Харків, 10 березня 2010 року. На базі Харківського національного університету радіоелектроніки відкрився другий в Україні Центр інновацій Microsoft – науково-освітній центр, на базі якого студенти, викладачі та фахівці ІТ-компаній зможуть реалізувати свої таланти в галузі інформаційних технологій і отримати майданчик для співпраці у вивченні і розробці інноваційних рішень.
Головними завданнями Центру інновацій Microsoft є підвищення якості технічної освіти за рахунок розвитку компетенцій у сфері сучасних інформаційних технологій; розробка, впровадження і поширення інноваційних програмних проектів на базі перспективних технологій; розвиток партнерських зв'язків з ІТ-індустрією. Одним з напрямків роботи Центру буде підтримка комерціалізації інноваційних проектів, створених в регіоні. Таким чином, Центр інновацій буде сприяти розвитку українського ринку інтелектуальних продуктів, створюючи середовище, в якому студенти, викладачі та професійні розробники ПЗ зможуть обмінюватися досвідом, розробляючи інноваційні проекти на базі новітніх технологій, доступних у світі.
«Ми не випадково обрали Харків як друге місто, де буде працювати Центр інновацій Microsoft, адже Харків – це науковий та освітній центр сходу України. Ми впевнені, що Центр інновацій на базі ХНУРЕ стане родючим ґрунтом для розвитку талановитих українських розробників та інженерів, місцем, де вони зможуть реалізовувати свої творчі ідеї та авторські розробки», – сказав Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна».
Провідним напрямком діяльності Центру інновацій Microsoft в Харкові буде розробка і впровадження програмного забезпечення, у тому числі і вбудованих застосунків. Важливу роль інструктори Центру покладають на проектування інфраструктурних рішень і адміністрування ІТ-систем. Одним з нових перспективних напрямів буде розробка та адаптація рішень для мобільної платформи Windows Phone із залученням ІТ-компаній регіону.
«Відкриття на базі університету Центру інновацій Microsoft – це розвиток стратегічно важливого для ХНУРЕ напрямку поглиблення компетенцій у сфері інформаційних технологій. Попередній досвід роботи з Microsoft виявив відмінні результати: команди нашого університету неодноразово займали призові місця на престижному конкурсі програмних проектів Imagine Cup та отримали безцінний досвід спілкування з ІТ-ентузіастами з усього світу. Підвищення професійного рівня викладачів, залучення студентів до нових і ефективних методів навчання, доступ до новітніх технологій, які тільки-но з'являються на ринку – все це дозволить нам стати центром для втілення інноваційних ІТ-ідей в життя», – коментує Михайло Бондаренко, ректор Харківського національного університету радіоелектроніки.
Центр інновацій Microsoft при ХНУРЕ буде готувати професіоналів високого рівня для провідних ІТ-компаній регіону – в освітніх проектах Центру зможуть брати участь не тільки студенти університету, а й бажаючі ІТ-фахівці. Аналогічні Центри інновацій, що працюють в багатьох країнах світу, мають тісні зв'язки з компаніями-розробниками, реалізують спільні програми практики, працевлаштування та участі студентів Центрів в проектах партнерів.
«Ми як велика компанія в сфері розробки програмних продуктів вкрай зацікавлені у нових кваліфікованих кадрах, які виходять з-під крила ХНУРЕ. ІТ-ринок дуже потребує постійного «вливання» свіжих сил, і ми сподіваємося, що Центр інновацій Microsoft буде джерелом висококласних фахівців і «проривних» ідей, які зможуть гідно представити Україну на світовій арені інноваційних рішень», – зазначив Юрій Ландграф, віце-президент компанії GlobalLogic Inc.
Центри інновацій Microsoft є у понад 60 країнах світу, і нараховують близько 130 ресурсних майданчиків, які працюють у співпраці з провідними університетами та інститутами. Харківський Центр інновацій буде активно співпрацювати з Центром при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка та аналогічними центрами по всьому світу, обмінюючись накопиченим досвідом і новими ідеями в області інноваційних технологій.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Про Харківський національний університет радіоелектроніки та Центр інновацій Microsoft
Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ) – вищий навчальний заклад. Заснований як Харківський інженерно-будівельний інститут (ХІСІ) в 1930 році, потім був перетворений у Харківський інститут гірничого машинобудування, автоматики та обчислювальної техніки (ХІГМАОТ) в 1962 році, потім був перетворений у Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ), а з 2001 року отримав статус національного та був перетворений у Харківський Національний Університет радіоелектроніки (ХНУРЕ).
В університеті навчається понад 12 тисяч студентів за 34 спеціальностями. Ефективно діє система підготовки науково-педагогічних кадрів, яка включає в себе докторантуру та аспірантуру на 240 осіб. У спеціалізованих радах університету щорічно його співробітниками захищається близько 40 докторських і кандидатських дисертацій за 28 спеціальностями. ХНУРЕ включає 9 факультетів, та 30 кафедр.
Університет видає 5 науково-методичних збірників та журналів, є співзасновником Української асоціації дистанційної освіти та Академії наук прикладної радіоелектроніки.
Основа стратегії інтеграції ХНУРЕ в європейську систему освіти полягає в забезпеченні високих стандартів якості освіти, що досягається введенням сучасних форм і методик навчання, постійною орієнтацією на потреби ринку праці і широкими міжнародними контактами університету.
Додаткову інформацію про Харківському національному університеті радіоелектроніки можна отримати на веб-сайті www.kture.kharkov.ua.