Електронне урядування

Перший український міжнародний форум з електронного урядування. Київ, 26-28 листопада 2012

З 26 по 28 листопада 2012 у Києві, конференц-зал «Європейський», готель «Президент-Готель», вул. Госпітальна, 12, пройде Перший український міжнародний форум з електронного урядування «International Ukrainian E-governance Forum».

Форум проводиться за офіційної підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України — www.dknii.gov.ua.

Головний принцип Стратегії розвитку інформаційного суспільства - партнерство влади, бізнесу і громадян

29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації України. Відповідно до доручення Президента України від 3 липня 2012 року, ухвалення Стратегії забезпечить реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.

Перший український міжнародний форум з електронного урядування «International Ukrainian E-governance - Forum»

Перший український міжнародний форум з електронного урядування «International Ukrainian E-governance - Forum» проходитиме з 26 по 28 листопада 2012 року у місті Києві, Україна.

Президент доручив підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства

Президент України Віктор Янукович доручив профільним міністерствам та відомствам підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Відповідне доручення Глава держави дав з метою забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя, а також реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування.

Програмне забезпечення Microsoft сертифіковане для використання держорганами

Київ, Україна – 13 березня 2012 р. — Компанія «Майкрософт Україна» повідомила про завершення процесу державної сертифікації програмного забезпечення Microsoft. Ряд продуктів Microsoft отримали сертифікати Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що підтверджує їхню відповідність вимогам технічного захисту інформації в державі. «Нещодавні спроби атакувати державні сайти вказують на серйозність проблеми безпеки в держструктурах. Саме тому використання програмного забезпечення, яке відповідає нормам безпеки та сертифіковане для використання в держорганах, - важливий крок для вирішення цієї проблеми», - зазначив Петро Яцук, голова Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

На «Электронное правительство» и информатизацию в 2012 году потратят 134,4 млн. грн.

В 2012 году из бюджета Украины будет выделено 134,4 млн. грн. на Национальную программу информатизации, создание электронной информационной системы «Электронное Правительство», создание автоматизированной системы «Единое окно представления электронной отчетности» - сообщает proIT.

Дніпропетровська область першою в Україні впроваджує програму електронного управління регіоном

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод і генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків підписали Меморандум про взаєморозуміння та «дорожню карту» програми «Електронний регіон» терміном на 5 років. Впровадження системи електронного управління в області дозволить підвищити її конкурентоспроможність, полегшити управління областю та підвищити ефективність надання послуг її мешканцям.

31 серпня 2011 – Дніпропетровськ, Україна. – «Дніпропетровська область – лідер серед регіонів України за інвестиціями. Тут виробляється п'ята частина всієї промислової продукції України та 11% ВВП. Нам важливо не лише закріпити ці досягнення, але й рухатися далі, розбудовуючи економіку й соціальну сферу. Пріоритетними напрямами розвитку регіону є прозорість управління, розвиток агропромислового комплексу й будівельної галузі, а також освіта, охорона здоров'я та екологія. Як показав світовий досвід, впровадження електронного управління дасть нам можливість швидше та якісніше забезпечити реалізацію цих пріоритетів. Для цього ми скористаємося доробками та глобальним досвідом корпорації Microsoft, у співробітництві з якою ми будемо реалізовувати програму «Електронний регіон», – зазначив Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА.

Поддержка электронному правительству (ЭП) в Российской Федерации - Европроект G2C

Европроект G2C " Поддержка электронному правительству (ЭП) в Российской Федерации" запустил официально Портал знаний ЭП www.rusg2c.ru

Портал G2C призван стать одним из основных ресурсов и местом встреч всех работающих и просто интересующихся широким спектром вопросов ЭП. Вы найдете там последние новости и события, лучшие решения (с подробными ссылками), фирмы и профессионалы ЭП, библиотеку документов, материалы по обучению и форум для проведения дискуссий.

Портал G2C - это портал нового типа Web 2.0, где сами пользователи будут основными поставщиками контента портала. Этот портал должен стать вашим порталом. Заинтересованные лица, Вы, будут активно участвовать в его наполнении и, в том числе, коммерческие фирмы для которых, портал является великолепной маркетинговой площадкой!

Портал открыт всем пользователям Интернета, а зарегистрированные пользователи могут предлагать свои материалы - новости, события, описание фирм и решений, публиковать резюме, и участвовать в дискуссиях.

Дні електронної демократії в Будинку Уряду

12 квітня в Секретаріаті КМУ відбулася нарада з підготовки проведення "Днів електронної демократії".

Планується, що 28 квітня в Будинку Уряду буде проведено виставку, а 29 квітня - в Клубі КМУ круглий стіл з тематики електронного урядування.

В нараді брали участь представники Управління у зв'язках з громадськістю та Упрвління стратегії розвитку інформаційних ресурсів та технологій Секретаріату КМУ, Головдержслужби, асаціацій сфери ІТ та медіа, міжнародних фондів і програм.

Ю. Пероганич (АПІТУ) запропонував у рамках провести презентацію діяльності Громадської ради з питань ІКТ та картин - переможців виставки дитячих малюнків, котру організувала АПІТУ. Олексанр Орєхов (Майкрософт) запропонував презентувати CRM, портальні рішення компанії та рішення C2G.

Програма виставки і круглого столу продовжує формуватися, тому компанії - Члени АПІТУ, котрі мають рішення, які полегшуть доступ людей до влади через ІТ технології, можуть долучитися до організації заходів Дня електронної демократії.

В разі зацікавленості звертайтеся до офісу АПІТУ.

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативна Рада з питань інформатизації - спільне засідання

13 квітня відбудеться спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативної Ради з питань інформатизації (початок о 15:00 зал засідань Верховної Ради України,
вул. Грушевського, 18/2, кімната 12, дев’ятий під’їзд).

В порядку денному:

1. Про проведення парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів» (17 червня 2009 року)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Полохало В.І.

2. Проблеми сталого розвитку та інноваційного поступу України
Академік НАНУ Згуровський М.З.

3. Про проект закону України про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» (поданий Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 2698 від 26.06.2008 р.)
Голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А.

4. Про діяльність регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим як пілотного проекту та подальші перспективи розвитку е-урядування на регіональному рівні
Керівник проекту Малюкова І.Г.

Президент России: электронное правительство в России - химера

Дмитрий Медведев раскритиковал медленное развитие в России информационного общества и одобрил создание специальных рабочих групп для контроля за информатизацией в различных сферах. В регионах по этому направлению должны быть назначены ответственные в должности вице-губернаторов.


В Кремле состоялось первое в 2009 г. заседание совета по развитию информационного общества при президенте России. Указ о его создании был подписан в ноябре 2008 г. Открывая заседание Дмитрий Медведев подчеркнул, что никакой прогресс и модернизация невозможны без ИТ: «это касается и научно-технической сферы, и собственно вопросов управления и даже вопросов укрепления демократии в стране». За последние годы, по словам президента, информационные технологии и информационные услуги стали достаточно существенной статьей российского несырьевого экспорта, достигнув уровня приблизительно в $1 млрд.

АПІТУ підтримує подання звітів до фонду зайнятості в електронному виді

В Асоціації підприємств інформаційних технологій України розглянуто проект "Порядку подання електронних звітів до органів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття".

Асоціація підтримує даний проект. Вважаємо, що дійсно полегшити подання звітності для підприємців зможе автоматизація процесу подання звітності до всіх фондів - зайнятості, страхування від нещасних випадків, соціального страхування, пенсійного фонду.

Відповідне звернення направлене до Федерації роботодавців України.

Про інформаційну систему "Електронний Уряд" - проект закону обговорено на нараді в Держкомінформатизації

07.11.2008 у Державному комітеті інформатизації України відбулася нарада з питань проекту закону України "Про інформаційну систему "Електронний Уряд". Завідувач сектору розвитку інформаційних ресурсів Олександр Голушков ознайомив учасників з концепцією законопроекту. Участь у нараді взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Законопроект опублікований за адресою: http://www.dki.gov.ua/article/show/alias/eu

Члени апіту запрошуються задавати зауваження та пропозиції до законопроекту

Регіональний центр розвитку електронного урядування в АРК

27.09.2008 у кримському місті Судак відкрився перший в Україні центр розвитку електронного урядування. Участь у церемонії відкриття взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Регіональний центру розвитку електронного урядування (РЦРЕУ) в Автономній Республіці Крим стане першим в Україні центром, покликаним сприяти впровадженню і ефективному застосуванню технологій е-урядування та електронному розвитку регіону. Очікується, що центр дасть можливість залучити громадян до формування та реалізації державної політики, а органам влади - можливість прийняття рішень, застосовуючи сучасні інформаційно-комунікаційні технології.

Мета центру - підвищити прозорість і ефективність діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим. Серед напрямків роботи РЦРЕУ буде здійснення організаційно-технологічної підтримки, дослідницька робота, надання консультаційних послуг, навчання, моніторинг та популяризація розвитку технологій е-урядування в Україні.

RSS-матеріал