Windows 7 - впроваджують Українські компанії

22 жовтня стартують всесвітні продажі нової операційної системи Microsoft Windows 7. В Україні роздрібні продажі почнуться 31 жовтня.

Сьогодні корпорація Microsoft оголосила про всесвітній офіційний запуск нової операційної системи для персональних комп'ютерів – Windows 7 та серверної операційної системи Windows Server 2008 R2.

Енергетична компанія ДТЕК першою серед великих українських компаній впроваджує Windows 7 та Windows Server 2008 R2 у рамках масштабного інфраструктурного проекту, який охоплює 4000 ПК та понад 200 серверів. У результаті докорінних змін у сфері інформаційних технологій компанія розраховує знизити загальну вартість володіння ІТ-інфраструктурою на 32%.

Коментує Сергій Детюк, заступник директора із ІТ ДТЕК: «Стратегія розвитку ДТЕК на найближчі роки передбачає підвищення ефективності корпоративного управління, оптимізацію основних бізнес-процесів та впровадження нових технологій. Побудова нової ІТ-інфраструктури стала однією з ключових завдань Стратегії розвитку інформаційних технологій ДТЕК на 2009-2013 роки. В основу нової ІТ-системи було вирішено покласти новітні технології, доступні на ринку – Windows 7 та Windows Server 2008 R2».

Спільне впровадження клієнтської та серверної операційних систем Windows дозволило ДТЕК максимально використати потенціал обох продуктів: покращити керованість ІТ-інфраструктури і безпеку роботи з даними, підвищити продуктивність праці співробітників, а також підвищити енергоефективність – на різних підприємствах енергоспоживання було знижено від 3 до 12%. Нова інформаційна платформа забезпечила ДТЕК інструментами підвищення продуктивності співробітників, де б вони не перебували: в офісі, будинку, або у дорозі.

З метою консолідації серверних ресурсів у ДТЕК були успішно розгорнуті технології віртуалізації на базі Microsoft Windows Server 2008 R2 з Hyper-V. Впровадження забезпечило надійну й безперебійну роботу віртуальних машин, призвело до скорочення видатків, консолідації серверних потужностей, підвищення керованості серверів і надійності розгорнутих на них ІТ-сервісів. Економія лише на апаратній частині склала 107 фізичних серверів за одночасного зниження потреби в приміщеннях і техобслуговуванні.

«ДТЕК – це вертикально інтегрований бізнес, який поєднує підприємства з різноманітними виробничими та бізнес-процесами. Об’єднати більше 20-ти компаній у єдину ІТ-систему – це непросте завдання, яке вимагає високопрофесійного підходу й використання останніх технологій. Компанія ДТЕК однією з перших у світі прийняла рішення щодо розгортання інфраструктури новітнього покоління на базі Windows 7. Роблячи ставку на ефективність та інновації, компанія отримала значні конкурентні переваги», – підкреслив Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

Учасники програми Microsoft Software Assurance отримали доступ до нових операційних систем майже за два місяці до офіційного запуску, тому що в корпоративному сегменті процес міграції на нову платформу – це тривалий багатоступеневий процес. Сьогодні Windows 7 впроваджують цілий ряд інноваційних українських компаній: Дельта Банк, Укрсоцбанк, Єнакіївський металургійний завод, «Метінвест Холдинг», корпорація «ІСД».

Microsoft надає корпоративним замовникам цілий ряд інструментів для організації плавного переходу на нові ОС з мінімальними витратами. Microsoft Desktop Optimization Pack – рішення для організації керування та контролю ПЗ в організації й оптимізації витрат під час розгортання додатків, а також Microsoft Deployment Toolkit, Solution Accelerator Toolkit, Microsoft Asset Assessment and Planning Toolkit 4.0 (MAP), Windows Optimized Desktop Scenarios та інші. Ці та інші ресурси доступні в рамках клієнтських програм, на сайті TechNet та через партнерів Microsoft.

Партнери були задіяні у розробці нової ОС на самих ранніх стадіях. Завдяки цьому Windows 7 сумісна із широким спектром апаратного та програмного забезпечення. Понад 16 тис. компаній розробляють рішення на базі Windows 7, та понад 44 тис. розробників взяли участь в програмі Windows Ecosystem Readiness. За прогнозами аналітичного агентства IDC, на кожний долар, зароблений Microsoft з моменту запуску нової ОС у жовтні до кінця 2009 року, екосистема Microsoft отримає дохід у розмірі $18.52. У цей період, за прогнозами IDC, партнери Microsoft реалізують продукти та послуги на суму 320 мільярдів дол. Таким чином, інновації можуть стати каталізатором позитивних змін в економіці.

Windows 7 та Windows Server 2008 R2 для корпоративних користувачів

Операційна система Windows 7 створена з урахуванням побажань мільйонів користувачів з усього світу. Велику увагу у своїх коментарях корпоративні користувачі приділяли питанням продуктивності та мобільності співробітників. Багато нововведень Windows 7 націлені саме на ці аспекти:

  • Швидкий і простий доступ до інформації досягається за допомогою пошуку Windows, списків переходів (Jump Lists), панелі завдань із можливістю попереднього перегляду, яка настроюється. Документи можна групувати за типами у бібліотеки, незалежно від їхнього розташування на комп'ютері, або навіть на декількох комп'ютерах у мережі.
  • Швидкість та зручність роботи: покращена навігація і модернізований інтерфейс користувача забезпечують швидкий та легкий доступ до найбільш затребуваних функцій. Aero Snap, Aero Peek, Aero Shake допомагають комфортно працювати з більшою кількістю відкритих вікон, швидко орієнтуватися й пересуватися між ними.
  • Всі необхідні для мобільної роботи пристрої та налаштування зібрані в єдиному Windows Mobility Center. Значно полегшилася синхронізація інформації між домашніми та офісними комп'ютерами й портативними пристроями. Енергозберігаючі технології дозволяють портативним комп'ютерам довше працювати від батареї. А завдяки функції друку з урахуванням розташування у мережі (Location-Aware Printing), документи автоматично відправляються на друк на правильний принтер, залежно від того, працює людина вдома або в офісі.
  • Віддалена робота: функція Remote Desktop Host дозволяє отримати доступ до файлів на комп'ютері на віддалі, наприклад до робочого ПК із дому.

Основні нововведення в Windows Server 2008 R2 пов’язані з віртуалізацією та управлінням, веб-технологіями, покращенням масштабованості та надійності корпоративних систем. При спільному впровадженні з Windows 7 доступна низка функцій, які значно спрощують управління ІТ-системами в організаціях з географічно розділеною структурою та підтримують мобільну роботу співробітників. Серед них: DirectAccess – можливість безпечного віддаленого доступу до ресурсів корпоративної мережі за допомогою комп’ютера на базі Windows 7 без створення VPN, Remote Desktop Services, які значно спрощують роботу з віртуалізованими додатками для віддалених користувачів, або Branch Cache – функція оптимізації трафіку ти швидкості роботи мережі між центральним дата-центром та віддаленими офісами.

Додаткову інформацію про Windows 7 можна отримати за адресою www.microsoft.ua/windows. Інформація про Windows Server 2008 R2 доступна за посиланням www.microsoft.ru/windowsserver2008.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.