Microsoft представляє нову операційну систему для мобільних пристроїв – Windows Phone 7 Series

15 лютого 2010 року на щорічній експозиції Mobile World Congress 2010, що проходить у Барселоні (Іспанія), генеральний директор корпорації Microsoft Стів Балмер представив наступне покоління операційної системи (ОС) для мобільних апаратів – Windows Phone 7 Series. За допомогою цієї ОС Microsoft розкриває нові можливості програмного забезпечення мобільних телефонів, інтегруючи різні засоби комунікацій, в тому числі Інтернет-застосунки, в одному пристрої. Вперше Microsoft об'єднає ігри з пакету Xbox Live Games, мультимедійні можливості плеєра Zune і класичні функції телефону в операційній системі Windows Phone 7 Series. Широкий спектр моделей телефонів на базі нової ОС буде доступний для покупців вже до кінця 2010 року.

«Сьогодні з почуттям великої гордості я представляю всьому світу наступне покоління операційних систем Windows для мобільних апаратів – платформу Windows Phone 7 Series, – каже Стів Балмер, генеральний директор корпорації Microsoft. – На ринку, переповненому ідентичними за виглядом і можливостям апаратами, я поставив команді завдання зробити те, що до нас ніхто не робив. Windows Phone 7 Series повною мірою відображає швидкість, на якій живуть сучасні люди, та їхню потребу постійно перебувати на зв'язку з іншими».

Операційної системою Windows Phone 7 Series, яка є абсолютно новою розробкою, корпорація Microsoft кардинально змінює підхід до телефонного програмного забезпечення. Динамічно поновлювані віджети на робочому столі дають доступ до контенту в реальному часі, руйнуючи звичні уявлення про статичні іконки, що ведуть до застосунків. Комбінуючи можливості динамічних модулів, користувач може майже миттєво дізнаватися про зміни, які відбуваються з його друзями, просто глянувши на робочий стіл телефону.

Кожен телефонний апарат з Windows Phone 7 Series буде оздоблений апаратною кнопкою, яка в одне натискання надає доступ до пошукового інструменту Bing, забезпечуючи максимально релевантний результат пошуку в Інтернеті або в пам'яті телефону. Також у нову операційну систему вбудовано інструмент Windows Phone Hubs, який дозволяє збирати різний контент з Інтернету, застосунків та сервісів в єдину і просту систему відображення дій і завдань. Windows Phone Hubs включає в себе шість «інструментів», що відображають дії, якими найчастіше користується більшість мобільних користувачів:

Люди: об'єднує різний контент з соціальних мереж, фотографії, події, що стосуються діяльності людини в глобальній мережі. Також за допомогою цього «хаба» можна оновлювати свої власні облікові записи на Facebook і Windows Live.

Зображення: цей «хаб» дозволяє обмінюватися фотографіями, а також розміщувати їх в соціальних мережах. За рахунок інтеграції веб-простору, телефонного апарату і персонального комп'ютера ця можливість Windows Phone 7 Series перетворює мобільний апарат в особисту фотогалерею.

Ігри: на сьогодні Windows Phone 7 Series – перша і єдина ОС, яка надає ігрові можливості Xbox Live, включаючи підтримку мережевих ігор, спілкування всередині ігрових світів і форумів, різноманітні рейтинги, а також аватари і профілі користувачів. З більш ніж 23 мільйонами активних користувачів по всьому світу, Xbox Live відкриває неймовірний світ ігор, пригод, спілкування та розваг – і все це в мобільному апараті.

Музика та відео: за допомогою мультимедійної оболонки Zune цей «хаб» дозволяє користуватися музикою та відео на вашому персональному комп'ютері, слухати FM-радіо, підключатися до різних мережевих музичних сервісів. Крім цього, користувач може додати соціальну складову в роботу з медіа, ділячись рекомендаціями та оцінками розважального контенту з іншими користувачами програми Zune Social.

Магазин застосунків: дозволяє користувачам легко і швидко отримувати на свій телефон сертифіковані ігри та програми, розроблені спеціально для Windows Phone 7 Series.

Офіс: надає доступ до Office Mobile, SharePoint, OneNote на додачу до Outlook.

Виробники та оператори-партнери, які будуть використовувати Windows Phone 7 Series у своїх апаратах, планують почати поставки пристроїв вже до кінця 2010 року. Нова ОС буде встановлена в телефонах таких виробників, як Dell, Garmin-Asus, HTC, HP, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba та Qualcomm Inc.

Користувачі, які бажають одержати більше інформації про Windows Phone 7 Series, а також дізнатися про початок продажів апаратів, можуть зареєструватися на сайті www.windowsphone7series.com.

Уся прес-конференція Стіва Балмера в рамках Mobile World Congress 2010, а також для демонстрація Windows Phone 7 Series в онлайн-режимі на сайті www.microsoft.com/news/windowsphone.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.