У Києві відбулося чергове обговорення проекту Податкового кодексу під головуванням Міністра фінансів України

19 серпня 2010 року відбулося чергове обговорення проекту Податкового кодексу, в якому прийняв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Обговорення проводились по наступних умовно узагальненим розділам Проекту податкового кодексу:

1. Адміністрування
2. Загальні податки
3. Ресурсні та місцеві податки
4. спрощена система оподаткування
5. Податок з доходів фізичних осіб
6. Інші

«Всенародне обговорення дає нам можливість почути волю громадян України без посередників і впливу окремих політиків», - зазначив у вступному слові Міністр фінансів України Федір Ярошенко, відкриваючи сьогодні громадське обговорення проекту Податкового кодексу.

Захід відбувся у Колонній залі Київради, де також були присутні заступник Міністра фінансів Тетяна Єфименко, в.о. Голови КМДА Олександр Попов, Голова ДПА України Олександр Папаіка та інші посадовці. Підприємці, представники громадськості, науковці та експерти долучилися до обговорення і змогли внести конструктивні пропозиції до проекту Податкового кодексу.

«Від цієї дискусії залежить яким буде Податковий кодекс. Я переконаний в тому, що він створить сприятливі умови розвитку економіки України», - зауважив в.о. Голови КМДА Олександр Попов, додавши, що податкова політика повинна формуватися на компромісах влади та платників податків.

Також висловив свою думку щодо окремих положень проекту Податкового кодексу Президент УСПП Анатолій Кінах. За його словами, необхідно знайти баланс між фіскальною і стимулюючою функцією системи оподаткування, а також об’єднати розпорошене податкове законодавство в єдиний системний закон. «Податковий кодекс – це загальнонаціональний пріоритет, який визначить позицію України у світі», - наголосив Анатолій Кінах.

Під час обговорення Міністром фінансів Федором Ярошенком було наголошено, що завдяки спільним зусиллям влади та громадян буде створено ґрунтовний документ, призначений для повсякденного практичного застосування, що, нарешті, дозволить досягти стабільності і прозорості податкового законодавства, без якого не може ефективно розвиватися жодна сучасна економічна система.