Мінтрансзв’язку

Міністерством транспорту та зв'язку підготовлені зміни стандартів радіоелектроних засобів

Мінтрансзв'язку наказом № 322 від 2 червня 2010 затвердило Перелік стандартів і норм (див. вкладення), яким повинні відповідати радіоелектронні засоби, допустимі до застосування в Україні.

У Переліку наведено стандарти для радіостанцій приймально-передавальних загального призначення; станцій супутникового зв'язку; радіостанцій з цифровими та широкосмуговими видами модуляцій, систем CDMA, D-AMPS; передавачів радіоговорящіх стаціонарних; телефонних апаратів для дротового зв'язку в поєднанні з бездротовою трубкою, в тому числі систем DECT, радіотелефонів, бездротових мікрофонів, радіомодемів; радіорелейних станцій; телевізійної приймально-передавальної апаратури (крім побутової), у тому числі супутникових систем; апаратури та пристроїв кабельного телебачення, що працюють в діапазоні вихідних частот від 5 МР до 1 ГГц

Підтвердження відповідності радіоелектронних засобів вимогам стандартів і норм, наведеним у Переліку, буде здійснюватися спеціально акредитованими для цих цілей органами, коло яких погоджується Національною комісією з питань регулювання зв'язку України.

Наказ набуде чинності з 1 вересня 2010 року.

Прикріплений файлРозмір
Perelik_standartiv.doc84.5 КБ

"NGN: сети нового поколения в действии"

10 ноября 2009 года, в Торгово-Промышленной палате Украины состоится 4-я ежегодная конференция для операторов фиксированной и мобильной связи, провайдеров Интернет:
"NGN: сети нового поколения в действии".

Организатор конференции - журнал "Сети и Бизнес".
При участии и поддержке представителей УКРТЕЛЕКОМа, Министерства транспорта
и связи, НКРС

Тематика конференции:
1. Принципы построения сетей нового поколения.
2. Решения NGN от ведущих мировых производителей.
3. Практический опыт применения NGN-решений, создание опытных зон NGN.
4. Предоставление услуг TriplePlay.IP-TV на базе платформы NGN.
5. Оборудование и решения для построения современных СЕТЕЙ ДОСТУПА.
6. Экономические аспекты внедрения сетей NGN.
7. Нормативно-правовые вопросы.

Конференция ориентирована прежде всего на операторов телекоммуникационных услуг (в том числе операторов мобильной и фиксированной связи, частные операторы), провайдеров услуг Интернета,
системных интеграторов, проектные организации, производителей решений для NGN, широкие группы потребителей NGN-решений.

В рамках выставочной экспозиции будут представлены решения известных производителей не
только активного и пассивного оборудования, а также серверы, ИБП, системы питания для базовых станций, монтажное оборудование.

Создан Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества при Кабинете Министров Украины

Кабинет Министров Украины своим постановлением от 14.01.2009 № 4 создал Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества и утвердил Положение о совете.

Межотраслевой совет создан как постоянно действующий консультативный орган при Кабинете Министров. Задача совета – подготовка и предоставление Кабмину предложений по реализации государственной политики по вопросам развития информационного общества и интеграции Украины в глобальное информационное пространство.

Коментар АПІТУ до намірів створення Державного комітету інформатизації України

Урядовий комітет з питань правової політики, оборони та правоохоронної діяльності схвалив створення Державного комітету інформатизації України.

Як повідомляє прес-служба першого віце-прем`єр-міністра України Олександра ТУРЧИНОВА, під головуванням якого відбулося засідання Урядового комітету, “в контексті реалізації Національної програми інформатизації обговорено та схвалено для подальшого розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України питання створення Державного комітету інформатизації України на базі відповідного управління Міністерства транспорту та зв’язку”.

Минтранссвязи будет советоваться с ИТ-общественностью

При Министерстве транспорта и связи Украины будет создан общественный совет из представителей профессиональных ассоциаций и общественных организаций сферы информатизации и связи.

Сегодня, 12.02.2008 состоялась встреча Министра транспорта и связи Украины Иосифа Винского с представителями объединений предприятий и общественных организаций отрасли информационно-коммуникационных технологий.

АПІТУ надала пропозиції до проекту програми Кабінету Міністрів України "Український прорив: для людей, а не політиків"

АПІТУ зокрема, пропонує уряду включити до урядової програми:

  • зняття тарифних та нетарифних перепон у міжнародній торгівлі ІКТ-продукцією, що не виробляється в Україні;
  • спрощення процедур тимчасового ввезення інноваційної техніки, технологій і дослідних зразків, що не одержали сертифіката відповідності;
  • встановлення для комп’ютерної техніки терміну амортизації у два роки;
  • зняття обов’язкової сертифікації комп’ютерної та оргтехніки, що не становить підвищеної небезпеки, та введення її добровільної сертифікації;
  • скорочення переліку ІТ-продукції, що вимагає спецдозволів на ввезення;
  • прискорену гармонізацію зі стандартами ЄС національних стандартів на ІТ-продукцію, в тому числі шляхом їх прямого перекладу і застосування;
  • скасування оподаткування податком на додану вартість операцій з продажу або відчуження будь-яким іншим способом ліцензійного програмного забезпечення.

Програма конференції з питань підготовки фахівців у сфері ІКТ, Львів, 16-17.10.2007

Програма науково-практичної конференції "Проблеми та перспективи підготовки фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій" 16-17 жовтня 2007 року, м. Львів, Conf_LVIV.doc, 863 KБ

Див. також тут.

Прикріплений файлРозмір
Conf_LVIV.doc863 КБ

16-17.10.2007 у Львові відбудеться конференція "Проблеми та перспективи підготовки фахівців у сфері ІКТ"

16-17 жовтня 2007 року в м. Львові на базі Львівського коледжу Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій заплановано проведення науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи підготовки фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій».

Метою конференції є аналіз відповідності підготовки висококваліфікованих фахівців телекомунікацій та інформаційних технологій вимогам сучасного ринку та напрацювання рекомендацій щодо підвищення її ефективності.

Державний департамент з питань зв'язку та інформатизації Мінтрансзв'язку України звернувся до АПІТУ з проханням прийняти участь в роботі зазначеної науково-практичної конференції шляхом виступу на пленарному або секційному засіданні з висвітленням наступних питань:

  • особливості та тенденції розвитку технологій, які використовуються компаніями;
  • основні вимоги до фахівців, що приймаються на роботу після закінчення вищих навчальних закладів та особливості кадрового забезпечення компаній.

Для включення доповіді до програми конференції необхідно до 25.09.2007 року надіслати необхідні матеріали до секретаріату конференції за адресою:
03110, м. Київ, вул. Солом’янська 7, Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, кімната 305 (інформаційно-аналітичний навчально-методичний центр).
Контактний телефон: +38 (044) 248-85-82. E-mail: uot_gmp [at] duikt.edu.ua

Додаткові посилання:

Повідомлення про конференцію: http://www.stc.gov.ua/uk/publish/article/56658

Детальніша інформація про конференцію: http://www.stc.gov.ua/uk/publish/article/56747

Інформаційні матеріали щодо підготовки фахівців у сфері інформаційно-комунікаційних технологій:

No Назва файлу Опис Дата
1. bak_k_n.doc Освітньо-кваліфікаційна характеристика бакалавра напряму підготовки 6.0804 "Комп'ютерні науки" 05.09.07
2. k_i.doc Освітньо-кваліфікаційна характеристика напряму підготовки 0915 "Комп'ютерна інженерія" кваліфікації 3114 "Технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру" 05.09.07
3. okx-7-02.doc Освітньо-кваліфікаційна характеристика спеціаліста за спеціальністю 7.092402 "Інформаційні мережі зв'язку" напряму підготовки 0924 "Телекомунікації" 05.09.07
4. okx-7-01.doc Освітньо-кваліфікаційна характеристика спеціаліста за спеціальністю 7.092401 "Телекомунікаційні системи та мережі" 05.09.07

Форма для реєстрації: http://www.stc.gov.ua/uk/feedback/sendmessage

Прикріплений файлРозмір
bak_k_n.doc536 КБ
k_i.doc331 КБ
okx-7-02.doc246 КБ
okx-7-01.doc173 КБ

Проект Плану заходів розвитку інформаційного суспільства

Держзв'язку завершено підготовку проекту Плану заходів з реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки

Прикріплений файлРозмір
20070423_draft.doc183 КБ

Представник Асоціації ІТ-дистриб’юторів увійшов до складу НТР НПІ

Міністерство транспорту та зв’язку України наказом №324 від 19.04.2007 затвердило склад науково-технічної ради Національної програми інформатизації

Головою науково-технічної ради затверджений Нетудихата Леонід Іванович – заступник Міністра транспорту та зв’язку України, керівник Національної програми інформатизації, заступником голови – Баранов Олександр Андрійович – директор Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту та зв’язку України.

Відповідно до Закону України „Про Національну програму інформатизації” науково-технічна рада Національної програми інформатизації розглядає питання щодо формування та виконання Національної програми інформатизації, програм і завдань (робіт) з інформатизації.

Прикріплений файлРозмір
2007_324_mtzu.doc176.5 КБ
2007_324_mtzu_2.doc32.5 КБ
2007_324_mtzu_1.doc38.5 КБ

Асоціація ІТ-дистриб'юторів вносить пропозиції до урядових планів

Асоціація ІТ-дистриб'юторів сьогодні внесла останні пропозиції до "Плану заходів з реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні".

Проект такого плану заходів Кабінет Міністрів України доручив розробити Мінтрансзв'язку і внести до Кабміну для затвердження.

Цей план заходів, відповідно до прийнятого в січні ц.р. Закону "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки", повинен містити мехінізми реалізації завдань щодо розвитку інформаційного суспільства.

Асоціацією ІТ-дистриб'юторів запропоновано до плану низку заходів, серед яких:

  • розроблення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (в частині, що стосується збільшення норм/скорочення термінів амортизації в 4-й групі основних засобів для підгрупи "електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, інші інформаційні системи, комп’ютерні програми, телефони (у тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 1000 гривень", а також внесення відповідних змін до проекту Податкового кодексу України

Конференція з питань е-урядування

Міжнародна конференція "5-і Східноєвропейські дні електронного урядування" відбудеться 12-13 квітня 2007 року в Празі - www.epma.cz/eeeg2007.html.

Дирекція Асоціації ІТ-дистриб'юторів сприяла організації участі в коференції представника Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації.

Мінтрансзв'язку навчає працівників прес-служб

Підприємство "Вікторія К" проводить серію семінарів для працівників прес-служб та інформаційних центрів підприємств, підпорядкованих Міністерству транспорту та зв'язку України. Мета семінарів - систематизація та підвищення якості інформаційного поля галузі транспорту, зв'язку та інформатизації.

Перший семінар цієї серії відбувся 15-16 березня 2007 року у Київській торгово-промисловій палаті для працівників прес-служб та інформаційних центрів підприємств морської галузі.

15 березня з лекцією „Оприлюднення загальної інформації та нормативно-правових актів на веб-сайті підприємства” перед учасниками семінару виступив директор Асоціації ІТ-дистриб'юторів Юрій Пероганич.

Презентацію лекції можна завантажити за адресою: informationsociety.files.wordpress.com/2007/03/perohanych.ppt

RSS-матеріал