Питання до наради з митних питань за участю Віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка

До уваги осіб, відповідальних за питання ЗЕД

21 травня генеральний директор АПІТУ взяв участь у засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України за участю Віце-прем'єр-міністра С. Тігіпка. На засіданні в основному розглядалися питання удосконалення законодавства про спрощену систему оподаткування. Прийнято рішення провести на цьому тижні окрему нараду у С. Тігіпка для розгляду митних питань. АПІТУ запропонувала наступні питання до цієї наради:

1) Визначення митної вартості.

Держмитслужба за 4 місяці 2010 на 37% збільшила збори до бюджету, але на 30% відстає від визначених Мінфіном планів. Для виконання планів зі збору ПДВ митниця піднімає митну вартість для всіх імпортерів і всіх товарів. При цьому ігноруються представлені експортні декларації країни відправлення, ігнорується ціна, завірена ТПП країни відправлення, вимагаються калькуляції виробника, які у цього виробника є комерційною таємницею. Асоціація готова надати конкретні документи, які стосуються імпорту по прямих контрактах з виробником у Німеччині.

2) Застаріла класифікація товарів.

Вже четвертий рік митні органи всіх цивілізованих країн керуються у своїй роботі класифікатором товарів на основі Гармонізованої системи Міжнародної митної організації 2007 року, так званої ГС 2007. Українська митниця досі застосовує ГС 2002, тому, скажімо коли ви імпортуєте мишу для комп’ютера з інструкцією не на папері, а на компакт диску, то лише в Україні миша декларується окремо, а диск окремо.

3) Несумісність технічного регулювання, що має вплив на зовнішньоекономічну діяльність.

Кардинально полегшити життя підприємцям може прискорення переговорного процесу і якнайшвидше укладання угоди про створення розширеної Зони вільної торгівлі з країнами ЄС, коли будуть не лише прибрані тарифні бар’єри, але й уніфіковане технічне регулювання – стандартизація, сертифікація, ліцензування.

При наявності зауважень чи доповнень просимо повідомити за адресою lawyer на apitu.org.ua