Директор Асоціації взяв участь в роботі Громадської колегії при ДПА

Стан підготовки проекту Податкового кодексу розглядався на позачерговому розширеному засіданні Громадської колегії при ДПА України, яке відбулося 22 березня 2007 року в Державній податковій адміністрації України.

У засіданні взяли участь Голова ДПА України Анатолій Брезвін, Голова Комітету Верховної Ради України з фінансів та банківської діяльності Петро Порошенко, заступник Міністра фінансів України Тетяна Єфименко, перший заступник Голови ДПА України Вадим Кайзерман, заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь, керівники консультативно-дорадчих органів при Міністерстві фінансів та Держмитслужби України, члени Громадської колегії, керівники та провідні фахівці структурних підрозділів ДПА України.

Державна податкова адміністрація України виступає за якнайшвидше і комплексне реформування податкової системи шляхом прийняття єдиного кодифікованого закону з питань оподаткування, який би дозволив створити в Україні стабільну податкову систему.

Для ефективної роботи з розробки проекту Податкового кодексу України було затверджено робочу групу та склад робочих підгруп, до яких увійшли фахівці структурних підрозділів ДПА України та представники громадських організацій – члени Громадської колегії при ДПА України. Щоб зменшити ускладнення на стадії обговорення та погодження цього документу, до складу робочих підгруп включено 18 громадських об’єднань та організацій.

“Я впевнений, що участь громадських організацій в опрацюванні цього важливого документу сприятиме створенню належних умов для розвитку підприємницької діяльності, збільшенню обсягів добровільної сплати податків, стане запорукою для якісних зрушень у соціальній сфері та досягнення європейського рівня життя населення України”, – підкреслив Голова ДПА України Анатолій Брезвін.

Нещодавно відбулося друге засідання Робочої групи з підготовки проекту Податкового кодексу під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра фінансів України Миколи Азарова. На ньому розглядалося виконання завдань, передбачених протоколом першого засідання Робочої групи від 3 березня, а також чотири розділи Податкового кодексу: Податок на доходи фізичних осіб, Акцизний податок, Місцеві податки і збори, Спеціальні податкові режими.

“Перед нами поставлене завдання закінчити роботу над головним податковим документом до 2 квітня цього року. Після цього він буде оприлюднений для проведення широких консультацій із громадськістю та бізнесом. Хочу підкреслити, що і Уряд, і парламент хотіли б прийняти бюджет країни на 2008 рік, виходячи з нових реалій та ґрунтуючись на положеннях Податкового кодексу”, – зазначив Анатолій Брезвін.

Петро Порошенко підкреслив, що будь-яке рішення робочої групи з розробки Податкового кодексу має пройти громадське обговорення. Дуже важливо, що підходи, які демонструє ДПА України, не є суто фіскальними, не спрямовані лише на наповнення державного бюджету. Головна мета при розробці цього документу – використовуючи податкову політику як ефективний важель впливу на економіку держави, створити сильний середній клас. Це стане гарантом демократії та економічної стабільності в країні.

Анатолій Брезвін закликав присутніх на засіданні до активного обговорення проекту Податкового кодексу. Адже така співпраця допоможе знайти спільне вирішення існуючих проблем, створити комфортні умови для тих, хто наповнює державну скарбницю.

“Всі пропозиції, які надійдуть від представників громадськості, будуть ретельно відпрацьовані фахівцями ДПА України. На мою думку, вони допоможуть уникнути багатьох проблем, адже враховуватимуть інтереси і середнього, і великого бізнесу”, – відмітив Голова ДПА України.

В засіданні взяв участь директор Асоціації ІТ-дистриб'юторів Юрій Пероганич.

На наступному засіданні Громадської колегії при ДПА України, запланованому 19.04.2007 мають розглядатися питання:

  • Гармонізація податкового та бухгалтеоського обліку
  • Заходи ДПА України щодо захисту інтересів вітчизняних суб'єктів ЗЕД та споживачів від контрафактної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках України