АПІТУ підписала відкритий лист Президенту України стосовно законів на підтримку національної індустрії програмного забезпечення

Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В.Ф.
Відкритий лист
учасників індустрії програмної продукції України
 
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
 
На сьогодні національна індустрія програмного забезпечення є надзвичайно потужним інноваційним та інтелектуальним кластером економіки України, який демонструє високі темпи розвитку. Навіть під час світової економічної кризи, ріст становив більше 30-40% на рік. Утім, відсутність ефективної державної політики в IT-секторі, не дозволяла у повній мірі скористатися цим стратегічним запасом міцності в інтересах країни. 
 
24 травня стало переломним моментом в історії розвитку усієї національної IT-індустрії. Верховною Радою України у другому читанні були ухвалені життєво необхідні законопроекти для галузі - «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції», «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції». Індустрії були надані довгоочікувані податкові стимули, завдяки яким Україна отримала шанс у найближчі декілька років стати ключовим гравцем на світовому IT-ринку.
 
Протягом двох років, представники бізнесу, професійних об’єднань, Уряду та Верховної Ради України спільно розробляли проекти вище зазначених законодавчих актів. Вони передбачають нові базові економічні умови, які підвищать конкурентоспроможності національних компаній на міжнародному ринку, сприятимуть детінізації індустрії, зростанню надходжень до Державного бюджету, соціальних фондів України, збільшенню кількості високооплачуваних робочих місць, тощо.
 
Створення могутньої, надсучасної національної IT-індустрії відповідає інтересам суспільства в цілому: розвиток інформаційних технологій значно підвищить якість освіти, науки, медицини, фінансового обслуговування, державного регулювання - всіх напрямків, де можливе впровадження інновацій. Тому, до розробки даних законопроектів долучилися численні представники громадськості. У грудні 2011 року відбулися Парламентські слухання, де учасники одностайно підтримали вище названі проекти законодавчих актів. 
 
Під час розробки цих документів, критичні зауваження фахівців лунали з приводу того, що податкові стимули для суб’єктів окремої індустрії поставлять в нерівне становище представників інших секторів. Але, як представники громадськості, так і виконавча гілка влади в особі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, погодилися з тим, що детінізація IT-індустрії дозволить збільшити надходження до Держбюджету, що забезпечить реалізацію соціальних зобов’язань держави. Цю позицію підтвердили у своїх відкритих листах на ім’я Прем’єра представники профільних навчальних закладів, спілки роботодавців, профспілки IT-спеціалістів України. 
 
Втім, не зважаючи на упевненість влади, бізнесу та громадськості, досі є ті, хто займає недалекоглядну позицію, притримуються консервативної ідеології та намагаються всіляко протидіяти остаточному ухваленню даних законодавчих ініціатив. Протягом останнього року нам доводилося долати штучні бюрократичні перешкоди, маніпуляції зі змістом та текстом документів, відверті перекручування фактів. 
 
Хочемо підкреслити, що процвітання та успішний розвиток України є неможливим, якщо не буде задіяно на повну силу високотехнологічний потенціал держави. Упевнені, пане Президенте, що Ви не дозволите знехтувати цією унікальною можливістю. 
 
Зволікання може коштувати українській IT-індустрії її майбутнього. Адже, в країнах-конкурентах, які змагаються за статус лідерів світового ринку програмного продукту - Китаї, Індії, Росії, Білорусі - вже сьогодні діють ефективні юридичні та економічні умови для стрімкого розвитку їх компаній. Якщо рівень діючого податкового навантаження залишиться незмінним, українські IT-компанії у найближчий час назавжди втратять конкурентоспроможність.
 
У зв’язку з цим, ми - представники індустрії програмної продукції -  звертаємося до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, з проханням захистити державні інтереси України та стимулювати розвиток одного з найбільш багатообіцяючих секторів економіки – вітчизняної IT-індустрії, шляхом підписання зазначених у листі Законів.
 
З повагою,
 
Підписанти відкритого листа до Президента України: 
  1. Рада підприємців при Кабінеті міністрів України
  2. ВГО «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України»
  3. Асоціація «Інформаційні технології України»
  4. Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» 
  5. ВГО «Всеукраїнська Асоціація «Інформаційна безпека та інформаційні технології»
  6. ВГО «Українська Федерація Індустрії Безпеки»
  7. ВНЗ Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
  8. ВНЗ Класичний приватний університет
  9. ВНЗ Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  10. ВНЗ Одеський національний політехнічний університет
  11. ВНЗ Одеський Національний університет імені І.І. Мечникова
  12. ВНЗ Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
  13. ВНЗ Харківський національний економічний університет
  14. ВНЗ Харківський національний університет радiоелектронiки
  15. Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій»
  16. Громадська організація «Вікімедіа Україна»
  17. Група компаній "СЕНК"
  18. ИП «Интетикс»
  19. Інститут програмних систем Національної академії наук України
  20. Інтернет Асоціація України
  21. Консорціум «АСТЕК»
  22. ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій»
  23. ПП «Арчер Софт» 
  24. ПП «Пронет»
  25. ПрАТ «Инком»
  26. Спілка працівників індустрії інформаційних технологій 
  27. ТОВ "КАРД-СІСТЕМС"
  28. ТОВ "Стенфай"
  29. ТОВ «АБИ Украина»
  30. ТОВ «Америа Украина»
  31. ТОВ «БМС Консалтинг»
  32. ТОВ «ГЛОБАЛЛОДЖИК Україна»
  33. ТОВ «ДРВ Солюшинс» 
  34. ТОВ «Елекс» 
  35. ТОВ «ЕПАМ Системз» 
  36. ТОВ «Інновекс» 
  37. ТОВ «Компанія PROFIX»
  38. ТОВ «ЛЮКСОФТ-Україна»
  39. ТОВ «Міратех корпорація» 
  40. ТОВ «Н-IКС»
  41. ТОВ «Науково-дослідний центр «Телекомунікації без кордонів»
  42. ТОВ «ПРОГНОЗ Україна»
  43. ТОВ «Семантика Плюс»
  44. ТОВ «Сисайкью»
  45. ТОВ «Сіклум» 
  46. ТОВ «Смарт Вей»
  47. ТОВ «Софтлайн ІТ» 
  48. ТОВ «СофтСерв»
  49. ТОВ ІІ «Ай Ес Ді»