувати більш пізню дату підписання зовнішньоекономічного контракту (у разі наявності декількох дат, що мають відношення до його висновку).
Про затвердження Порядку надання Мінпромполітики України висновку про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України (проект наказу Мінпромполітики) , файл Proekt_nakazu_Minprompolityky.doc
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Proekt_nakazu_Minprompolityky.doc | 367 КБ |
29 вересня 2009 року в Києві Державна митна служба України провела засідання круглого столу, присвячене презентації громадськості системи спрощень митних процедур для сумлінних підприємців при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності.
Запроваджена система спрощень спрямована на організацію сприяння підприємствам, які мають «незаплямовану» митну історію. Зокрема Держмитслужбою вводиться механізм визначення «ступеню довіри» до підприємств-резидентів, залежно від якого підприємства поділятимуться на два списки – «білий» та «зелений.
Підприємствам, які увійдуть до «Білого списку», будуть надаватися такі преференції:
Унесеним до «Зеленого списку» підприємствам будуть надаватися наступні преференції:
З метою просування українських товарів на зовнішньому ринку з листопада 2008 року Міністерством економіки України створюєтся інформаційна система моніторингу зовнішніх ринків та надання консультаційних послуг для українських товаровиробників.
Проект державної інформаційної-правової підтримки діяльності вітчизняних товаровиробників втілюється у формі порталу в мережі інтернет за адресою www.ukrexport.gov.ua
Насамперед портал повинен стати іміджевим ресурсом, за допомогою якого держава може презентувати світовій спільноті Україну як торговельного партнера, а також забезпечити присутність українських експортерів в інформаційному полі зовнішніх ринків та сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва.
Також портал надасть всебічну інформаційну підтримку учасникам експортної діяльності та дані про існуючі можливості та умови експорту до країн світу; дані про потенціал або обмеження торгівлі окремими товарами; дані про тендери, світові бізнес-події тощо.
Крім того, пошукові механізми порталу дадуть змогу здійснювати двосторонній пошук торговельних партнерів як для українських, так і для іноземних компаній.
На даний момент інтернет-портал функціонує у тестовому режимі: створено навігаційну структуру, наповнюються дані про економічний стан України та країн – основних торговельних партнерів.
Свої пропозиції та коментарі щодо структури та функціональних можливостей сайту просимо направити електронною поштою на адресу office.org.ua.
З метою надання сприяння просуванню вітчизняної експортної продукції на ринки Бразилії, подальшого поглиблення двосторонньої співпраці у торговельно-економічній сфері, з січня поточного року Посольство запровадило практику розповсюдження на регулярній основі випусків Комерційного бюлетеня Посольства з конкретними пропозиціями українських суб’єктів підприємницької діяльності, зацікавлених у розвитку співпраці з бразильськими партнерами.
Зазначений бюлетень направляється до Міністерства розвитку, промисловості та зовнішньої торгівлі, Федерації торговельних палат Бразилії та торговельних палат штатів, а також підприємств цієї латиноамериканської країни, які оперують на торговельному ринку і зацікавленні у диверсифікації зовнішньоекономічної співпраці.
Бюлетень Посольства містить контактні дані українських підприємств, які зверталися до дипустанови та пропозиції щодо напряму можливої співпраці. Також зазначаються основні характеристики продукції, яка може постачатися на бразильський ринок.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
61420148.doc | 53 КБ |