Асоціація ІТ-дистриб'юторів вносить пропозиції до урядових планів

Асоціація ІТ-дистриб'юторів сьогодні внесла останні пропозиції до "Плану заходів з реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні".

Проект такого плану заходів Кабінет Міністрів України доручив розробити Мінтрансзв'язку і внести до Кабміну для затвердження.

Цей план заходів, відповідно до прийнятого в січні ц.р. Закону "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки", повинен містити мехінізми реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства.

Асоціацією ІТ-дистриб'юторів запропоновано до плану низку заходів, серед яких:

  • розроблення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (в частині, що стосується збільшення норм/скорочення термінів амортизації в 4-й групі основних засобів для підгрупи "електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, інші інформаційні системи, комп’ютерні програми, телефони (у тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 1000 гривень", а також внесення відповідних змін до проекту Податкового кодексу України
  • вдосконалення порядку митного контролю та митного оформлення програмного забезпечення (в частині, що стосується спрощення відповідних процедур у тому числі і за рахунок скасування сід-кодів та марок), а також програмного забезпечення (драйвери та інше програмне забезпечення виробника), що поставляється як невід’ємна частина апаратного забезпечення.
  • скасування оподаткування податком на додану вартість операцій з продажу або відчуження будь-яким іншим способом ліцензійного програмного забезпечення
  • відміни спецдозволів на ввезення окремих категорій товарів, скасування, або спрощення процедури одержання для експорту і імпорту товарів і послуг сфери ІКТ довідок про відсутність у товарах інформації і технологій, що представляють державну таємницю
  • спрощення процедури тимчасового ввозу інноваційної техніки, технологій і дослідних зразків, що не одержали сертифіката відповідності.

Після розгляду проекту плану на Науково-технічній раді Держзв'язку, подальшого візування проекту причетними державними органами, Мінтрансзв'язку до кінця квітня повинне подати проект до Кабміну.