Програмне забезпечення Microsoft сертифіковане для використання держорганами

Київ, Україна – 13 березня 2012 р. — Компанія «Майкрософт Україна» повідомила про завершення процесу державної сертифікації програмного забезпечення Microsoft. Ряд продуктів Microsoft отримали сертифікати Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що підтверджує їхню відповідність вимогам технічного захисту інформації в державі. «Нещодавні спроби атакувати державні сайти вказують на серйозність проблеми безпеки в держструктурах. Саме тому використання програмного забезпечення, яке відповідає нормам безпеки та сертифіковане для використання в держорганах, - важливий крок для вирішення цієї проблеми», - зазначив Петро Яцук, голова Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

«Пакет сертифікованих програмних продуктів Microsoft дозволить державним органам впроваджувати ефективні системи електронного уряду в країні», - зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна». - «Захист як особистої інформації користувачів таких систем, так і інформації, що належить державі, - необхідна умова для розгортання електронного уряду».

Якщо раніше для використання в державних установах була сертифікована тільки операційна система - Windows Vista і Windows XP SP, то зараз сертифікати отримали і рішення для продуктивності, спільної роботи, створення баз даних, що є основою для систем електронного уряду, що працюють у багатьох країнах світу.

Зокрема, державні сертифікати Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації отримали вісім програмних продуктів Microsoft:

  • Microsoft Windows 7 Enterprise SP1
  • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise Edition SP1
  • Windows SQL 2008 R2 Enterprise
  • Microsoft SharePoint Server 2010 SE
  • Microsoft Exchange 2010 SE
  • Microsoft Lync Server 2010 EE
  • Microsoft Forefront Threat Management Gateway2010
  • Microsoft Forefront Endpoint Protection 2010

Щоб допомогти державним органам безпечно користуватися інформаційними технологіями, в 2009 році Україна стала учасницею Програми урядової безпеки Microsoft (Government Security Program). В рамках програми компетентні органи отримують доступ до коду операційної системи Microsoft, а також до технічної документації та консультацій фахівців. Це допомагає підвищити ступінь захищеності систем з використанням ПЗ Microsoft. Директор із технологічної стратегії Microsoft Лоренцо Мадрид в ході візиту в Україну виступив з ініціативою розширення програми GSP для України.

Довідка:
Microsoft має великий досвід співпраці з державними органами всіх рівнів у всьому світі. Використовуючи цей досвід, Microsoft розробив систему кроків для підвищення конкурентоспроможності України. Згідно з цими пропозиціями, для розвитку свого потенціалу Україні потрібно інвестувати у створення електронного уряду, освітній, кадровий і технологічний потенціал.
Перше рішення Microsoft в області електронного уряду було розроблено в 2001 р., а пізніше - впроваджено в ряді країн, наприклад, у Великобританії (2004 р.), де на його базі працює сайт держпослуг www.directgov.co.uk.

Про корпорацію Microsoft

Заснована в 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території Україні.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft ® є товарним знаком Microsoft Corporation у США і / або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Віртуальний прес-центр "Майкрософт Україна"