Інноваційна діяльність, інвестиції

Лист з Держінформнауки — запрошення на Круглий стіл з інновацій у сфері високих технологій

 

 

 

 

Генеральному директору Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Пероганичу Ю.Й.

Шановний Юрію Йосиповичу!

13 – 15 червня 2013 року в м. Києві відбудеться Міжнародний форум «Україна і партнери» (далі – Форум), організатором якого є Кабінет Міністрів України.

Форум спрямований на поліпшення інвестиційного іміджу України, створення постійно діючої платформи для діалогу влади з бізнесом та інвесторами, розвиток високого рівня партнерських зв'язків з іншими країнами Європи, СНД та світу, залучення інвестицій у провідні сфери та галузі економіки.

Центр інновацій Microsoft збере кращих викладачів, талановитих студентів та ІТ-ентузіастів

Харків, 10 березня 2010 року. На базі Харківського національного університету радіоелектроніки відкрився другий в Україні Центр інновацій Microsoft – науково-освітній центр, на базі якого студенти, викладачі та фахівці ІТ-компаній зможуть реалізувати свої таланти в галузі інформаційних технологій і отримати майданчик для співпраці у вивченні і розробці інноваційних рішень.

Головними завданнями Центру інновацій Microsoft є підвищення якості технічної освіти за рахунок розвитку компетенцій у сфері сучасних інформаційних технологій; розробка, впровадження і поширення інноваційних програмних проектів на базі перспективних технологій; розвиток партнерських зв'язків з ІТ-індустрією. Одним з напрямків роботи Центру буде підтримка комерціалізації інноваційних проектів, створених в регіоні. Таким чином, Центр інновацій буде сприяти розвитку українського ринку інтелектуальних продуктів, створюючи середовище, в якому студенти, викладачі та професійні розробники ПЗ зможуть обмінюватися досвідом, розробляючи інноваційні проекти на базі новітніх технологій, доступних у світі.

Що стримує розвиток інформаційних технологій в Україні? Коментар в Українській технічній газеті

За коментарем щодо поточного стану та перспектив ІТ-індустрії в Україні ми звернулися до Юрія Пероганича, генерального директора Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Пане Юрію, як ви оцінюєте вплив всесвітньої економічної кризи на стан інформаційних технологій в Україні? Існує розповсюджена думка, що криза є стимулом для структурних змін в економіці. З вашої точки зору, чи може криза допомогти Україні перейти від індустріальної до постіндустріальної економіки?

При загальному рості економіки галузь інформаційних технологій зростає випереджаючими загальне зростання темпами. Однак, коли економіка на спаді, то спад в інформаційних технологіях так само більш глибокий за середній рівень спаду економіки. При зростанні економіки люди, задовольнивши найперші потреби в хлібі, теплі й одежі, прагнуть вкладати гроші в духовний розвиток, у інформаційно-комунікаційні технології, як засоби для доступу до знань. Однак, при погіршенні економічного становища, люди в першу чергу економлять на задоволенні нематеріальних потреб. Наприклад, за оцінками АПІТУ продажі ноутбуків у першому півріччі 2009 зменшилися удвічі проти першого півріччя 2008.

Для структурних змін в економіці однієї лише кризи недостатньо. Міняти структуру економіки значно легше в часи її підйому ніж у кризові часи. Щоб Україна перейшла до постіндустріальної економіки слід створити стимули для інвестицій в інновації, а також подолати корупцію. Останнє зробити буде легко, якщо з'явиться політична воля в перших осіб держави. Для цього слід звернутися до досвіду країн, таких як Сінгапур, Швеція, які зуміли подолати цю гидоту.

Всесвітній економічний форум нещодавно опублікував звіт «Світові інформаційні технології», в якому проведена детальна оцінка економік 120 країн щодо їхньої готовності у галузі інформаційних технологій. Як ви оцінюєте цей документ? Які висновки ми маємо з нього зробити?

Прикріплений файлРозмір
techgazeta.pdf449.23 КБ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативна Рада з питань інформатизації - спільне засідання

13 квітня відбудеться спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативної Ради з питань інформатизації (початок о 15:00 зал засідань Верховної Ради України,
вул. Грушевського, 18/2, кімната 12, дев’ятий під’їзд).

В порядку денному:

1. Про проведення парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів» (17 червня 2009 року)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Полохало В.І.

2. Проблеми сталого розвитку та інноваційного поступу України
Академік НАНУ Згуровський М.З.

3. Про проект закону України про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» (поданий Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 2698 від 26.06.2008 р.)
Голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А.

4. Про діяльність регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим як пілотного проекту та подальші перспективи розвитку е-урядування на регіональному рівні
Керівник проекту Малюкова І.Г.

МКС Системная Интеграция поставила систему видеосвязи в БГ БАНК

МКС Системная Интеграция приняла участие в создании системы видеосвязи в ОАО «БГ БАНК», 99,35% акций которого принадлежат «Банку Грузии». Внедрение видеосистемы с использованием IP сети позволяет проводить «живые» совещания в режиме телеприсутствия. Это значительно уменьшает расходы банка на командировки менеджмента, а также снижает затраты на связь и обслуживание ИТ-системы. Поставку видеосистемы TANDBERG 770 MXP в соответствии с требованиями ОАО «БГ БАНК» выполнила компания «МКС Системная Интеграция».

Прикріплений файлРозмір
MKS SI_logo_web.gif18.79 КБ

Інвестування в інформаційні технології

Голова Ради Федерації роботодавців України Юрій Бойко зустрівся з управляючим директором BusinessEurope Терезою де Ліедекерке.

Тереза де Ліедекерке зазначила, що гроші мають йти на інвестування, а не споживання, й пояснила, що під інвестуванням розуміється вкладення у розвиток інфраструктури (транспорту, енергетики, інформаційних технологій).

Джерело: http://www.fru.net.ua/main/896-fru-provela-zustrich-z-vikonavchim-direkt...

Див. також: http://www.businesseurope.eu

Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів - парламентські слухання

Верховна Рада України постановила провести 17 червня 2009 року о 15 годині парламентські слухання "Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів".

Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти доручено із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових установ і громадських організацій організаційно та методично забезпечити проведення слухань.

Офіс АПІТУ приймає пропозиції до рекомендацій парламентських слухань для узагальнення і подачі до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Див. також: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=965-17 - постанова Верховної Ради України N 965-VI від 17 лютого 2009.

Интервью с экспертом IBM в России Анджеем Аршавским: «Наши изобретения смогут использовать все желающие»

Первый ламповый компьютер, первый жесткий диск, первый ПК, первый туннельный микроскоп и начало исследований в области нанотехнологий — вот только самые известные достижения IBM, которая в течение 16 лет лидирует по числу запатентованных изобретений. В прошедшем же году IBM получила рекордное количество патентов на свои изобретения.

О современных и будущих технологических тенденциях корреспондент РБК daily ЕКАТЕРИНА ЛЮЛЬЧАК побеседовала с ведущим экспертом по технологиям и инновациям IBM в России АНДЖЕЕМ АРШАВСКИМ.

— Вас можно поздравить — 4186 патентов США и статус первой в мире компании, получившей более 4 тыс. патентов за один год.

ВГО «Успішна Україна» проведе обговорення розробленої програми "Очищення через кризу"

Всеукраїнська громадська організація «Успішна Україна» 23 січня 2009 проведе обговорення розробленої нею програми "Очищення через кризу". Головою правління ВГО «Успішна Україна» є Юрій Бойко - член правління АПІТУ. Для участі в обговоренні запрошений генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

ОЧИЩЕННЯ ЧЕРЕЗ КРИЗУ

Не потрібно ще раз описувати жахи кризи, в яку поступово занурюється Україна. Краще зосередитись на з’ясуванні причин: чому криза вдарила по Україні так боляче? А також на пошуку оптимальних шляхів порятунку. Про антикризові заходи сказано і написано багато: чисельні антикризові законопроекти, стаття Б. Данилишина у «Дзеркалі тижня», проект Програми діяльності КМУ «Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток... Здебільшого антикризові заходи ґрунтуються на аналізі стану України і світу з позицій ринкової економіки. Використовуються здебільшого класичні антикризові заходи ринкової економіки і відповідний закордонний досвід. Але цим заходам і програмам бракує двох найсуттєвіших для нас речей:

International Good Practice for Establishment of Sustainable IT Parks

Review of experiences in select countries (Vietnam, Russia, and Jordan)

In many countries Information Technology (IT) Parks, which are also referred to as Techno Parks, Cyber Parks and Science Parks, have been established to facilitate the development of IT industries that foster new business development and technological innovation by leveraging synergies within a cluster environment. Given the potential complexity of these projects and scope of required investments, the growing interest of governments in developing and transition economies in designing and promoting such projects, and their needs for policy advice and financial support from the donor community, there is a pressing need for a synthesis of best practices and lessons learned both from success and failure.

To address this need, infoDev, in cooperation with the World Bank Group, commissioned a global best practice study on IT Parks. The study identifies five countries, from which a total of six IT Parks were selected to get a representative sample covering both (i) successfull and not-so-successful IT parks, and (ii) IT goods as well as IT and BPO (Business Process Outsourcing) services. The study analysis has been based on the CLIP framework: Capital, Linkages, Infrastructure, People

For downloading see http://www.infodev.org/en/Publication.557.html

See also http://www.infodev.org/en/Project.82.html

Iндустріальне чи інформаційне? Яке суспільство в майбутньому дозволить побудувати антикризова програма

Юрій БОЙКО, голова правління ВГО «Успішна Україна»

Газета "День", №234, вівторок, 23 грудня 2008

Найближчим часом Верховна Рада України може запрацювати з метою прийняття програми антикризових заходів. Суспільство дуже цікавить мета цієї програми і популярне роз’яснення, кому й як реалізація програми реально допоможе? Декілька конкретних запитань розробникам антикризових програм і законопроектів:

1. Яку модель суспільства майбутнього (куди прийдемо після кризи) ви взяли за основу: індустріальне, постіндустріальне, інформаційне?

2. Який метод застосування антикризової програми: «військовий комунізм» (жорсткий порядок) чи «НЕП» (свобода і демократія)? Хотілось би застерегти: якщо «НЕП», то при існуючих безвладді, беззаконні, безвідповідальності, корупції, тіньовій економіці які завгодно дії призведуть до подальшого погіршення ситуації (найбільш спритні наб’ють кишені, а конкурентоспроможну економіку не збудуємо).

Трансфер технологій та інновацій: рекомендації IІ міжнародного форуму

20-21 листопада 2008 в Київській Політехніці пройшов IІ міжнародний форум "Трансфер технологій та інновацій". Участь у форумі взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. Форум прийняв наступні рекомендації:

Рекомендації
IІ міжнародного форуму "Трансфер технологій та інновацій"

м. Київ, 20-21 листопада 2008 року

Обговоривши проблеми розвитку трансферу технологій та інноваційної діяльності та, враховуючи пропозиції, які зазначалися в доповідях представників науки, підприємництва, органів державного управління, досвід України, Німеччини та інших країн і, виходячи із необхідності створення в України сприятливих умов у сфері інноваційної діяльності та трансферу технологій задля подальшого їх розвитку, учасники форуму рекомендують:

І. Верховній Раді України:

Розбудова інноваційної інфраструктури в Україні

02 жовтня Міністерством освіти і науки України спільно з Німецьким товариством технічного співробітництва (gtz) проведено міжнародний круглий стіл "Розбудова інноваційної інфраструктури в Україні". У круглому столі взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Віктор Шовкалюк, директор Департаменту інновацій та трансферу технологій МОН України проаналізував розвиток інноваційної інфраструктури в Україні та окреслив проблеми і шляхи їх вирішення в Україні, презентував проект Державної цільової економічної програми "Створення інноваційної інфраструктури в Україні на 2009-2013 роки" відповідно до затвердженої КМУ Концепції.

Програма має на меті створення суб'єктів інноваційної інфраструктури, які надаватимуть допомогу інноваторам від перетворення ідеї в наукову розробку, технологію до їх впровадження у виробництво. Програма охоплює сферу науки і бізнесу. На реалізацію Програми необхідно 280 млн. грн. коштів, в т.ч. 104 млн. з Державного бюджету (на 2009 відповідно 59 та 21 млн.).

Прикріплений файлРозмір
mon_round_table.doc62 КБ

Конкурентоздатність української ІТ індустрії за рік не змінилася

"Economist Intelligence Unit" - аналітичний підрозділ журналу "The Economist" 16 вересня 2008 року опублікував доповідь "Порівняльний аналіз конкурентоздатності ІТ індустрії в 2008". Спонсором публікації виступив Альянс ділового програмного забезпечення.

За останній рік Україна, з урахуванням включення до рейтингу двох нових країн (Бангладешу і Хорватії), змінила своєї позицію з 56 місця в 2007 (із 64) на 57 місце в 2008 (із 66). Зниження відбулося за всіма показниками крім показника «Людський капітал», за яким Україна піднялася з 43 на 37 місце (табл. 1, 2).

У доповіді порівнюються умови для розвитку ІТ індустрії в країнах із різних регіонів світу. Розроблена для оцінки модель включає 25 показників, які впливають на конкурентоздатність ІТ індустрії і які згруповані в 6 категорій.

Для визначення загального індексу кожна категорія показників має свою вагу. Кожен показник в рамках категорії також має певну вагу (табл. 3, 4). Визначені основні джерела даних для кожного показника.

RSS-матеріал