Головний принцип Стратегії розвитку інформаційного суспільства - партнерство влади, бізнесу і громадян

29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації України. Відповідно до доручення Президента України від 3 липня 2012 року, ухвалення Стратегії забезпечить реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.

Над проектом Стратегії працювала робоча група, до якої увійшли провідні експерти, представники Національної академії наук України, профільних наукових і освітніх установ, а також громадських організацій. З 24 по 30 липня відбулося її громадське обговорення, за підсумками якого враховані більш ніж дві сотні пропозицій.

Розширене засідання Науково-технічної ради Національної програми інформатизації 26 липня 2012 року супроводжувала пряма інтернет-трансляція, що дало можливість ставити запитання онлайн. Повний відеозвіт засідання викладено на сайті Національного центру електронного урядування.

За словами Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, базовим принципом Стратегії є рівноправне партнерство органів влади, громадян та бізнесу. Її головні цілі – це прискорене впровадження новітніх ІКТ в усі сфери суспільного життя, розбудова електронного урядування та розвиток електронної демократії, підвищення якості та доступності адміністративних послуг для громадян і бізнесу, розвиток електронної економіки, поширення комп’ютерної та інформаційної грамотності серед населення і державних службовців, забезпечення відкритості інформації про діяльність органів державної влади і органів місцевого самоврядування, надання громадянам можливості брати участь у підготовці та експертизі політико-адміністративних рішень, а також контролювати ефективність діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
«Реалізувавши Стратегію, Україна стане рівноправним учасником глобального інформаційного суспільства», - відзначив Голова Держінформнауки.
 
Джерело: www.kmu.gov.ua